תפריט עמוד

ובמקום הראשון: ריקוד החיזור של החוברה

בתחרות צילומי ציפורים זכה גל שון שצילם חוברה בריקוד חיזור. החוברה היתה נפוצה בעבר בנגב המערבי ובערבה, אולם כיום נותרו רק פריטים מעטים

צילום של חוברה, שצילם גל שון, זכה במקום הראשון בתחרות צילומי הציפורים ע"ש עמית גפן, שיזמה החברה להגנת הטבע. החוברה היא ציפור בסכנת הכחדה עולמית, שהולכת ונעלמת גם מישראל. במקום השני זכה יוסף בן דוד, שצילם שלדג לבן חזה, ובמקום השלישי זכה אורי פירסט, שהנציח עפרוני מצויץ בתנוחה מעניינת. בקטיגורית צילומי הנוער זכה נגב חנוך, שצילם חופית קטנה.

כמדי שנה, עורך מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע את תחרות צילומי הציפורים ע"ש עמית גפן, במסגרת יום העיון לצפרות השנתי. עמית גפן היה צפר מוכשר וצלם ציפורים מושבע, ועבד במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע. הוא נפטר באפריל 2007 לאחר מאבק עיקש במחלה קשה והוא בן 21 בלבד. התחרות מסייעת להנציח את פועלו לקידום אהבת הציפורים, הארץ והאדם.


חופית קטנה, המקום הראשון בקטגוריית הנוער | צילום: נגב חנוך

התמונה הזוכה, שצילם גל שון, צולמה סמוך לשבטה והיא מראה חוברה בריקוד החיזור שלה. החוברה, מין בסכנת הכחדה עולמית, היתה נפוצה בעבר בנגב המערבי ובערבה. ריקוד החוברה הוא אחד ממופעי הראווה המרשימים בטבע הישראלי, המגיע לשיאו בחודש פברואר, אז הזכרים מכריזים על נחלות ומפתים את הנקבות בעזרת מופע נוצות, ריצה וריקוד מרשימים. פיתוח נרחב של שטחי חקלאות, נטיעות ומרעה אינטנסיבי דוחקים את רגליהן של ציפורים מיוחדות אלו, ואוכלוסייתן צומצמה מאוד במהלך השנים. בספירות אחרונות שנערכו התברר כי נותרו רק כ-120 חוברות באזור הנגב המערבי. עד לשנות השמונים דגרה החוברה גם במקומות נרחבים בערבה, אולם במסגרת סקר הערבה האחרון שערך מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע היא נצפתה פעם אחת בלבד, ממצא המצביע על כך שלמעשה החוברה כמעט נעלמה לחלוטין מהערבה.


האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *