תפריט עמוד

איראן אייר נכנסה לרשימה השחורה של האיחוד האירופאי

איראן אייר נכנסה לרשימה השחורה של האיחוד האירופאי

מהאיחוד האירופאי נמסר כי האיסור על מטוסים של החברה האיראנית לנחות באירופה הוא מסיבות של בטיחות ואינו קשור לסנקציות של האו"ם כנגד איראן

האיחוד האירופאי הודיע כי רוב מטוסיה של איראן אייר, חברת התעופה הלאומית של איראן, לא יורשו לנחות באירופה. הסיבה לאיסור אינה קשורה לסנקציות נגד איראן והיא נובעת אך ורק מסיבות של בטיחות, כך נמסר. האיחוד האירופאי מפעיל רשימה שחורה של חברות תעופה שנאסר עליהן לפעול באירופה מסיבות בטיחותיות – לרוב שימוש במטוסים ישנים ולא מתוחזקים. כיום הרשימה כוללת 278 חברות תעופה, בעיקר מאפריקה ומאסיה, והיא מתעדכנת באופן שוטף. ביחד עם איראן אייר גם חברת תעופה מסורינם נכנסה לרשימה הנוכחית, ואילו שתי חברות אינדונזיות הוצאו ממנה.

איראן אייר מפעילה טיסות לכשישים יעדים בעולם, בעיקר באסיה ובאירופה, במטוסי בואינג שנקנו מארצות הברית בשנות השבעים של המאה הקודמת. בשל האיסור האמריקאי על סחר עם איראן המטוסים לא טופלו בשנים האחרונות ולא הוחלפו בהם חלקים שהתבלו. החברה האיראנית הזמינה מטוסים חדשים מתוצרת רוסיה, אולם עד שאלו יגיעו בשנת 2011, מטוסי הבואינג הישנים שלה לא יורשו לנחות באירופה. עם זאת, מבדיקה שערכנו באתר האינטרנט של איראן אייר התגלה כי היא ממשיכה לפרסם טיסות סדירות כמה פעמים בשבוע בין טהרן לאמסטרדם.

מטרת הרשימה של האיחוד האירופאי היא להבטיח כי חברות תעופה ברחבי העולם ישמרו על סטנדרטים גבוהים של בטיחות, אולם מבקריה טוענים שאין בה כדי לשמש  גורם מרתיע, שכן רבות מחברות התעופה המופיעות בה הן חברות זעירות המפעילות רק טיסות מקומיות ואינן נוחתות באירופה. התרסקות מטוס בקמרון בחודש שעבר, שבה נהרגו כל חברי ההנהלה של חברת כרייה מקומית, מצביעה על הפער בין התקנים האירופאים למציאוּת של חברות תעופה אפריקאיות.
 

 

האם היית ביעד הזה?

 • 1

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *