תפריט עמוד

אסון אקולוגי בניו זילנד, דליפת הנפט החמורה בתולדותיה

אסון אקולוגי בניו זילנד, דליפת הנפט החמורה בתולדותיה

מאות טונות של נפט דלפו לאוקיינוס ממכלית שעלתה על שרטון מול חופי ניו זילנד. מזג אוויר קשה וים סוער מקשים על הטיפול בזיהום החמור

"הזיהום הימי הגרוע ביותר בתולדותינו", כך כינה ניק סמית, השר להגנת הסביבה של ניו זילנד, את הדליפה של מאות טונות של נפט ממיכלית שעלתה על שרטון מול חופי ארצו. על פי ההערכות, יותר מ-350 טונות של נפט נשפכו לאוקיינוס מהמיכלית "רנה", שנושאת דגל של ליבריה. מזג האוויר הסוער השורר כעת באזור מקשה על הניסיונות לעצור את הדליפה ועל הטיפול בזיהום החמור שנוצר בעקבותיה.

נאבקים בזיהום: מאמצי הניקיון של חופי העיר טאורנגה 

נפט שדלף מהמיכלית הגיע לחופים היפהפיים של האי הצפוני, סמוך לעיר טאורנגה (Tauranga), באזור הנקרא ביי אוף פלנטי (Bay of Plenty, מפרץ השפע). תושבים מקומיים נקראו להתרחק מהחופים, לשמור שחיות המחמד שלהם לא יסתובבו בחוף ולהימנע מרחצה בים. האזור שנפגע עשיר בדגה וביונקים ימיים, בהם כלבי ים, דולפינים ולווייתנים, ובחופים יש בעלי חיים רבים, ציפורים ועופות ימיים וכן מושבות של פינגווינים. עד כה נמצאו גופות של עשרות עופות שמתו כתוצאה מהזיהום ועופות אחרים נלקחו לטיפול ושטיפה מהנפט.

פינגווין שנפגע מהנפט מטופל במרכז הצלה שהוקם בטאורנגה

כמה מאות אנשים, בהם חיילים מצבא ניו זילנד, התגייסו לנקות את החופים ורבים אחרים עוסקים בניסיון לשחרר את המכלית מהסלעים עליהם נתקעה ולהביאה לנמל מבטחים. אבל הים הסוער מקשה על המאמצים ומעורר חששות כי המכלית תיבקע לשניים והכמות הגדולה של הנפט שעדיין נמצאת עליה תישפך למים.

צילומים: Blair Harkness, Maritime NZ

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 1

  לא, אבל מתכנן

 • 2

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *