תפריט עמוד

כדאי לדעת לפני שהילד טס לטיול

כדאי לדעת לפני שהילד טס לטיול

לא חשוב בני כמה הילד או הילדה שלכם, לאן הם נוסעים או לכמה זמן, כהורים, לעולם הרי לא תפסיקו לדאוג... הנה חמישה דברים שכדאי לבדוק מולם רגע לפני שהם עולים לטיסה

טיסה לחו"ל לתקופה של חודש ומעלה יכולה לגרום ללא מעט קמטי דאגה להורים. התפקיד העיקרי של הורים הוא לדאוג לילד שלהם ואפשר לראות את זה בכל רחבי העולם, בלי שום קשר לגיל או ניסיון. מצד שני, ידע הוא כוח ולכן חשוב לערוך שיחה עם הילד ולנצל אותה כדי לעדכן אותו בדברים החשובים. הנה חמישה מהם:

1. דרכון בתוקף
הדברים הקטנים עושים הבדל גדול בתחושת הביטחון של ההורה והילד, לכן כדאי להתחיל מהבסיס. יש לבדוק שהדרכון בתוקף ולהדגיש בפני הילד את החשיבות שלו. ילדים שטסים בפעם הראשונה לתקופה ארוכה לא תמיד מבינים עד כמה הדרכון משמעותי עבורם. כדאי לבדוק יחד איתם את הדרכון ובמידת הצורך לפנות לנציגי משרד הפנים על מנת לבצע התאמות ושינויים.

2. טלפון זמין
הילד צריך לטוס לחו"ל עם טלפון זמין ולשמור על עוד כמה אופציות פתוחות על מנת לעדכן שהכל בסדר. הדרך הטובה ביותר לטייל היא כמובן עם טלפון נייד, אך לא בכל המדינות זה אפשרי. אופציה אחרת היא לבדוק מראש דרך האינטרנט על חנויות ביעד שבהן ניתן לקנות כרטיסי חיוג או פתרונות תקשורת אחרים. בכל מקרה לא כדאי להשאיר את זה לרגע האחרון ועדיף לבצע את הבדיקות מראש.

3. רשימת נציגויות
רשימה פשוטה של נציגויות ישראל בחו"ל יכולה לסייע למטיילים שנתקלים בבעיות. הרשימה חיונית בעיקר במדינות עולם שלישי, אך היא חשובה גם בארצות הברית, אירופה ואוסטרליה. אפשר לבדוק איפה נמצאות נציגויות מרכזיות או קונסוליות מטעמן. כדאי לכתוב את הרשימה על הדף לפי היעדים המתוכננים ולהתייעץ עם אנשים שכבר ביקרו במדינות הללו.

4. ביטוח נסיעות
לא עולים על טיסה לפני שרוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל. היום אפשר להתאים את פוליסת הביטוח לפרטים האישיים וליעד, וכך לחסוך בהוצאות וליהנות מכל העולמות. איך יודעים היכן הכי משתלם? היום ניתן בקלי קלות לעקוב אחרי השינויים בכל הפוליסות דרך אתרי חברות הביטוח, לכן הכי כדאי להיכנס לאתר החברה – למשל www.aig.co.il, ולרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר שלמדתם את כל הפרטים על הפוליסה וההבדלים מביטוח בחברות אחרות. הדרך הנכונה לרכוש ביטוח נסיעות היא להתאים את גובה הכיסוי לרמת הסיכון בטיול, וכמובן לא לשכוח תוספות מיוחדות.

5. כסף לגיבוי
מזומן לא תמיד מעניק לילד את הגיבוי שהוא צריך במהלך טיול ארוך בחו"ל. מומלץ לדאוג לגיבוי בדמות כרטיס אשראי או המחאות נוסעים. כרטיסי אשראי מתקבלים ברוב המדינות בעולם, ובכל מקרה אפשר לשלב בין כרטיס בינלאומי לבין המחאות למצבי חירום. קיימת גם אפשרות להעברת כספים אקספרס דרך הדואר. מבחינת סכומים, רצוי לדאוג לכמות של לפחות כמה מאות דולרים עבור טיול של מספר חודשים ועד שנה לכל היותר.

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *