תפריט עמוד

בעלי החיים הכי מוזרים בעולם

קופיף זעיר בעל עיניים ענקיות, סוסון ים שנראה כמו אצה, יונה בגודל של תרנגול הודו וקוף עם אף שלא נגמר. אלה הם רק כמה מבעלי החיים המוזרים שתוכלו לפגוש אם רק תגיעו לאזורי המחייה שלהם

בעלי החיים הכי מוזרים בעולם

נמאס לכם לראות חיות "רגילות" כמו אריות, נמרים ודובים? מחפשים ריגוש מיוחד במפגש עם בעלי חיים, מהסוג שיגרום לכם לקרוא בהתפעלות? המגזין באדג'ט טרוול ליקט כמה יצורים בעלי מראה מוזר במיוחד, ששווה לחפש אותם ברחבי העולם. אבל אם אתם לא מתכוונים לעבור חצי עולם כדי לראות סלמנדרה סינית בסביבתה הטבעית, אל תרגישו לא בנוח. את כל בעלי החיים הללו אפשר לראות גם בגני חיות ובאקווריומים נבחרים (למרות שגם הם לא בדיוק נמצאים בקצה הרחוב). בואו נכיר את בעלי החיים בעלי המראה המצחיק, המוזר או החמוד, שבשבילם שווה לצאת לדרך.

צילום: אייסטוק

קוף חוטם
מה מוזר? לא קשה להבין בזכות מה הקוף הזה קיבל את שמו – לזכר יש אף שפשוט לא נגמר! הסיבה לחוטם האדיר אינה ברורה, יש סברה שהוא עוזר להגביר את עוצמת קריאות החיזור המיועדות לנקבות וקריאות האזהרה לזכרים האחרים. ויתכן שהאף הזה התפתח בתהליך אבולוציוני שבו נקבות העדיפו את זכרים בעלי אף גדול והם אלה שזכו להתרבות ולהעביר את המורשת הבולטת לדורות הבאים.
מצב שימור: נמצאים בסכנת הכחדה. קופי החוטם סובלים מציד ומכריתת יערות המצמצמת את אזורי המחייה שלהם ומדלדלת את מקור המזון.
איפה אפשר לראות? בטבע רק בבורניאו, אינדונזיה (ובגני חיות שונים, למשל בגן החיות של סינגפור).

 
צילום: Roman Klementschitz

חפרפרת-חולדה עירומה
מה מוזר?
קשה להאמין, אבל המראה של היצור חסר השיער והמקומט הזה, שעיניו כמעט עיוורות ושיניו הארוכות משתרבבות קדימה בחוסר חן, הוא לא הדבר המוזר ביותר הקשור אליו. מה יכול להיות יותר מוזר? ובכן, זהו היונק היחיד שחי בחברה דמויית כוורת דבורים. כ-80 אחוזים מחברי הקהילה אינם מתרבים ותפקידם היחיד הוא לחפור מבוכים תת קרקעיים המשמשים למגורים, לאסוף מזון ולטפל בגורים. בדומה לדבורים, גם אצל החפרפרת-חולדה רק המלכה היא שמולידה צאצאים.
מצב שימור: לא בסיכון
איפה אפשר לראות? באתיופיה, קניה וסומליה (ובגני חיות, בהם גן החיות הלאומי בוושינגטון, בירת ארצות הברית).

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות
 
צילום: Kok Leng Yeo / flickr

קופיף פיליפיני
מה מוזר?
אם המפגש עם החפרפרת-חולדה העירומה השאיר אתכם מסוחררים קלות, הנה משהו שיעביר את הצמרמורת: יצור זעיר, שעיר ומתוק להפליא עם עיניים ענקיות, שגודלן כפול מעיני אדם. העיניים הן בפירוש האיבר הבולט ביותר אצל הקופיף הזעיר – גובהו פחות מ-10 ס"מ – וכדי להגן עליהן מפגיעה אפשרית הוא עוצם אותן בעת שהוא קופץ על טרפו המורכב מחגבים, תיקנים, צרצרים ולטאות קטנות.
מצב שימור: קרוב לסיכון (לטובתו עומדת העובדה שהוא נחשב כמביא מזל רע והתושבים המקומיים נוהגים לשמור מרחק ממנו).
איפה אפשר לראות? בכמה איים בפיליפינים.

 
 צילום: Tourism Tasmania & Geoff Murray

קיפודן
מה מוזר? על השאלה הזאת אפשר לענות רק בשאלה – מה לא מוזר? זהו יונק שבמקום להמליט גורים הוא מטיל ביצים, את צאצאיו הוא מגדל בתוך כיס בדומה לקנגורו וחיות כיס אחרות, גופו מכוסה בקוצים בדומה לקיפוד, וכמוהו גם הקיפודן מתכדרר בעת סכנה. החוטם הצר והארוך משמש לו כאף וכפה, אין לו שיניים והוא צד את מזונו – נמלים – בעזרת לשונו הארוכה והדביקה. ואם לא די בכל המוזרויות האלה, לקיפודן יש פתח יחיד בתחתית גופו אשר משמש אותו להטלת ביצים ומתן שתן וצואה. למרות קוציו המאיימים, בטזמניה הקיפודן מהווה טרף קל לשדים טזמנים החולקים את אותו אזור מחיה.
מצב שימור: לא בסיכון
איפה אפשר לראות? באוסטרליה ובטזמניה

 
 צילום: Tim Vickers

יונת כתר ויקטוריה
מה מוזר? תשכחו מהיונים החומות-אפורות שמלכלכות לכם את המרפסת ואת המכונית – היונה הזאת לא מזכירה אותן כלל. גודלה כשל תרנגול הודו, היא שוקלת יותר משני קילוגרמים, צבע נוצותיה כחול נאה ועל ראשה היא נושאת ציצית אדירת ממדים, המזכירה את ציצית הטווס אך גדולה ומפוארת ממנה. אחד מסימני ההיכר שלה, אם לא תזהו אותה בדרך אחרת, הם כתמים לבנים בקצוות נוצות הכתר על ראשה. היא חיה בעיקר על הקרקע (ומה הפלא? בגודלה ובמשקלה לא קל לעופף בין העצים), שם היא גם בונה את קנה ומגדלת את גוזליה.
מצב שימור: רגיש
איפה אפשר לראות? בניו גיני (ובגני חיות כמו גני החיות של פילדלפיה ושל דנבר בארצות הברית).

 
 צילום: Mila Zinkova

טמרין קיסרי
מה מוזר? מספרים שהקוף הזה זכה לשמו בשל דמיונו הרב לווילאם השני, קיסר גרמניה, שגידל שפמו שופע במיוחד. הסיבה לשפם האדיר (של הקוף, לא של הקיסר) אינה ברורה, אם כי יש סברה שהוא מהווה מאפיין ייחודי לכל קוף, מעין טביעת אצבע אישית.
מצב שימור: לא בסיכון
איפה אפשר לראות? בבוליביה, ברזיל ופרו (ובגני חיות כמו Paignton Zoo בדבון שבאנגליה)

 
 צילום: Sage Ross

סוסון האצה
מה מוזר? כולם יודעים שבמעמקי האוקיינוסים חיים לא מעט יצורים מוזרים למראה. אחד מהם הוא הדג הזה, המוכר גם בשם דרקון ים עלי (מהמילה "עלים"), שנראה כשילוב בלתי אפשרי בין סוסון ים לצמח מים ירקרק. הציציות דמויות האצה משמשות כהסוואה מושלמת בסביבה הימית. בדומה לסוסוני ים אחרים, גם אצל סוסון האצה הזכר הוא שנושא את הביצים ומוליד את הצאצאים, אולם בשונה מבני משפחתו הוא שוחה בצורה אופקית, כמו דג, ולא באפון אנכי. סוסון האצה חביב במיוחד על האוסטרלים, והוא הפך לסמלה של מדינת אוסטרליה הדרומית, שם אף חוגגים פסטיבל לכבודו.
מצב שימור: קרוב לסיכון
באיפה אפשר לראות? במימי האוקיינוס ההודי סמוך לחופים הדרומיים והמערביים של אוסטרליה (וגם באקווריומים שונים, כמו זה שנמצא באטלנטה, ארצות הברית).

 

האם המאמר הזה עזר לך?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *