תפריט עמוד

מוזיאון עיצוב ראשון מסוגו בארץ ייפתח בחולון

מוזיאון עיצוב ראשון מסוגו בארץ ייפתח בחולון

המוזיאון לעיצוב, בתכנונו של המעצב רון ארד, זכה בהכרה בינלאומית עוד בטרם הושלמה בנייתו

בסוף החודש צפוי להיפתח בחולון מוזיאון לעיצוב, הראשון מסוגו בארץ. המוזיאון, שתוכנן על ידי המעצב המפורסם רון ארד, זכה בהכרה בינלאומית עוד בטרם הושלמה בנייתו: הוא הוצג בתערוכה של עבודותיו של ארד במרכז פומפידו בפריז ובמומה, המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק. בניין המוזיאון זכה גם בפרס החדשנות והעיצוב של המגזין קונדה נסט טרוולר. זהו המבנה הציבורי הראשון בתכנונו של ארד שהושלם. הוא עטוף ברצועות פלדה בגוונים מדורגים ומכיל שתי גלריות מרכזיות וכן כמה חללי תצוגה ביניהן. 

המוזיאון הוא חלק ממתחם התרבות מדיטק חולון, שכולל את ספריית ההשאלה הציבורית הגדולה בישראל, תיאטרון מדיטק, סינמטק חולון, המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס וספריית חומרים ייחודית. את התערוכות של מוזיאון העיצוב יאצרו צוותים מתחלפים של אוצרים בינלאומיים, שאותם יוביל צוות אוצרוּת מקומי בהנהלת גלית גאון, האוצרת הראשית והמנהלת האמנותית של המוזיאון. 

בין השאר, המוזיאון יציג חידושים בתחום העיצוב בישראל ובעולם ויפעל על מנת להפוך לגורם מוביל בזירת העיצוב הבינלאומית. עיריית חולון השקיעה בפרויקט 17 מיליון דולרים והתחייבה לתמוך בו באופן שוטף בחמש השנים הראשונות לפעילותו.

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *