תפריט עמוד

הקרפטים הרומניים וחבל טרנסילבניה

רומניה מפתיעה ביפי הטבע שלה, ההרים הירוקים, הכפרים השלווים שתושביהם חיים ממש כמו לפני מאה שנה, הערים העתיקות והמצודות המרשימות, ומאור הפנים והחום שבו מתקבלים המטיילים

טיול להרי הקרפטים וחבל טרנסילבניה מציע משהו לכל אחד: הרים דרמטיים, יערות עבותים, דרכי שטח ותצפיות נוף מרהיבות; טירות עתיקות וערים ציוריות ששומרות על מראה ימי ביניימי מושלם; כפרים שלווים שבהם החיים מתנהלים ממש כמו לפני מאות שנים, עם תרנגולות שמקרקרות בחצרות הבתים, עגלות רתומות לסוסים ובעלי מלאכה שעוסקים במלאכות מסורתיות. השילוב של טבע מקסים ומפגשים עם אנשים חמים ומאירי פנים מעניק לטיול נופך מיוחד. הוסיפו לכל אלה מרחק טיסה קצר מישראל ומחירים נוחים, והתוצאה – חוויה מפתיעה ומהנה.

אפשר לטייל ברכס הקרפטים וחבל טרנסילבניה במסגרת משפחתית, עם שפע של אטרקציות מהנות ומרגשות לכל בני המשפחה, לצאת לטיול ג'יפים בדרכי שטח יפהפיות, או לאתגר את עצמכם בטיול אופניים קסום, עם שפע של סינגלים (שבילי אופניים צרים) ארוכים ומדהימים, שיורדים מראשי ההרים אל מרגלותיהם, ומציעים רכיבה בלבם של יערות עבותים. בכל דרך שתבחרו לטייל כאן – ההנאה מובטחת.

בדרכים אפשר לראות עגלות רתומות לסוסים ממש כמו לפני מאה שנה | הצילומים באדיבות MEDRAFT

בין המראות, המקומות והאטרקציות הייחודיות שמציע הטיול ברומניה נציין את אזור הרמה הטרנסילבנית, שמכוסה ביערות, שדות וכפרים סקסוניים עתיקים, עם כנסיות מבוצרות הבולטות מעל הבתים. רועי צאן מוליכים את העדרים בכרי עשב ירוקים, איכרים מעבדים את השדות, בעלי המלאכה יוצרים תוצרת מקומית אופיינית. סיור בין עובדי האדמה, הרועים ובעלי המלאכה מאפשר להתרשם, לטעום, להריח ולספוג את האווירה המיוחדת בכפרים.

"המצודה של דרקולה" החולשת על העיר בראן | צילום: אייסטוק

חוויה מסוג אחר לגמרי מציעה העיר הסקסונית הציורית סיגישוארה, שמרכזה מוקף בחומה ותשעה מגדלים מימי הביניים ניצבים עד היום בלב העיר. על אף גילה המופלג, זוהי עיר תוססת ומלאת חיים, וכדאי מאוד לטייל בסמטאות הצרות, להתבונן בבתים היפים ולהציץ בבית שבו נולד הנסיך וולאד צפש דרקול, אשר שימש השראה לערפד הספרותי דרקולה. ואם כבר הזכרנו את דרקולה, דמותו המסתורית צצה שוב בעיירה בראן, שמעליה שוכנת מצודה מרשימה החולשת על האזור. המצודה הזאת היוותה נקודת משמר מרכזית בין חבלי הארץ של רומניה – ולאכיה וטרנסילבניה, והיא זכתה לכינוי "המצודה של דרקולה" על שמו של הרוזן תאב הדם (למרות שבמציאות ערפדים מעולם לא אכלסו אותה).

ג'יפים ברכס הקרפטים, חולפים בנופים ירוקים

למראה הנופים באזור לא קשה להבין מדוע הוא מכונה "הקרפטים האלפיניים": הדרך חולפת בין פסגות נישאות ויערות עבותים, כשמדי פעם עוברות בה משאיות עמוסות בגזעי עצים או עגלות רתומות לסוסים שעליהן ערמות גדולות של חציר. 

מי שהתגעגע לקצת שופינג ישמח לשוטט ברחובות העיר העתיקה של ברשוב, להתרשם מהסמטאות הצרות (כולל הרחוב הצר ביותר באירופה!), מכיכר העיר, הכנסייה השחורה והמדרחוב השוקק וליהנות מקניות בחנויות הרבות ומהפסקה מתוקה באחת מבתי הקפה הפזורים בעיר. 

 

האם היית ביעד הזה?

 • 2

  כן הייתי

 • 2

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

חיי הכפר בטרנסילבניה

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.