תפריט עמוד

רחובות בנגקוק

מקובל להתייחס לבנגקוק כעיר רועשת, צפופה ומסריחה שלא מומלץ לבלות בה יותר מיום אחד או אפילו כמה שעות עד לטיסה שתיקח אתכם לאיים היפים. אבל יש לבנגקוק גם פן אחר, פן מרתק ומסקרן שלא כדאי להחמיץ, עולם שלם ותרבותי שלא הכרתם. אייל ברטוב לוקח אתכם להצצה חטופה אל רחובות בנגקוק שגם להם, מעבר לפקקים ולעומס, קסם מיוחד (צילום ועריכה: אייל ברטוב)

מה אתם מדמיינים בראשכם למשמע המלה בנגקוק? רבים ישיבו – עומס, פקקים, רעש, בלגאן, תנועה, ריחות חריפים, לחות ועוד שלל תיאורים לא כל כך מחמיאים. הסטיגמה השלילית הזו שנדבקה לבנגקוק היא אחת הסיבות העיקריות לכך שתיירים רבים לא נוסעים לבלות בה, אלא רואים אותה כתחנה בלבד בדרך אל גן העדן, האיים הפסטורליים של תאילנד.
אבל אם תנסו לשכוח לרגע מהשם הרע שיצא לבנגקוק ולתת הצצה נוספת, תופתעו לגלות גם דברים חיוביים ואפילו יפים ומיוחדים. זה מתחיל מרחובות העיר, מחיי היומיום המיוחדים של העיר ההומה הזו; הטוקטוקים המצחיקים שחולפים על פני העוברים ושבים, צבועים בצבעים שמחים ועושים קול טרטור מוזר; השווקים הצבעוניים שמציעים מכל הבא ליד, החל ממאכלים מוזרים שמעולם לא טעמתם ועד בעלי חיים שמעולם לא ראיתם ובעצם – מה לא…
בנגקוק מציעה גם כמה אתרי תיירות מעניינים ובעיקר ארמונות ומקדשים, בהם ארמון המלוכה היפהפה שבנה המלך ראמה הראשון ובסמוך לו מקדש Pho העתיק בו נמצא פסל בודהה ענק ומצופה זהב. חובבי השופינג יגלו פה גן עדן של קניות. יש כאן הכל ומכל הבא ליד – קניונים, חנויות רחוב ושווקים. בנגקוק היא מעצמת זיופים עולמית, יש פה את כל מותגי האופנה הפופולריים ביותר, החל מנייק ועד לואי ויטון. המחירים זולים והתמקחות היא חלק מהעניין.
אייל ברטוב הסתובב עם מצלמתו ברחבי העיר ומביא כאן לפניכם קובץ של תמונות מרחובות בבנגקוק ההומים.
 

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק