תפריט עמוד

חו"ל ואני – איך נחזור אחרי שנפרדנו?

אחרי שנה שלא היינו בחו"ל זה הגיוני שנהיה קצת חלודים. כדי להסיר את החלודה, הכנו עבורכם את המדריך המלא לריענון צעדים מקדימים לנסיעה לחו"ל - החל מתכנון המסלול, רכישת ביטוחים ועד לבניית תקציב. טיסה נעימה!

בשיתוף בנק לאומי
אחת ההגבלות הכואבות ביותר שהטילה הקורונה היא סגירת השמיים – צעד שהביא לביטול כל החופשות והטיולים המתכוננים, וגם לניפוץ של כל חלום על חופשה פוטנציאלית. אבל יש אור בקצה המנהרה, ומבצע  החיסונים הארצי הביא תקווה שבקרוב נוכל לעמוד שוב באולם ההמראות בנתב"ג.

אחרי שווידאתם שהדרכון שלכם בתוקף, יש עוד כמה צעדים שכדאי לעשות לפני הטיסה. המדריך הבא כולל ריענון של כל הצעדים הכי חשובים בהכנות לטיסה: למה חשוב לשים לב כשמתכננים טיול, על איזה ביטוח אסור לוותר, ומתי כדאי לשקול מימון של הטיול באמצעות הלוואה לכל מטרה?

הכול מתחיל בתכנון המסלול

תכנון מסלול הטיול הוא החלק הכי כיפי בהכנות לטיול בחו"ל: זה הזמן לחקור את מדינת היעד, לחפש את האתרים שהכי מעניינים אתכם ואת המקומות הכי שווים לשופינג, ולהכין תכנית לימי הטיול.

בין המטיילים יש שני טיפוסים עיקריים: המתכננים בקפידה והספונטניים. הקפדניים יעדיפו ליצור רשימות מסודרות של מקומות שהם רוצים להספיק לראות בכל יום של הטיול, והמחמירים שביניהם אפילו יסדרו את הלו"ז של הטיול בטבלה. מאידך, גם אם אתם משתייכים לקבוצת הספונטניים, לא כדאי לוותר על הכנה מינימלית – אחרי שסגרתם כרטיסי טיסה, כדאי להזמין מראש מקומות לינה לכמה לילות ראשונים של הטיול, כדי להבטיח שתהיה לכם נחיתה רכה.

 סעיף התקציב

יחד עם תכנון המסלול מגיע גם סעיף התקציב: כמה כסף אתם מתכוונים להשקיע בטיול? תכנון תקציב הוא חלק שלא כדאי לוותר עליו, כי הוא מאפשר לכם לדעת מראש כמה כסף אתם יכולים להוציא בטיול, ומוריד מכם דאגות כלכליות.

הדרך הכי טובה לתכנן תקציב היא לשקלל את עלויות הלינה והרכב, אם אתם מתכננים לשכור אחד. זה החלק של התקציב שהוא לא גמיש, ואי אפשר לשחק איתו. אחר כך משקללים בנפרד את עלויות האטרקציות שאתם חייבים לבקר בהן. לסכום הזה צריך להוסיף את התקציב שאתם מתכננים להוציא על אוכל, אחרי שתעשו מחקר קצר בנוגע לעלויות במדינת היעד ותבינו פחות או יותר כמה עולה לאכול במסעדה ומה המחירים בסופר. כדאי להוסיף גם תקציב לקניות של בגדים, מזכרות ומתנות. את הסכום הזה מחלקים במספר ימי הטיול, וכך תוכלו לדעת בדיוק כמה כסף אתם יכולים לבזבז בכל יום.

אם הסכום שחסכתם לטיול לא מספיק, אפשר לנסות לעשות התאמות בתקציב הטיול – למשל, להחליט שאוכלים במסעדה רק פעם ביומיים, ובשאר הזמן קונים מצרכים בסופר ומבשלים. אפשרות נוספת, אם בא לכם להתפנק, היא לקחת הלוואה לכל מטרה* מהבנק, שתכסה חלקית את עלויות הטיול,  ותאפשר לכם לפרוש אותן על תקופת זמן ארוכה יותר. בבנקים רבים ניתן היום לקבל הלוואה לכל מטרה, וטיול לחו"ל לגמרי נכנס בקטגוריה הזאת.

 ללכת על בטוח

כשמתכננים טיול לחו"ל אנחנו לא נוטים לחשוב על דברים שעלולים להשתבש, אבל כדאי להיות מוכנים אליהם בכל זאת. לפני הטיסה חשוב לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות, שמכסה טיפולים רפואיים הכרחיים במדינת היעד. אם אתם מתכוונים לעסוק במהלך הטיול בספורט אתגרי (למשל, טיול סקי או חופשת גלישה), חשוב לעשות ביטוח מיוחד שמכסה גם פציעות ספורט.

ביטוחים נוספים שכדאי לשקול הם ביטוח למזוודה, וביטוח לכל סוג של ציוד אלקטרוני יקר שאתם מתכננים להביא, כמו מצלמות או מחשבים ניידים.

* כתבה זו אינו מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

תוכן שיווקי בשיתוף בנק לאומי

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *