תפריט עמוד

מוזיאון ישראל המחודש יחשוף יצירות שטרם הוצגו

מוזיאון ישראל המחודש יחשוף יצירות שטרם הוצגו

עם פתיחתו המחודשת של מוזיאון ישראל יוצגו בו תערוכות ובהן רכישות חדשות ומתנות שהתקבלו בשנים האחרונות

מוזיאון ישראל, שנפתח מחדש לפני ימים אחדים לאחר עבודות שיפוץ נרחבות, חונך את האולמות החדשים בסדרה של תערוכות מעניינות, שיחשפו את האוספים של המוזיאון ואת הרכישות החדשות מהעת האחרונה. אחת התערוכות האלה, שתוצג באולמות האמנות העכשווית, נקראת "פעימות", והיא חוקרת את נושא התנועה באמצעות עבודות במגוון תחומים כמו וידאו, מיצב וצילום. כמחצית העבודות שיוצגו בה לא הוצגו מעולם במוזיאון, כשליש מהן הן רכישות חדשות.

"עם חנוכת המתחם המחודש בקיץ זה, נוכל להציג את עושרם של האוספים האנציקלופדיים של המוזיאון וכן את הרכישות החדשות והמתנות שנוספו לאוסף זה לא כבר", אומר ג'יימס סניידר, מנכ"ל המוזיאון. הוא מוסיף שמאז החל המיזם לחידוש המוזיאון בשנת 2007 נוספו יצירות ומוצגים רבים במגוון תחומים, ובהם 150 רכישות חדשות לאוספי האמנות המודרנית והעכשווית. "אנחנו להוטים לחלוק אותן עם הציבור הרחב, ורואים ב'פעימות' אחת מגולות הכותרת של הפתיחה".

התערוכה "פעימות" נוצרה בין השאר בעקבות השראה של היצירה "שולחן" מאת יוּניה אישיגָמי, שנרכשה לא מזמן. היצירה מורכבת מלוח יחיד של פלדה בעובי שלושה מילימטרים ובאורך של יותר מתשעה מטרים, המונח על ארבע רגליים – אחת בכל פינה. על השולחן מונחים מגוון פריטים יומיומיים, והוא נע בהילוך אטי מעלה-מטה, בתנועה קלה אך מתמדת. העבודה הזאת מתקשרת לציורי הטבע הדומם שציירו האמנים ההולנדים במאה ה-17, ואולם אישיגמי יוצר "טבע נע" שבו זמנית נאבק בכוח המשיכה ומביס אותו.עוד בתערוכה: יצירה של פיטר קופין משנת 2008 (בתמונה) ובה כלי נגינה אמיתיים בגודל טבעי המרחפים כמה סנטימטרים מעל הרצפה.

 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *