תפריט עמוד

טייל בנפש אבל עובד במשרה מלאה? כך תשלב

טייל בנפש אבל עובד במשרה מלאה? כך תשלב

חובבי טיולים שעובדים במשרה מלאה לא צריכים לוותר על זמן איכות מחוץ לבית, למשרד ולעיר הגדולה. הנה כמה הצעות לשלב בין הפנאי והשגרה ובעיקר לנצל כל רגע לבילוי בטבע

טיולים מיועדים לעזור לנו לרענן את השגרה ולחשוף אותנו לתחומי עניין חדשים. במהלך הטיול אנחנו מקבלים הזדמנות יוצאת מגדר הרגיל לבלות לבד או עם המשפחה, לראות את הטבע במלוא הדרו ולהכיר את הסביבה הקרובה והרחוקה. לעומת טיול בחו"ל שמתאפיין בדרך כלל בחופשה ובמנוחה, מסלולי טיול בארץ הם בעלי ערך מוסף כי יש צורך להשקיע בהם זמן ומעט מאמץ פיזי.

הבעיה היא שהרבה חובבי טיולים מוצאים את עצמם קבורים תחת ניירת במשרד, או סתם לא מצליחים לפנות כמה שעות ביומן בשביל לצאת מהבית. הפתרון היחיד עבורם הוא לנסות לשלב בין שני העולמות ובעיקר להכיר כמה טיפים שיעזרו להם לנצל רגעים פנויים לבילוי בטבע.

עובדים פחות ומעבירים את המשרד לשטח

הכי טוב לנסות להוריד את היקף המשרה במידה ורוצים לשמור על הפרדה ברורה בין השגרה והעבודה. בשביל להוריד את היקף המשרה גם לא בהכרח צריך לוותר על שכר, כי יש מקומות שבהם ניתן לפרוס את אותן שעות על פני מספר אחר של ימים. לחילופין, אפשר לבדוק אפשרות של החלפת מקצוע בשביל לדאוג לאיכות החיים בטווח הקצר והארוך.

אופציה אחרת היא לעבוד בשטח ולמצוא מסלולי טיול שבהם ניתן לשלב חיבור לאינטרנט, שליחת הודעות ושיחות טלפון דחופות יחד עם הליכה רגלית. ניתן למשל להגיע מוקדם לאחת משמורות הטבע ברחבי הארץ, אך להקדיש כמה שעות למילוי משימות שקשורות לעבודה ולמשרד.

בנוסף, מי שיוצא לטיולים בסופי שבוע לא אמור להיפגע מבחינת עבודה, וניתן גם לחתום ימי חופש אחת לכמה חודשים בשביל לצמצם את הפגיעה הפוטנציאלית ביכולת ההשתכרות. הדבר החשוב בהקשר הזה הוא לשמור על מודעות גבוהה כלפי החשיבות של טיולים ולזכור שזה חלק מהחיים ולא פריבילגיה.

מחליפים רכב ומכינים ציוד קבוע

מבחינה מעשית, חובבי טיולים צריכים לדאוג שיהיה להם ציוד מתאים בהישג יד ולרוב גם להחליף את המכונית המשפחתית הרגילה ברכב שמתאים לשטח. יש כיום דגמי crossover מעולים שמתאימים למטרה ומשרתים את המשפחה לכל אורך ימי השבוע. נהיגה על דגמים מהסוג הזה מבטיחה רמת בטיחות גבוהה, הרבה מקום למטען וכמובן יכולת עבירות גבוהה מול מכשולים בתנאי שטח בסיסיים.

את תא המטען של הרכב כדאי להקדיש לציוד שבעזרתו ניתן לרדת לשטח ולצאת לטיול בהתראה קצרה. רשימת הציוד כוללת אוהל, מחצלת, שמשייה, מזרון אוויר מתנפח ללינת שטח ועוד. את הגזיה להכנת הקפה יש לשמור במקום מאובטח ומוצל ולא ברכב החם, אך לשאר הדברים בהחלט יש מקום.

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *