תפריט עמוד

אכפת לכם מהכוכב? ארבע דרכים לזהם פחות

שינויי האקלים הקיצוניים שנראים ברחבי העולם בהחלט מעידים על שינוי, מדענים טענו כבר משנות ה־80 שהיום הזה יגיע שבו תהיה התחממות גלובלית והתריעו מפני ההשלכות שעתידות להגיע עקב כך. אם הכוכב שאנו חיים בו חשוב לכם, זה הזמן להירתם ולגרום לשינוי! להלן ארבע דרכים שבהם תוכלו לסייע במניעת הזיהום של הכדור (תוכן שיווקי)

1. צמצום השימוש בחשמל הביתי

החשמל שאנו מדליקים בבית פולט זיהום אוויר משמעותי. אם גם אתם משאירים אחריכם אורות דולקים בכול רחבי הבית, מדליקים טלוויזיה ולא מכבים אותה כשאתם יוצאים מהחדר, מדליקים מזגן בסלון אך יושבים בחדר העבודה, זה הזמן להפסיק עם כל ההרגלים הללו. מעבר לחסכון האדיר בהוצאות של חשבון החשמל הביתי שלכם, אתם גם תסייעו לכדור שלנו ותפחיתו את כמו הזיהום אשר נפלטת אליו.

עוד הצעה אשר יכולה לחסוך לכם כסף רב וגם להפוך אתכם לירוקים היא המעבר ללוחות סולאריים. לוחות אלו רותמים את האנרגיה של השמש לטובת הפקת ייצור החשמל. גם חברת החשמל נרתמה למאמץ על שמירת הסביבה והיא למעשה מחזירה כסף לאלו המתקינים לוחות סולאריים בביתם ומצטרפים למאמץ של שמירה על הסביבה.

2. נסיעה במכונית חשמלית

עוד תחום שגורם לזיהום אוויר רב הוא הנסיעה על רכב עם מנוע בערה – בנזין וסולר. המעבר לנסיעה על רכב חשמלי תסייע לכם לשמור על הסביבה אך גם הרבה מעבר לכך. לרכב חשמלי יש לא מעט יתרונות שכדאי לשקללם בעת המחשבה למעבר אליו. למשל, הוצאות הדלק שלכם יחתכו באופן משמעותי, מדובר על אלפי שקלים שתוכלו לחסוך בשנה בהטענת הרכב במקום בתדלוקו. בנוסף המדינה מעודדת מעבר לנסיעה בכלי־רכב חשמליים ומעניקה לכם אגרת רישיון שנתי מוזל במיוחד! פן נוסף הוא השקט המופתי שיש בנסיעה ברכב שאין לו מנוע בערה. דמיינו שאתם יושבים ברכב והוא שקט כאילו הוא לא מונע כלל. עוד יתרון עצום לטובת הרכב החשמלי הוא שהטיפולים הנדרשים עבור התחזוקה שלו פחותים באופן מהותי משום שהרכיבים שבו אינם נעים וזזים כפי שקורה במכונית רגילה. כפי שמסתמן הנסיעה במכונית חשמלית יכולה להטיב לכם בכמה היבטים: גם שמירה על הסביבה וגם חסכון כספי רב.

אם ידכם אינה משגת ואינכם יכולים לרכוש מכונית חשמלית כרגע, ישנן דרכים נוספות אשר יוכלו לסייע לכם לשמור על הסביבה. למשל הרכיבה על אופניים חשמליים. מעבר לשמירה על הסביבה וכלו גם לשמור על בריאותכם ולדווש בהנאה.

דרך נוספת היא נסיעות משותפות. כדי להימנע משימוש בכלי־רכב רבים על הכביש, סעו יחד. בין אם זה למקום העבודה, בין אם זה לאירוע משותף ובין אם זה לכול מקום אחר שבו תוכלו לנסוע יחד עם מכרים, חברים ובני משפחה ליעד משותף.

3. שימוש במוצרים שאינם פולטים גזים רעילים

כיום יש מגוון מאוד רחב של שלל מוצרי ניקיון וקוסמטיקה. אין ספק שהמבחר הרב הזה מקבל עלינו מאוד במציאת המוצר שאנו זקוקים לו. אך, יש לקחת בחשבון גם שפעמים רבות מדובר במוצרים שהם כלל אינם ידידותיים לסביבה ושלמעשה הם פולטים גזים רעילים אשר פוגעים בשכבת האוזון. שכבה זו היא המגינה על כדור הארץ מפני קרני השמש. לכן, חשוב מאוד שבבואכם לרכוש מוצרי קוסמטיקה וניקיון תחפשו את התווית המאשרת כי אלו הם מוצרים שאינם פוגעים בסביבה ואינם פולטים גזים רעילים.

עליכם לחפש תווית שעליה כתוב OZONE FRIENDLY*NO CFC’S. כך תדעו בוודאות שהמוצר שלכם הוא ידידותי לאוזון ולסביבה.

4. קחו יוזמה ואל תעמדו מהצד

גם אדם אחד יכול לחולל שינוי רב, כדי לעשות זאת ולגרום לשינוי יש לקחת יוזמה ולהיות פעילים. חשוב מאוד שתחתמו על עצומות, השתתפו בהפגנות ועודדו פיקוח עירוני ויוזמות חקיקה אשר יכולות לסייע לכולנו לשמור על הכוכב שלנו ועל סביבה ירוקה.

האם היית ביעד הזה?

 • 1

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.