תפריט עמוד

חוזרים אל הרי הקצ'קר

חוזרים אל הרי הקצ'קר

קשה לתאר את יופיים של הרי הקצ'קר בצפון-מזרח תורכיה, מאתרי הטבע המרשימים בעולם. טיול ג'יפים בקצ'קר חולף במעברי הרים פראיים, דרך יערות צפופים ולצד נהרות ואגמים, ועוצר במנזרים עתיקים ובכפרי רועים

רכס הרי הקצ'קר, בצפון-מזרח תורכיה, הוא אחד מאזורי הטבע היפים בעולם, גן עדן של ממש לחובבי טיולים וטבע. עד המשבר ביחסים עם תורכיה, זה היה היעד המוביל לטיולי ג'יפים, אבל בעקבות המשבר, האזור ירד ממפת הטיולים של הישראלים. עכשיו, למרבה השמחה, אפשר לחזור ולטייל שם.

נופי הקצ'קר המרהיבים

גם מי שכבר טייל באזורי פסגות במקומות אחרים יופתע מהמראות של הקצ'קר: הרים גבוהים, שמורדותיהם נושקים לים, אזורים מיוערים בצפיפות ולעומתם נופים מדבריים, שפע של מים בנהרות, במפלים ובאגמים, כפרים קטנים ומבודדים. מעבר לנופים ולטבע, הטיול בקצ'קר מאפשר היכרות מרתקת עם המגוון האתני, התרבות המקומית וההיסטוריה הארוכה של האזור. בין היתר חיים כאן צאצאים של שבטים שהיגרו לאזור לפני שנים רבות מגאורגיה. הם נבדלים באורח חייהם ובמסורות שלהם משאר האוכלוסייה בתורכיה, והמפגש עמם הוא חלק מהחוויה המיוחדת של הטיול.


פסגת הקצ'קר המתנשאת לגובה של 3,964 מ'

רכס הקצ'קר נמצא בחלק המזרחי של הרי הפונטוס, הנמתחים לאורך חופי הים השחור. ההרים מכוסים ברובם ביערות מחטניים צפופים, ובאזור החוף אפשר למצוא גם יערות גשם – היחידים באירופה. גובהם הרב של ההרים והעובדה שהם תחומים מצדם האחד בים גרמו למיעוט דרכי המעבר בינם לבין שאר חלקי המדינה, והבידוד הזה אחראי לשימורן של מסורות עתיקות וייחודיות.


גשר עתיק (וצר מאוד) מעל נהר הפרטינה

הטיול בקצ'קר עובר בנופים אלפיניים מרהיבים, דרך עמקים ירוקים, בין מטעי אגוזים ושדות תה, במנזרים עתיקים וביאיילות – הכפרים הגבוהים לשם הרועים עולים עם עדריהם בתקופת הקיץ. החוויה מועצמת בנהיגת השטח המאתגרת, בדרכים הרריות ומעברי הרים פראיים, ובשלל התנסויות מלבבות, דוגמת פיקניק בלב הטבע הפראי, רחצה בנהר, ביקור במרחצאות תרמיים מפורסמים ועוד.


קוטפות תה. באזור מעל קו החוף יש מטעי תה נרחבים

גם הצד הגסטרונומי לא מוזנח: הטיול מלווה באוכל התורכי הנפלא, שזכרונו לא נשכח גם בימים בהם נמנענו מלטייל כאן, ואינספור כוסות של התה המקומי הנהדר. כמה טוב שאפשר לחזור לכל אלה!

כתבה פרסומית

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

כדור פורח בקפדוקיה

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *