תפריט עמוד

המדע יורד אל העם: כוס בירה ותורת הקוואנטים

המדע יורד אל העם: כוס בירה ותורת הקוואנטים

במסגרת חגיגות 120 שנה לעיר רחובות מדענים ממכון ויצמן יקיימו שיחות בנושאי מדע בפאבים ובתי קפה בעיר

"בירה, מדע ומצב רוח", אירוע ייחודי המשלב בין מדע לתרבות הפנאי, יתקיים לקראת סוף חודש יולי ברחובות. במסגרתו ייצאו עשרות דוקטורנטים ממכון ויצמן למדע אל אתרי הבילוי ברחבי העיר לשיחות עם הציבור בתחומים שונים של מחקר ומדע. כך, למשל, בקפה הרצל אורי לבנה ישוחח על הדרך בה המוח מרכיב מידע ממקורות שונים, באייל מאפים טובים אמיל וייס ידבר על ננו פיזיקה ושאלות יסוד בתורת הקוונטים, ובקפה עץ התות אריאל בילר יוביל שיחה על מחשבי-על בעולמה של הכימיה הקוונטית. אבל לא רק מדענים בתחילת דרכם יקיימו שיחות בלתי אמצעיות עם ציבור המבלים בעיר. גם נשיא מכון ויצמן, פרופ' דניאל זייפמן, ינצל את ההזדמנות ויגיע לפאב דבלין כדי לשוחח על השאלה האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ.

מטרת האירוע, הנערך כחלק מחגיגות 120 שנה לרחובות, היא להפוך את המדע לנגיש לכלל הציבור ולחזק את מעורבותו בתחומים שבהם ישראל נחשבת מובילה בעולם. בנוסף לשיחות בבתי קפה ופאבים, יתקיימו באותו היום פעילויות לכל המשפחה, בהן סדנת מחווה לפרופ' עדה יונת, זוכת פרס נובל לכימיה, ותערוכת "ננו קומיקס", קומיקס המבוסס על תגליות והמצאות אמיתיות.

אירועי "בירה, מדע ומצב רוח" יתקיימו ב-29 ביולי בפאבים ובתי קפה ברחבי העיר בשעה 20:00, הפעילויות המשפחתיות יתקיימו בבית דונדיקוב בשעה 18:00. פרטים נוספים באתר האינטרנט

 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *