תפריט עמוד

חור בכדור הארץ

חור בכדור הארץ

חור עצום בגודלו התגלה על קרקעית האוקיינוס האטלנטי. החור – בקרום כדור הארץ – מעלה שאלות רבות, ובין היתר, גם מאובנים בני מליוני שנים

משלחת וולשית יצאה השבוע לחקור שקע של אלפי קילומטרים בקליפת כדור הארץ, שהתגלה במעמקי האוקיינוס האלטנטי. כך מדווח הסיינס דיילי. השקע אינו מהווה סכנת "הישאבות" כלשהי, אך מעורר לא מעט שאלות: מתי נפער, מדוע, וגם – האם מתחת לפני האוקיינוס ישנם שקעים נוספים בסדר גודל שכזה, שאיננו מכירים עדיין.

בסדרת מדידות מקווים חברי המשלחת להבין כיצד נוצר השקע, ומתי נפער. קרום כדור הארץ הוא השכבה החיצונית ביותר העוטפת את כוכב הלכת. עוביו של קרום כדור הארץ – בשטחים שמתחת לאוקיינוס – כדור הארץ נע בין 5 ל-7 קילומטרים.

 
איור: וויקימדיה
 
עם תחילת המחקר והמדידות, שייערכו בין איי כף ורדה לאיים קאריביים, תמפה המשלחת את איזור השקע באמצעות סונאר. כמו כן, ילקחו דגימות סלעים, באמצעות בעזרת מקדח ימי רובוטי. הסלעים שיאספו מתוך השקע בקליפת כדור הארץ  הם ממצאים בני מיליוני שנים.

השקע אינו מעמיד שום סכנה, מרגיעים חברי המשלחת. עדכונים על התקדמות המחקר ושלבי המסע אפשר למצוא בדיווחים יומיים באתר האינטרנט של המשלחת, הפתוח לתגובות הקהל.

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *