תפריט עמוד

קמפינג על הדלתא של האוקוונגו, בוצוואנה

בוצוואנה טומנת בחובה הפתעה מרתקת לחובבי טיולי ספארי. בלב המרחבים הצחיחים משתרעת דלתא ענקית של איים, תעלות ולגונות – בית גידול ענק למגוון בעלי חיים אקזוטיים ומעניינים. אייל ברטוב יצא לטיול קמפינג בדלתא של נהר האוקוונגו וחזר עם חוויות מצולמות מטיול שכולו התמזגות עם הטבע.

בוצוואנה, אחת מהמדינות העשירות ביותר באפריקה, יושבת בדרום היבשת ומוקפת יבשה מכל עבר. את רוב שטחי המדינה תופס מדבר קלהארי היבש והפראי. בצפון המדינה, בלב שממת המדבר, מתפתל לו נהר האוקוונגו, הנהר השלישי בגודלו באפריקה. הנהר מחפש דרכו אל הים ובדרכו חופר בחולות המדבר, בוצע תעלות, יוצר איים ולגונות שמתחברים יחדיו לדלתא גדולה המשתרעת על פני 15,000 קמ"ר, כמעט כמו כל שטחה של מדינת ישראל!
אם יש נהר ומים יש גם חיים. הדלתא העצומה מושכת לאזור חיות בר ממינים רבים – חגיגה לחובבי טבעי ובעלי חיים. הטיול באזור הוא ברכב ספארי או בשיט תעלות בסירות הנקראות דוגיות. במהלך השיט או הנסיעה זוכים המטיילים למפגשים מרתקים עם בעלי החיים בסביבתם הטבעית – תצפיות על עופות מים שמתעופפים מעל התעלות, היפופוטמים שטובלים במים, קבוצות של פילים שמטיילים במרחבים ואנטילופות שמקפצות ממקום למקום.
הזמן הטוב ביותר לטיול באזור הוא בין החודשים אוגוסט-אוקטובר, אז הדלתא מתמלאת במים ונמצאת בשיאה. את הטיול אפשר לבצע באופן עצמאי וללון באחד מאתרי הקמפינג והלודג'ים (הלא זולים) שבשמורה. אפשרות נוספת היא לצאת עם קבוצה מאורגנת המארגנת לינה במחנה אוהלים שקבוע בלב השמורה. בכל מקרה, קחו בחשבון שטיול בבוצוואנה כלל אינו זול, אך אין ספק שהוא שווה את ההשקעה.
אייל ברטוב חזר מטיול בלתי נשכח בדלתא היפהפייה ומביא לפניכם תמונות וזכרונות ממפגש עם בני המקום שמתפרנסים מדיג, עבודות יד וחקלאות, מתצפיות על בעלי חיים ומחוויות הקמפינג בחיק הטבע.

אינטרנט
מדריך בוצוואנה
אתר התיירות הרשמי של בוצוואנה
לגלות את בוצוואנה
מידע על הדלתא של האוקוונגו

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק