תפריט עמוד

השיטפונות ממשיכים לאיים על בנגקוק

השיטפונות ממשיכים לאיים על בנגקוק

ממשלת תאילנד הכריזה על חופשה מיוחדת כדי לאפשר לתושבים להיערך לקראת השיטפונות שעלולים להציף את מרכז העיר בימים הקרובים; משרד החוץ עדכן את אזהרת המסע לתאילנד

תושבי בנגקוק מתכוננים לאפשרות שמחסומים יקרסו ואזורים נרחבים בעיר יוצפו, וזאת לאחר ששכונות בצפון בנגקוק כבר כוסו במים. השיטפונות, הקשים בתאילנד ב-50 השנים האחרונות, הם תוצאה של גשמי מונסון כבדים במיוחד שגורמים לעליית הנהרות והצפות נרחבות. עד כה נהרגו יותר מ-360 בני אדם בשיטפונות בצפון המדינה.  בסרטון הבא אפשר לראות כיצד מתמודדים תושבי העיר באנג בואה טונג (Bang Boa Thong), כ-20 ק"מ מבנגקוק, עם רחובות שהפכו לנהרות של מים:


כך נראים החיים בעיר שהוצפה במים

ראש ממשלת תאילנד, יינגלוק צ'ינוואט, הזהירה שהמים בעיר הבירה עלולים להגיע לגובה של מטר וחצי וכדי שתושבי המטרופולין, יותר מתשעה מיליון, יספיקו להיערך כראוי היא הכריזה על חופשה מיוחדת בת חמישה ימים – זמן להתארגנות או לעזיבת האזור במקרה הצורך. שדה התעופה דון מואנג, המשמש בעיקר לטיסות פנים, נסגר, אולם שדה התעופה הראשי של העיר ממשיך לפעול – אם כי הדבר עלול להשתנות בהתאם למצב ההצפות.

משרד החוץ הישראלי עדכן את אזהרת המסע לתאילנד: "על פי הודעת השלטונות, בין 31-26 באוקטובר צפויות הצפות בבנגקוק, כולל בקרבת שכונת הקוואסן ואזור שוק הצ'אטוצ'אק. נוכח המצב, משרד החוץ ממליץ לתיירים ישראלים בתאילנד לנהוג במשנה זהירות ולהתעדכן אודות הפרסומים בדבר האזורים המוצפים ונתיבי הנסיעה האפשריים". כמו כן מומלץ להצטייד במצרכי מזון ובמים לשתייה בבנגקוק בשל המחסור המסתמן.


האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *