תפריט עמוד

החרדונים ניצלו: כביש ליד אילת לא יעבור בשטחם

החרדונים ניצלו: כביש ליד אילת לא יעבור בשטחם

מאבק של ארגונים ירוקים הביא לצמצום הרחבה של כביש 90 בכניסה לאילת, ובכך תימנע פגיעה באזור בו חיה אוכלוסיית החרדונים הגדולה בארץ

מאבק שניהלו קק"ל, רשות הטבע והגנים ועיריית אילת נשא פרי: מע"צ החליטה לצמצם באופן משמעותי את הפגיעה ב"ארץ החרדונים" כתוצאה מהרחבת כביש 90 בכניסה לאילת. ארץ החרדונים נפרשת על שטח של כ-300 מ"ר בין פארק הצפרות לכביש הערבה, ויש בה את הריכוז הגדול ביותר של חרדונים בארץ.

התוכנית המקורית של מע"צ כללה הרחבה משמעותית של הכביש, דבר שהיה עלול לגרום לפגיעה קשה בטבע ולנזק בלתי הפיך לאוכלוסיית החרדונים. בפגישות שנערכו בין הגופים הירוקים, עיריית אילת ונציגי מע"צ הובהרה הפגיעה האפשרית במחילות שהחרדונים חופרים באדמת המדבר ובעצים לשימור. בעקבות חוות דעת של מומחים מע"צ חזרה בה מכוונתה הראשונית, והצדדים הגיעו להסכמה בנוגע לתוואי הרחבת הכביש, תוך פגיעה מינימלית בחי ובצומח באזור.

"אני שמח שבמע"צ קיבלו את עמדתנו, אף שהדבר יגרום להם להוצאות כספיות נוספות, ואולי גם לעיכוב בביצוע התוכנית עקב תכנון מחדש", אמר יו"ר קק"ל אפי שטנצלר. "התוכנית החדשה מבטיחה צמצום הפגיעה בטבע, כך שהרוב המוחלט של המחילות והעצים לא ייפגע".


האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *