תפריט עמוד

בייג'ינג: חלקים נוספים מהחומה הגדולה ייפתחו לקהל הרחב

בייג'ינג: חלקים נוספים מהחומה הגדולה ייפתחו לקהל הרחב

בייג'ינג הודיעה על הכוונה לפתוח שני חלקים נוספים של החומה הסינית לתיירים, בשל הפופולאריות הרבה של האתר

החומה הגדולה של סין היא מאתרי התיירות המפורסמים בעולם, והיא מושכת אליה מיליוני תיירים מדי שנה. כדי להתמודד עם הביקוש הרב, החליט הממשל המוניציפאלי בבייג'ינג לפתוח שני קטעים נוספים של החומה לתיירים, כך הודיעה סוכנות הידיעות הסינית, שינחואה. הקטעים שייפתחו הם הואנגהואצ'נג (Huanghuacheng) והפנגקו (Hefangkou). בנוסף, יורחבו שני הקטעים הפופולאריים של החומה הסמוכים לבייג'ינג, מוטיאניו (Mutianyu) ובאדאלינג (Badaling).

בסופי שבוע ובחגים, ארבעת קטעי החומה שפתוחים לקהל הרחב מלאים בתיירים עד אפס מקום. כתוצאה מכך, תיירים רבים בוחרים לטפס על קטעים של החומה שסגורים לקהל הרחב ובכך מסבים נזק רב למבנה ההיסטורי. בבייג'ינג מקווים שהצעדים החדשים שיינקטו יקלו על הצפיפות והעומס בקטעים הפתוחים של החומה.

החומה הגדולה, אחד הסמלים המפורסמים ביותר של סין, היא מערכת ביצורים שמשתרעת לאורך כ-6,400 קילומטר משאנחאיגואן על החוף המזרחי ועד ג'יאו גואן במערב. בנייתה החלה במאה השביעית לפני הספירה בכמה מוקדים, ובימי הקיסר הראשון של סין, צ'ין שה חואנג (210-259 לפני הספירה), אוחדה כדי להגן על סין מפני פלישות מצפון. החומה נהרסה ונבנתה כמה פעמים בתוויים שונים, וזו שעליה נוהגים לצעוד היום נבנתה בתקופת שושלת מינג (מהמאה ה-15 לספירה).

קטע החומה שנשמר במצב הטוב ביותר הוא בדלינג (Badaling), שישים קילומטר צפונית לבייג'ינג, שם גובהה הממוצע של החומה הוא 7.5 מטרים, ועובייה ארבעה מטרים. החומה הוכרזה ב-1987 כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, וב-2007 היא נבחרה כאחד משבעת פלאי תבל החדשים.

 

האם היית ביעד הזה?

 • 3

  כן הייתי

 • 1

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *