תפריט עמוד

"ככה זה אצלנו, בני ההָריג'אן [בני המעמד הנחות, המטמאים במגעם]. אנחנו חיים בשולי הכפר, מעט בנפרד משאר האנשים, בני המעמדות האחרים. גרנו כאן כל המשפחה – אשתי עם הבנים, הבנות, הנכדים והנכדות, בסך הכל 64 איש להאכיל. אבל אנחנו לא צריכים הרבה בשביל לחיות.
"כל החדרים פנו לחצר המרכזית, שעכשיו מכוסה בשברי לבנים, בקורות עץ ובטיח. במרכז החצר, מתחת לעץ גדול, היתה במה שעליה ניצב המקדש המשפחתי. כל בוקר וכל ערב ערכנו לפניו פוּג'ה [טקס תפילה]. אתה יכול לראות את השברים של ההיכל ושל צלם האל. הכל מנופץ. רק העץ נותר שלם.
"היה לנו מזל גדול שהאדמה רעדה כשכמעט כולנו היינו מחוץ לבתים. היה רעש חזק, כמו ניסור, והכל נפל. הקירות התבקעו והגגות קרסו. מהבתים שלנו לא נותר דבר.
"שתי נכדות שלי, שבישלו במטבח, לא הספיקו לברוח. הבית קרס עליהן כשהן היו ממש בפתח. בת ה־13 נקברה מתחת למשקוף האבן. היה צריך עשרה גברים כדי לחלץ אותה. אחותה הקטנה נפצעה קשה בעמוד השדרה. אבא שלה, הבן שלי, לקח אותה לבית חולים. מאז אין לי קשר איתם. אולי אתה יכול לעזור לי לאתר אותם ולברר מה שלומם? אין מה לעשות, הכל מאלוהים. לא, אני לא צריך ממך שום דבר נוסף. מספיק לי שאתה מדבר אלי בצורה ראויה ומכובדת".

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

אודישה: הודו שלא הכרתם

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *