תפריט עמוד

כיפת הרייכסטאג בברלין תיפתח שוב לקהל הרחב

כיפת הרייכסטאג בברלין תיפתח שוב לקהל הרחב

לאחר שבחודשים האחרונים היתה פתוחה רק לקבוצות מאורגנות, כיפת הזכוכית על בניין הרייכסטאג תיפתח שוב לציבור, אולם כדי לטפס לראשה צריך להזמין מקום מראש

אחד מסמליה הידועים של ברלין ייפתח שוב לציבור הרחב: כיפת הזכוכית המרהיבה שעל גג בניין הרייכסטאג הגרמני, שהיתה סגורה בחודשים האחרונים מחשש לפיגוע טרור, תיפתח לציבור הרחב ב-21 באפריל. בחודשים האחרונים הכיפה היתה פתוחה רק לקבוצות מאורגנות. אולם גם עכשיו אי אפשר יהיה להגיע כך סתם – הביקור יתאפשר רק למי שהזמין מקום מראש.

ההחלטה להוסיף כיפת זכוכית לבניין הפרלמנט הגרמני נולדה לאחר איחוד גרמניה. התכנון נעשה בידי האדריכל הבריטי נורמן פוסטר, ובשנת 1999 הכיפה הוספה על גג הבניין הקיים. מעברים מעוצבים להפליא מובילים במעלה הכיפה, כשמצדם האחד נשקפים נופים מרהיבים של העיר ומצדם השני – הדיונים הנערכים בפרלמנט. הדבר בא לסמל את שקיפותה של הדמוקרטיה הגרמנית לאחר האיחוד.

הרייכסטאג עם כיפת הזכוכית במרכזו. מסמלת את שקיפות הדמוקרטיה

אמנם הכיפה תיפתח מחדש למבקרים, אולם כדי להימנע מסיכונים ביטחוניים מיותרים הוחלט כי הכניסה אליה תותר רק למי שנרשם מראש. בשלב זה ניתן להירשם לחודשיים הקרובים. פרטים נוספים על הביקור ברייכסטאג אפשר למצוא באתר הפרלמנט הגרמני.


האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 2

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *