תפריט עמוד

מאגמה צ'אלנג' 2013 – מסע שטח נשי לפורטוגל

מאגמה צ'אלנג' 2013 – מסע שטח נשי לפורטוגל

מאגמה צ'אלנג', מסע שטח לנשים בלבד יצא ב-2013 לפורטוגל. המסע עבר במסלולים לא מתוירים, מציע מגוון רחב של פעילויות בשטח, ולא פוסח על תרומה לקהילה המקומית. המיונים למסע מתקרבים, אל תחמיצו!

כאן המקום שבו מסתיימת היבשה ומתחיל הים שאין לו סוף", התפייט לואיש דה קמואש, המשורר הפורטוגלי הלאומי בן המאה ה-16, על הנקודה המערבית ביותר באירופה – קאבו דה רוקה שבפורטוגל. לאותה מדינה קצת נידחת, שיושבת במערב אירופה על האוקיאנוס האטלנטי ממש, ופחות מתוירת ומוכרת מ"אחותה הגדולה" ספרד – ייצאו השנה מסעות הנשים של מאגמה צ'אלנג'. "למה פורטוגל?", שואלת מנהלת מאגמה צ'אלנג', יפעת יגר, ומשיבה: "כי היא קסומה ופחות מוכרת ואנחנו נהיה הראשונים שמוציאים לשם טיול ג'יפים".

במסגרת ההכנות למסע גילו במאגמה כפרים קטנים, מקומות לא מוכרים ומסלולים קסומים ומיוחדים שבהם יעברו המסעות. השנה, לראשונה בתולדות מאגמה צ'אלנג', יעזבו המשתתפות את היבשה וישוטו לברלנגה (Rezerva Natural da Berlanga), שהיא שמורת איים באוקיינוס האטלנטי, השייכת לפורטוגל. האי היחיד הפתוח למבקרים בשמורה, ברלנגה גראנד, הוא סלעי, מבודד ומרשים, גילו כ-280 מיליון שנה, והוא מוקף מים שקטים וצלולים. "אל דאגה", מחייכת יגר, "השיט מתקיים בספינה, לא צריך לחתור במשוטים".


ענת הראל וחברות במאגמה צ'אלנג' בארמניה. מסע שטח בוטיקי לנשים בלבד

כמו במסעות הקודמים של מאגמה, גם המסע הנוכחי ישלב בתוכו מגוון רחב של פעילויות, החל מנהיגת שטח, היכרות עם הפארקים היפים של פורטוגל, לינה באתרים מיוחדים (לעיתים באוהלים), טיולים רגליים, פעילויות אתגריות, מפגשים עם נשים מקומיות ועם אנשי הקהילה היהודית. וכמו בכל מסע של מאגמה צ'אלנג', גם הפעם תיכלל בו פעילות של תרומה לקהילה. "התרומה לקהילה נעשית בתיאום וברגישות, ועבור משתתפות רבות זוהי חוויה משמעותית וחשובה לא פחות מגלישה באומגה או מלינה בשטח", אומרת יגר.

המסע הראשון של מאגמה צ'אלנג' יצא ב-2011 לאוגנדה, אל מקורות הנילוס הלבן. ובמהלך המסע הקימו המשתתפות מגרש ספורט בבית ספר שמלמד ילדים איך לא להידבק במחלת המלריה.


מאגמה צ'אלנג' באוגנדה. המסע כולל גם עזרה לקהילה המקומית

במסע השני, שיצא לארמניה ב-2012, התוודעו המשתתפות אל נתיבי שיירות דרך המשי, וגילו המשתתפות נופים נהדרים, מנזרים על מצוקים ותושבים ידידותיים ומכניסי אורחים. ולא פחות חשוב, הן קיימו טקסי הזדהות עם שואת הארמנים ושיפצו בית קברות יהודי.

חשוב לציין שלא מדובר במסעות הדורשים מיומנויות מיוחדות או כישורים גופניים יוצאי דופן." אנחנו לא מחפשות נשים מסוקסות שיודעות להחליף גלגל מתוך שינה", אומרת יגר. "זהו מסע נשי עם אתגרים משתנים. יש נשים שעבורן לינה באוהל היא אתגר גדול, לאחרות קשה לעזוב את הבית ולהשאיר את הילדים עם הבעל. כל מסע שלנו מזמן לנשים התמודדויות מסוגים שונים, הפתעות וריגושים. כך שבעיקרון אנחנו מחפשות נשים שמסוגלות להיות חלק מקבוצה ומצוות ורוצות לעבור ביחד חוויה מיוחדת. כי בסופו של דבר זוהי אחת החוויות הכיפיות שאישה יכולה לפרגן לעצמה".


מסע שטח לנשים פורצות דרך

בשנתיים בהן הוא קיים הצליח מסע מאגמה צ'אלנג' למשוך גם נשים מפורסמות כמו ריטה, קרנית גולדווסר, שירז טל, הילה אלפרט וענת הראל, שהשתתפו במסעות הקודמים. ואפילו משפחה שלמה של אמא, בת, אחות וגיסה, ולא מעט חברות שהגיעו יחד. "אנחנו מכוונות למסע נשי בוטיקי, למותג פרימיום סלקטיבי, קטן ואיכותי", אומרת יגר. אם לשפוט ממאות הנשים שזרמו לימי המיונים של מאגמה צ'אלנג' בשנים קודמות, זוהי עדות נוספת לכך ש"הדור הבא" של מסעות השטח לנשים כבר נמצא כאן.


האם היית ביעד הזה?

 • 1

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *