תפריט עמוד

המהפכה הירוקה של האמפייר סטייט בילדינג

המהפכה הירוקה של האמפייר סטייט בילדינג

האמפייר סטייט בילדינג עומד לעבור שיפוץ בשווי של 20 מיליון דולר במטרה להקטין את פליטת הפחמן הדו-חמצני ולהפוך לידידותי לסביבה

 בניין האמפייר סטייט, אחד מהסמלים של ניו יורק, שהחזיק בתואר הבניין הגבוה בעולם במשך 41 שנה, עומד להפוך לבניין ידידותי לסביבה.בעלי הבניין הודיעו לאחרונה כי הם השקיעו 20 מיליון דולר נוספים על מנת את טביעת הרגל הפחמנית של הבניין ואת צריכת האנרגיה שלו. השבחת הבניין מתווספת לחידוש של מבנה האר-דקו שצפוי להתחיל הקיץ ועולה חצי ביליון דולר.

דרוש הרבה אומץ לב כדי להודיע על כזה שיפוץ בעיצומה של תקופת מיתון, אבל כדאי לזכור שבניין האמפייר סטייט נולד בתקופה קשה. העבודה על הבניין החלה בינואר 1930, חודשים ספורים אחרי ההתרסקות של וול סטריט במשבר הכלכלי הגדול של שנות ה-30. הבניין הלך והתרומם בזמן שכלכלת ניו יורק וארה"ב הלכה ושקעה.

הבעלים הנוכחיים של בנין המשרדים בן 102 הקומות, מקווים להתמודד עם המשבר הכלכלי על ידי השבחת הבניין, מה שיאפשר להם להעלות את שכר הדירה. הם מקווים שעם סיום השיפוצים ב-2013, היותו של הבניין "ירוק" תסייע בשיווקו לשוכרים פוטנציאלים.

התוכניות הירוקות של בעלי הבניין כוללות קיצוץ של צריכת האנרגיה בבנין בקרוב ל-40%, מה שצפוי להפחית באופן משמעותי את פליטת הפחמן הדו חמצני. זוהי לא משימה קלה בהתחשב בשטחו העצום של הבניין, ב-6,500 החלונות שבו וב-73 המעליות שבתחומו. התוכנית תכלול, בין היתר, הוספת שכבת בידוד לחלונות הבניין, יצירת בידוד למערכות החימום והחלפת מערכת הקירור המרכזית. בנוסף, הנהלת הבניין תעודד את עובדי המשרדים לקבל אחריות על כמות האנרגיה שהם צורכים, בין היתר על ידי מתן גישה ממחשבי העובדים למוניטורים שמראים כמה אנרגיה מתבזבזת בחלק בו הם עובדים בבניין.

אף אחד מן השינויים האלו לא יורגש בחזית החיצונית של הבניין. בעלי הבניין החליטו שהתאורה המפורסמת של גג הבניין – ביום פטריק הקדוש, למשל, גג הבניין מואר בירוק – תישאר כפי שהיא, בטענה שהתאורה הזו מהווה חלק מזערי בלבד מצריכת האנרגיה הכוללת.

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *