תפריט עמוד

הודו – הנה באה המכונית הזולה בעולם

הודו – הנה באה המכונית הזולה בעולם

מפעל טאטא ההודי הציג בימים אלה את הדגם המסחרי של ה"נאנו" המכונית הזולה ביותר בעולם. המשבר הכלכלי גורם לכך שבמערב מתעניינים בה יותר מאשר בהודו

מפעל טאטא ההודי הודיע שהמכונית "נאנו" שזוכה לתואר הנכסף "הזולה ביותר בעולם" תשווק בהודו כבר בחודשים הקרובים. המכוניות הראשונות מדגם זה יגיעו לאירופה בעוד שנתיים ולאמריקה כשנה לאחר מכן. תווית המחיר שהצמדה ל"נאנו" היא 100 אלף רופי כלומר קצת פחות מאלפיים דולר. ההערכות הן שאם תשווק המכונית בישראל היא תעלה הרבה יותר מ-40 אלף שקל, בעיקר בגלל המיסוי הכבד על ענף הרכב. 
ראטאן טאטא, במעלי מפעל המכוניות, הסביר השבוע במסיבת עיתונאים שהמכונית תוכננה במקור כדי להביא את התחבורה הזולה והנוחה להמונים בהודו. הוא הודה שהופתע מאוד ממידת ההתעניינות שגילו בה במערב. 
לדבריו המשבר הכלכלי במדינות המערב גרם לכך שכיום יש התעניינות ערה מאוד במכונית הזולה דווקא בארצות שידועות בזכות תעשיית הרכב המפותחת שלהן, ביניהן ארצות הברית, צרפת, גרמניה ואיטליה. 
ארגוני איכות הסביבה מבוהלים למדי מן הפריצה של המכונית החדשה והזולה לכבישי הודו. המכונית עצמה אמנם חסכונית למדי (כ-24 קילומטר לליטר דלק) ומזהמת במידה מועטה אלא שריבוי המכוניות בכבישי הודו נשמע כבר עכשיו כחלום בלהות. כיום נוסעות בכבישי הודו רק 5 מיליון מכוניות. רק 7 מכל 1000 בני אדם מחזיקים בבעלותם מכונית. יחד עם זאת כבר עכשיו הכבישים פקוקים והתנועה כבדה. החשש הוא מפני מצב בו ירכשו מיליונים את ה"נאנו" והתנועה והאוויר לא ייראו טוב יותר. 
חברת טאטא צופה שהשנה תשווק 100,000 מכוניות. בשנת 2010 תעבור החברה למפעל חדש בו תוכל לייצר 250,000 מכוניות בשנה.

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

אודישה: הודו שלא הכרתם

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *