תפריט עמוד

מידע מעשי למאוריטניה

הכנות - ויזה, איך מגיעים, מתי נוסעים, בריאות ועוד

כל מה שצריך לדעת כשמתיישבים לתכנן את הטיול: מידע על שגרירויות ונציגויות קונסולוריות, אשרות והיתרים נדרשים, איך מגיעים ליעד, מתי הכי כדאי לנסוע, האם צריך חיסונים, כללי בטיחות מומלצים ועוד

אשרות ושגרירויות
לישראל אין יחסים דיפלומטיים עם מאוריטניה. ישראלים זקוקים לאשרת כניסה למדינה.
 


איך להגיע
אין טיסות ישירות בין ישראל ומאוריטניה.
אפשר להגיע למאוריטניה בטיסה מפריז בצרפת או מקזבלנקה במרוקו.

אפשר להגיע גם דרך היבשה במעברי הגבול עם המדינות הסובבות את מאוריטניה- מאלי, מרוקו וסנגל.
 


מתי להגיע
התקופה הטובה ביותר להגיע למאוריטניה היא בין נובמבר למרץ. בתקופה זו מגיעות הטמפרטורות במשך היום לכ-25 מעלות בממוצע. הלילות, לעומת זאת, עלולים להיות קרים, במיוחד במדבר.
 


חיסונים ובריאות
יש לבדוק בלשכות הבריאות או במרפאות המטיילים לגבי חיסונים הדרושים לפני הנסיעה למאוריטניה.

ביטחון
המטה ללוחמה בטרור מזהיר כי במאוריטניה קיימים איומי טרור מצטברים אודות כוונת גורמי ג'אהד עולמי לבצע פיגועים נגד אזרחים מערביים, לרבות ישראלים, וממליץ שלא לבקר במדינה.
 

מידע כללי - כסף, תקשורת, תחבורה ועוד

לשכות תיירות, מטבע מקומי בשימוש, הפרש השעות בין היעד לבין שעון ישראל, קידומת טלפון בינלאומית, אמצעי תחבורה מומלצים ונפוצים, מידע למטיילים עם מוגבלויות ועוד

מטבע
המטבע של מאוריטניה נקרא אוגאויה.
יש להגיע למאוריטניה עם דולר אמריקאי או אירו במזומן. טרוול צ'קים וכרטיסי אשראי אינם שימושיים במדינה, מלבד ממלונות יוקרה בנווקשוט (Nouakchott), בהם מקבלים תשלום בכרטיס אשראי.
 


הפרש שעות
מאוריטניה מאחרת את שעון ישראל בשלוש שעות.
 


תקשורת
קידומת החיוג הבינלאומית של מאוריטניה היא 222.
 


תחבורה

רכב
אם אתם מתכננים לנהוג לבד, כדאי לשכור רכב 4X4 שייאפשר לכם נגישות לחלקיה המרוחקים של המדינה. יש לקחת בחשבון שנקודות ביקורת של המשטרה מוצבות בכניסה וביציאה מכל הערים במדינה.

סיורים מאורגנים
בנווקשוט יש מבחר של סיורים מאורגנים היוצאים לכל אזורי המדינה, אך אם אתם מתכננים לטייל בסיורים מאורגנים, עדיף להירשם לסיורים ממוקדים באזורים השונים, לדוגמה – להירשם באטאר לסיור היוצא לאדראר. רוב הסיורים מתנהלים ברכבי 4X4 אך יש גם טיולי הליכה או טיולי רכיבה על גמלים.
 

אטרקציות ואתרים מומלצים

נווקשוט
בירתה של מאוריטניה נבנתה בחופזה בשנת 1960, עם קבלת העצמאות וכנראה שלא תזכה בפרס על תכנון עירוני. העיר מרוחקת כ-5 ק"מ מהחוף ורוב המטיילים משתמשים בה כנקודת התחלה לטיול במדינה.
זוהי אולי לא תהיה גולת הכותרת של הטיול, אבל כדאי להקדיש זמן לביקור בכמה באתריה של נווקשוט.
האתרים בהם כדאי לבקר הם המסגד הגדול, הבולט על קו הרקיע של מרכז העיר, המוזיאון הלאומי בו יש תצוגות העוסקות בתרבות וההיסטוריה של המורים, והנמל, Port de Peche, הנחשב לאטרקציה העיקרית של העיר. הזמן הטוב ביותר לבקר בנמל הוא בשעות אחר הצהרים, אז חוזרות סירות הדייגים לנמל והפעילות בו היא בשיאה.
 


אטאר ואזור אדראר
העיר המבודדת באמצע המדבר שבצפון המדינה היא הבסיס ליציאה לטיולים אל הדיונות הגדולות של אזור אדראר.
את מרכז העיר מסמלת כיכר עגולה ומצפון לה נמצא השוק. מסביב לכיכר פועלים כמה חלפני כספים מורשים (מקבלים דולר אמריקאי ואירו), משרדי טלפון ואפילו אינטרנט קפה.

אזור אדראר הוא היהלום שבכתר. האזור מתייחד בטבע מרהיב ואתרים תרבותיים מיוחדים. הטיול באזור יביא אתכם אל ערי המדבר המוריות העתיקות צ'ינגטי (Chinguetti) ווואדאן (ouadane), אל דיונות חול ענקייות ונאות מדבר בהם אפשר לתפוס שלווה. אפשרויות הטיול באזור כוללות טיולי גמלים, טיולי הליכה ואפילו טיסות נופיות בבלונים פורחים.
 


חוף האוקיינוס האטלנטי
מי שמחפש חופים בתוליים ללא אתרי נופש וללא זיהום אוויר, אזור החוף של מאוריטניה הוא המקום המושלם בשבילו. זהו אזור שליו ומושלם לאוהבי טבע. הפארק הלאומי בנק ד'ארגוין (Banc dArguin) מכסה את רוב שטח אזור החוף והוא מושך צפרים מכל רחבי העולם.
 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות