תפריט עמוד

כתם נפט מאיים על מחסום השוניות הגדול

כתם נפט מאיים על מחסום השוניות הגדול

אוניית משא סינית עלתה על שרטון באזור מחסום השוניות הגדול באוסטרליה, כתם נפט מסכן את מרקם החיים העדין בשמורת האלמוגים

דליפת נפט מאוניית משא סינית מסכנת את שמורת האלמוגים הגדולה בעולם, מחסום השוניות הגדול (Great Barrier Reef) בצפון-מזרח אוסטרליה. האונייה, שנשאה 65,000 טונות של פחם ו-950 טונות נפט, סטתה ממסלולה ועלתה על שרטון מצפון לאי גרייט קפל, באזור שהוא שמורת טבע ואסור בשיט ספינות. כתם נפט קטן החל להתפשט בים והוא מעורר דאגה רבה, שכן מרקם החיים העדין בשוניות האלמוגים עלול להיפגע באופן קשה. עם זאת, הרשויות במדינת קווינסלנד, שבשטחה מצויה שמורת הטבע הימית, מסרו שמיכל הדלק של האונייה לא נבקע וכי הם מקווים שאפשר יהיה לעצור את התפשטות הזיהום. "האונייה סטתה ב-27 ק"מ מהמסלול, שזה פשוט שערורייתי", אמר אדם ניקולסון מהמחלקה לביטחון ימי בקווינסלנד. "אפשר להשוות את זה למכונית שסוטה מכביש שרוחבו יותר משלושה קילומטרים". ניקולסון הוסיף שאין ספק שהתאונה הזאת תביא לבדיקה מחודשת של שיט בקִרבה לשוניות האלמוגים.

מחסום השוניות הגדול הוא שמורת טבע מהחשובות בעולם. הוא מורכב מקרוב ל-3,000 שוניות אלמוגים ו-900 איים ומשתרע לאורך 2,600 ק"מ בים הקורלים, לא רחוק מחופי קווינסלנד. בשנת 1971 האזור הוכרז כאתר מורשת עולמית. עוד על האזור המרתק הזה תוכלו לקרוא בכתבה הבאה:

מחסום השוניות הגדול באוסטרליה
מחסום השוניות הגדול באוסטרליה
קרני האור הנשברות לתוך קניון תת-מימי צר ועמוק, עושות דרכן מטה ונבלעות עד היעלמן. קרניים אלו משמשות ככוח מניע ליצירת אחד המבנים המופלאים והגדולים ביותר על פני כדור הארץ
 

 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *