תפריט עמוד

האריות בקניה בסכנת הכחדה

האריות בקניה בסכנת הכחדה

רשות הטבע של קניה הזהירה השבוע מפני סכנת הכחדה של אריות המדינה. כיום נותרו בקניה רק כ-2,000 אריות בלבד והם נכחדים בקצב של 100 בשנה.

מלך החיות נמצא בסכנת הכחדה בשמורות קניה. על פי דיווח ואזהרה של רשויות הטבע במדינה במזרח אפריקה נעלמים האריות בקניה בקצב של כ-100 אריות בכל שנה מאז שנת 2002.
הסיבות מורכבות – שינויי אקלים שאינם מיטיבים עם החתולים הגדולים, הרס בתי הגידול באסונות טבע ובידי בני אדם, מחלות שפוגעות בבעלי החיים בשמורות קניה ועימותים עם אוכלוסיות בני האדם באזורים בהם חיים האריות.

עוד על חיות בסכנת הכחדה

מלבד הנושא הסביבתי המדאיג, בקניה מתייחסים להעלמות האריות כאל בעיה כלכלית חמורה. חלק נכבד מהכנסות המדינה מגיע מתיירות. אם יתברר למבקרים במדינה שכדי לראות את "חמשת הגדולים" (אריות, פילים, תאו, נמרים וקרנפים) הם נאלצים לטרוח זמן רב מדי הם יעדיפו לנסוע לשמורות טבע במדינות אחרות כטנזניה או אוגנדה.
אחת הבעיות החמורות ביותר שמדאיגות את רשויות הטבע במדינה היא הרעלת אריות מחומרי הדברה חקלאיים, רבים מהם אסורים, בהם עושים חקלאים מקומיים שימוש.
כמה ארגונים סביבתיים דורשים כבר זמן רב מממשלת קניה לאסור בחוק את השימוש ברעלים כדי להגן על אוכלוסיית חיות הבר במדינה.
עד כה ידועה דוגמה מפורסמת אחת לפיה הורה השנה הפרלמנט של קניה לחברה אמריקאית שמספקת חומרי הדברה להשמיד את מלאי האספקה שקיים במדינה. השר לענייני חיות בר בקניה הזהיר את נציגי החברה שתמורת כל אריה שיורעל מחומרי הדברה ישלמו החברות המייצרות את החומרים קנס בגובה 128 אלף דולר.

 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

האי הכי צפוף בעולם

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  כתבות מקניה

  סיפורים מאפריקה: חידת הטוסיק הלבן
  סיפורים מאפריקה: חידת הטוסיק הלבן

  הצבע החום-אפור של האנטילופות ואוכלי העשב בסוואנה האפריקאית משתלב היטב בסביבה ומהווה הסוואה מצוינת. אז למה לרובם יש גם כתמים לבנים, בעיקר על האחוריים, שבולטים לעין וכמו זועקים "הנה אני"? על הצבע הלבן והתקשורת המיוחדת בין טורפים לנטרפים

  שבטים באפריקה: להיות בת שבט
  שבטים באפריקה: להיות בת שבט

  המפגש הראשוני עם תושבי אפריקה מסקרן ומעלה שאלות לגבי האותנטיות של אורח החיים המוצג בפני המטייל שבא מבחוץ. גילה התרסי, מדריכת טיולים באפריקה, מביאה טעימה מחייהן של נשים בשבטים אפריקאים ומהרהרת איך היו נראים חייה לו היתה בת ...

  קניה וטנזניה עם ילדים
  קניה וטנזניה עם ילדים

  ספארי בטנזניה או בקניה מתאים לא רק כטיול בר מצווה, זוהי חוויה מיוחדת לילדים בכל הגילים וגם להורים שלהם. מאיזה גיל אפשר לטייל עם ילדים באפריקה ולאן כדאי לנסוע? טיפים והמלצות על הכנות לנסיעה, מה כדאי לארוז ובאיזה ...