תפריט עמוד

הכלנית נבחרה לפרח של המדינה

הכלנית נבחרה לפרח של המדינה

הכלנית נבחרה לפרח של ישראל עם 28 אחוזים מקולות המצביעים. במקום השני - הרקפת

הציבור אמר את דברו: הכלנית היא הפרח של המדינה. בכך היא מצטרפת לדוכיפת, שזכתה בתואר הציפור של המדינה. הפרויקט לבחירת הפרח של ישראל הוא הושק במסגרת חגיגות 60 שנה לחברה להגנת הטבע ובמלאות 48 שנה לקמפיין המצליח לשמירה על פרחי הבר ("צא לנוף, אך אל תקטוף"). צוות שהורכב מאנשי מקצוע, בהם בוטנאים, חוקרים ואנשי החברה להגנת הטבע, בחר מתוך כל פרחי הארץ עשרה פרחים, שמהם הציבור נקרא להצביע בעד הראוי ביותר לתואר "הפרח של המדינה". בתום ספירת הקולות התברר שהכלנית, עם 28 אחוזים, גברה על הרקפת שהגיעה למקום השני עם 23 אחוזים. למקום השלישי הגיע אירוס הארגמן עם 12 אחוזים מקולות הבוחרים, כשבעורפו נושף החצב המצוי שהגיע למקום הרביעי עם 11.4 אחוזים.


אירוס הארגמן התמקם במקום השלישי והמכובד | צילום: עמיר בלבן

בתום ספירת הקולות התברר שהכלנית, עם 28 אחוזים, גברה על הרקפת שהגיעה למקום השני עם 23 אחוזים. למקום השלישי הגיע אירוס הארגמן עם 12 אחוזים מקולות הבוחרים, כשבעורפו נושף החצב המצוי שהגיע למקום הרביעי עם 11.4 אחוזים. מטרת הפרויקט היא לחזק את המודעות הציבורית לשמירה על פרחי הבר ועל בתי הגידול שלהם ולהדגיש את החשיבות של שטחים פתוחים, טבעיים ורציפים.


שושן צחור, הגיע רק למקום השביעי | צילום: יעל לביא אפרת

להלן הרשימה הסופית (בסדר יורד): כלנית מצויה, רקפת מצויה, אירוס הארגמן, חצב מצוי, דם המכבים האדום, נרקיס מצוי, שושן צחור, חבצלת החוף, צבעוני ההרים, וסוגרת את הרשימה אדמונית החורש, שזכתה רק ב-2.4 אחוזים מקולות המצביעים.


האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *