תפריט עמוד

מה שרואים משם: צילומי רחפנים

צילומי רחפנים שינו את הדרך שבה אנחנו מתבוננים על מקומות, גם כאלה שביקרנו בהם פעמים רבות. לפניכם גלריה של צילומי רחפנים וכמה סרטונים שיעצרו את נשימתכם, אבל לפני שאתם ממהרים לקחת את הרחפן לטיול הבא שלכם, יש גם כמה דברים שחשוב לדעת

בשנים האחרונות, רחפנים תופסים מקום מרכזי בתחומים שונים ומגוונים – מאיסוף של מידע צבאי, דרך משלוחים ממקום למקום ועד צילום מקצועי או חובבני. בקרוב, כך מבטיחים לנו, אפילו הפיצה תגיע אלינו ברחפן… אין ספק שצילומי נוף – טבעי או אורבני – קיבלו חיזוק משמעותי מזמינותם של הרחפנים. מבט העל שהרחפנים מאפשרים שינה את הדרך שבה אנחנו מטיילים ובעיקר את הדרך שבה אנחנו רואים מקומות מוכרים וחדשים. אבל לפני שאתם ממהרים לקנות רחפן ולהטיס אותו במהלך הטיול הקרוב שלכם, חשוב לדעת שיש מגבלות וסייגים בתחום הזה, כפי שנסביר בהמשך. אבל קודם כל, הנה כמה תמונות מרהיבות שצולמו מרחפנים ברחבי העולם.

גלריה של צילומי רחפנים, לחצו להגדלה:

למרות שרב הפיתוי, חשוב לזכור שאי אפשר להטיס רחפן בכל מקום – ידיעה קצרה בחדשות על צעיר ישראלי שנעצר לאחר שהטיס רחפן מעל הטאג' מהאל חידדה את העובדה שיש מגבלות. אפילו בלונדון, אסור בתכלית האיסור להטיס רחפנים מעל חלקים נרחבים של העיר, כולל הפארקים המפורסמים, כמו הייד פארק, גני קנזינגטון וגרין פארק.

לפני שנביא כאן כמה טיפים חשובים, איך אפשר בלי סרטונים עוצרי נשימה שצולמו מרחפן? הנה קומץ קטן מרחבי העולם:

איי לופטון בצפון נורווגיה

חופים מדהימים בקנקון, מקסיקו

יופי אינסופי: ניו זילנד מרחפן

עשו ואל תעשו – טיפים לצילום עם רחפן

לפני הכל, בדקו את ההגבלות והתקנות בנוגע להטסת רחפנים באזור שבו אתם מתכננים לצלם. רחפן שטס מעל אזור אסור בצילום (כמו הטאג' מהאל בהודו או מרכז העיר לונדון) מעמיד את בעליו בסכנת מעצר והעמדה לדין.

לפני שאתם מתחילים לצלם, חשוב שתדעו לשלוט בהטסת הרחפן. התאמנו בשטח פתוח – ללא בתים, מכוניות או אנשים. אם אין לכם כל ניסיון קודם, יתכן שתעדיפו לקנות רחפן זול יותר ורק אחרי שהשתלטתם לחלוטין על ההטסה והצילום, תוכלו להחליפו ברחפן יקר ומשוכלל.

 התחשבו במזג האוויר: במזג אוויר סוער – רוחות עזות, גשם חזק, סערת ברד או סופת שלגים – אל תטיסו את הרחפן, שכן הוא עלול להיפגע באופן רציני ואפילו לצאת מכלל שימוש.

סוללת הרחפן פועלת כרבע שעה עד 25 דקות, קחו זאת בחשבון כשאתם מתכננים את הצילום. מומלץ להצטייד בסוללה רזרבית (צלמים מקצועיים לוקחים כמה סוללות רזרביות כדי לא להיתקע באמצע הצילום).

כדי לקבל תוצאה עוצרת נשימה צריך להתחשב גם במצב התאורה. בדומה לצילום רגיל, גם בצילום עם רחפן שימו לב לתאורה באזור שבו אתם מצלמים, האם כולו מואר באופן אחיד או שחלקו מוצל וחלקו בשמש וכדומה.

צילומי פנורמה הם אחת החוזקות של הרחפנים, נצלו את היכולת הזאת לקבלת צילומים מרהיבים.

עוד צילום גיאוגרפי

האם היית ביעד הזה?

 • 7

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  תגובות

  1. בארצות הברית מותר לחובבים להטיס עד גובה 130 מטר (400 פיט) אבל יש המון איזורים שאסור בכלל, כולל כל הפארקים הלאומיים ושל המדינות. חשוב מאד לשים לב למרחק משדות תעופה, כולל הקטנים ביותר, ואיזורי תעופה מוגבלת זמניים (למשל מעל מופעים או אירועים) ותמידיים.
   מי שמטיס לצורך מסחרי/אקדמי, כולל צילום מקצועי, חייב ברשיון מטעם רשות התעופה, שכולל מבחן תיאורטי במאחד ממרכזי הבחינה.
   הטסה נעימה!

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.