תפריט עמוד

התערוכות המעניינות של החורף

התערוכות המעניינות של החורף

בחורף מגיעה שעתם היפה של המוזיאונים, שלא מפסיקים לחדש ולהתחדש. הנה כמה מהתערוכות המובילות של החורף הקרוב בערים הגדולות בעולם

לונדון

תות אנך אמון בכיפת המילניום
אחת התערוכות המדוברות ביותר של השנה היא "תות אנך אמון ותור הזהב של הפרעונים", המוצגת בכיפת המילניום של לונדון. בתערוכה מוצגים אוצרות קברו של תות אנך אמון, המלך הפרעוני ששלט במצרים העתיקה לפני כ-3,000 שנה. הפעם האחרונה בה הוצגו בבריטניה אוצרות קברו של המלך הצעיר היתה ב-1972, אז חזו בהם למעלה מ-1.8 מיליון מבקרים במוזיאון הבריטי. בתערוכה הנוכחית מוצגים פריטים רבים שלא הוצגו בתערוכה הקודמת, ובסה"כ מוצגים בה 130 פריטים, בהם כתר הזהב של המלך. קברו של תות אנך אמון התגלה ב-1922 בעמק המלכים בלוקסור שבמצרים על ידי הארכיאולוג הבריטי הווארד קארטר.
מחיר כרטיס: שני-חמישי – 15 ליש"ט. שישי – ראשון – 20 ליש"ט.
התערוכה תינעל ב-30 באוגוסט 2008.
אתר התערוכה

"הקיסר הראשון – צבא הטרה-קוטה של סין" – במוזיאון הבריטי בלונדון
אוצרות מגיעים ללונדון לא רק ממצרים אלא גם מסין. במוזיאון הבריטי מוצגת החל מחודש ספטמבר התערוכה "הקיסר הראשון – צבא הטרה-קוטה של סין". התערוכה עוסקת בקיסר הסיני הראשון, צ'ין שי הואנג, ובצבא חיילי הטרה-קוטה שהתגלה סביב קברו בשיאן. בתערוכה מוצגים חיילי טרה קוטה, כל אחד מהם שונה מרעהו, וכן פסלי בעלי חיים וכלים מטרה-קוטה. בנוסף ניתן לצפות בה בסרטים ובהמחשות מחשב של האתר בסין. בסה"כ מוצגים בתערוכה כ-120 דמויות וחפצים, כולם מרשימים ביופיים. התערוכה מאפשרת הצצה אל ראשיתה של אחת מהישויות הפוליטיות הראשונות בעולם ולאחת מהתגליות הארכיאולוגיות החשובות ביותר של המאה ה-20.
מחיר כרטיס: 12 ליש"ט.
שעות פתיחה: ב'-ד' 17:30-10:00. ה'-א' 21:30-10:00.
התערוכה תינעל ב-6 באפריל 2008.
אתר התערוכה

תערוכת "Seduced, אמנות ומין, מהעת העתיקה ועד היום" במרכז Barbican בלונדון
סקס תמיד מושך קהל, וכשמשכן מכובד כמו מרכז האמנויות Barbican שבלונדון מציג תערוכה בנושא, כולם יכולים להגיע בלי לחוש שמץ של מבוכה. התערוכה "פיתוי: אמנות ומין, מהעת העתיקה ועד ימינו" חוקרת את ייצוג הסקס באמנות ב-2,000 השנים האחרונות. ולא חסרים ייצוגים כאלה, מסתבר. בתערוכה אפשר לראות אותם בפסלים רומיים, בכתבי יד מהודו, בהדפסים מיפן, בציורים עם צבעי מים מסין, בציורים מתקופת הרנסנס והבארוק וכמובן גם בצילום ובאמנות מודרנית. בתערוכה מוצגות למעלה מ-300 עבודות של כ-70 אמנים, בהם פרנסיס בייקון, פבלו פיקאסו ואנדי וורהול.
מחיר כרטיס: 8 ליש"ט. 
הכניסה מותרת מגיל 18 ומעלה. 
התערוכה תינעל ב-27 בינואר 2008.
אתר אינטרנט 

ניו יורק

תערוכת צילום חדש 2007 ב-MoMa
אם אתם מבקרים בניו יורק עד סוף דצמבר 2007, כדאי לנצל את הביקור ב-Moma ולקפוץ לתערוכת צילום חדש 2007. התערוכה, שנפתחת מדי סתיו, מציגה את העבודות המשמעותיות האחרונות בתחום הצילום העכשווי. השנה היא מתמקדת בשלושה צלמים: טאנית' ברלי מארצות הברית, שמצלמת בעיקר פורטרטים (מטרנס ג'נדרים ועד אמני רחוב), סקוט מק'פרלנד מקנדה, שעוסק בשינויי הזמן וברני סירל מדרום אפריקה, שבוחנת את תהליך הזיכרון והשכחה.
מחיר כרטיס: 20 דולר (כניסה למוזיאון). בימי שישי בין 20:00-16:00 הכניסה חופשית.
שעות פתיחה: שבת-שני, רביעי-חמישי 17:30-10:30. שישי 20:00-10:30. סגור בימי שלישי. 
התערוכה תינעל ב-1 בינואר 2007.
אתר אינטרנט

תערוכת האוסף הראשון של הגוגנהיים: 1949-1937
מוזיאון הגוגנהיים בניו יורק מציין השנה 70 שנה להיווסדו. לרגל המאורע, מציג המוזיאון 65 עבודות מתוך האוסף הראשון שלו, שנתרם על ידי סלומון גוגנהיים בין השנים 1949-1937. התערוכה כוללת עבודות של ואסילי קנדינסקי, רודולף באואר, מארק שאגאל, מודיליאני, פיקאסו ועוד.
מחיר כרטיס: 18 דולר (כניסה למוזיאון)
שעות פתיחה: שבת – ד': 17:45-10:00, שישי 19:45-10:00. סגור בימי חמישי. 
התערוכה תינעל ב-9 בינואר 2008.
אתר אינטרנט

אמסטרדם

תערוכת אנדי וורהול במוזיאון הסטיידלייק
אמן הפופ ארט האגדי אנדי וורהול מזוהה בעיקר עם מרלין מונרו, קופסאות מרק של קמפבל ועטיפת התקליט "The Velvet Underground and Nico" עם איור הבננה המפורסם. התערוכה "אנדי וורהול: קולות אחרים, חדרים אחרים" לא מתעלמת מהדימויים האלה אבל גם שופכת אור חדש על היצירה של וורהול, בין היתר באמצעות 27 סרטים וכן הקלטות שמע נדירות של האמן. אלה יוצגו לצד ציורים, צילומים וחומר ארכיוני נדיר. כיאה לתערוכה שמוקדשת לאמן שטען שכל אחד זכאי ל-15 דקות תהילה, הנכנסים לתערוכה מתקבלים בשטיח אדום ובהבזקי מצלמות שנועדו לדמות מצלמות פפראצי. להשלמת האווירה מתנגנת ברקע מוזיקה של הוולווט אנדרגראונד, להקת טיפוחיו של וורהול.
מחיר כרטיס: 12 אירו (כניסה למוזיאון)
שעות פתיחה: 18:00-10:00 
התערוכה תינעל ב-13 בינואר 2008
אתר אינטרנט

פריז

אלברטו ג'קומטי במרכז פומפידו
מרכז פומפידו מציג, בשיתוף עם קרן אנט ואלברטו ג'קומטי בפריז, רטרוספקטיבה של עבודותיו של ג'קומטי. בפעם הראשונה מוצגים כל ההיבטים של עבודתו של הפסל השוויצרי, כולל עבודות נדירות שעד כה כמעט ולא הוצגו בפני הקהל הרחב.
מחיר כרטיס: 10 אירו
שעות פתיחה: 21:00-11:00 
התערוכה תינעל ב-11 בפברואר 2008
אתר אינטרנט

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *