תפריט עמוד

מה צריך לדעת על השכרת רכב בחוץ לארץ

מה צריך לדעת על השכרת רכב בחוץ לארץ

השכרת רכב בחו"ל יכולה לשדרג את החוויה והטיול, אבל חשוב לבצע אותה רק לאחר רכישת ביטוח מתאים. לא מוכנים להסתכן אבל רוצים לחסוך בהוצאות מיותרות? הנה כל מה שכדאי לדעת על הנושא

כשאנחנו נוהגים ברכב הפרטי שלנו בישראל אנחנו בדרך כלל יותר רגועים במקרה של תאונת דרכים, מכיוון שלרובנו יש ביטוח רכב שיבוא לעזרתנו ויקל עלינו את הטיפול בנזקי התאונה. לעומת זאת בחו"ל ננהג לרוב ברכב שכור. מכאן שיש שורה ארוכה של הנחיות אחרות ונקודות שכדאי לשים לב אליהן עוד לפני שיוצרים קשר עם חברת ההשכרה.

ראשית, חשוב להבין שהביטוח הוא אינטרס של חברת ההשכרה. החברות המובילות דורשות מהלקוחות לרכוש ביטוח כצעד מנע לנזקים והוצאות כספיות במקרה של תאונה. מכאן שהפוליסה הזו היא סוג של ביטוח חובה לכל דבר ועניין. מנגד, המהות של הביטוח ברורה אך קיימים הבדלים בין הפוליסות.

שנית, כדאי לקרוא היטב את הסכם הביטוח ולנסות להבין מה השכרת רכב בחו"ל כוללת. אפשר לקרוא את הסכמי הביטוח הגנריים באתרי האינטרנט של חברות ההשכרה, ליצור קשר טלפוני עם המוקדים השונים או להקדיש כמה דקות לבדיקה יסודית כאשר מגיעים לאסוף את הרכב.


כדאי לקרוא היטב את הסכם הביטוח ולהבין מה הוא כולל לפני שאוספים את הרכב השכור | צילום: אייסטוק

סוגים של ביטוחי רכב בחו"ל
אחרי ההכנות המקדימות ניתן כבר להיכנס לעובי הקורה ולהבחין בין סוגים מסוימים של ביטוחי רכב בחו"ל. ביטוח מקיף מכסה גם מעבר לים כל נזק שנגרם לרכב, לרבות גניבה ותאונה. בפוליסות מסוימות כולל הביטוח המקיף גם פגיעות בגוף הנוסעים, בחפצים האישיים ועוד. לעומתו, ביטוח צד ג' מכסה רק תאונה שכוללת צד נוסף ומטרתו להסדיר את התשלומים לנהג הנפגע.

הכיסויים הפרטניים של כל פוליסה נלקחים בחשבון לפי מסגרת התקציב של הלקוח, סוג הרכב השכור ואופי הטיול או הנסיעה. כמובן שכל כיסוי גם כרוך בתוספת תשלום מסוימת, שמגלמת את הסיכון שנוטלת על עצמה חברת הביטוח ואת המדיניות של חברת ההשכרה. זו הסיבה בגללה הביטוח בגין השכרת רכב במדינות עולם שלישי נחשב יקר יותר בהשוואה למדינות מערביות, ולכן גם קיימים הבדלים בין יעדים ספציפיים ומסלולים בתוך אותה מדינה.

 הדרך הנכונה לחסוך בהוצאות הביטוח היא להשוות מחירים בין חברות ההשכרה השונות | צילום: שאטרסטוק
הדרך הנכונה לחסוך בהוצאות הביטוח היא להשוות מחירים בין חברות ההשכרה השונות | צילום: שאטרסטוק

איך חוסכים בהוצאות?
אחת הדרכים לחסוך בהוצאות על עלויות הביטוח במסגרת השכרת רכב בחו"ל היא באמצעות סעיף ההשתתפות העצמית. סוגיית ההשתתפות העצמית נתונה לשינוי, כי חברות מסוימות מאפשרות לבטל את הסעיף הזה בתמורה להעלאת מחיר הפוליסה, או להיפך. עם זאת, מדובר על אפשרות שאינה מומלצת כי הרי אף פעם לא ניתן לדעת מתי נצטרך לממש את הביטוח.

הדרך הנכונה לחסוך בהוצאות היא לבצע השוואת מחירים יעילה בין חברות השכרה. יש לשים לב להבדלים בתנאי הביטוח, להמתין עם בחירת הביטוח עד שמגיעים לסניף שבו אוספים את הרכב ולקבל המלצות על מסלולי השכרה משתלמים.

 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *