תפריט עמוד

פנינה ושמה דנובה

צפרים וחובבי ציפורים ודאי שמעו על פנינת הטבע היפהפייה הזו, אבל רבים מאיתנו בכלל לא מודעים לקיומה. הדלתא של הדנובה היא אחת משמורות הטבע היפות באירופה. יש פה צמחייה עשירה, אגמים שמכוסים חבצלות מים, להקות גדולות של ציפורים ממינים שונים ועשרות כפרי דייגים. אייל ברטוב מזמין אתכם לביקור (צילום ועריכה: אייל ברטוב)

נהר הדנובה, הנהר השני באורכו באירופה, מתפתל לאורך 2,800 קילומטר וחוצה תשע מדינות. תחילתו באזור היער השחור בגרמניה וסיומו בים השחור. חלקו המזרחי של הנהר, בתווי שבין בולגריה לרומניה, מחולק לשלושה שרוולים, היוצרים משולש ארוך צלעות המכונה הדלתא של הדנובה. 

הדלתא של הדנובה משתרעת על שטח של 5,800 קמ"ר מדרום לגבול עם אוקראינה. אזור הדלתא עשיר בלהקות ציפורים ממינים רבים, בהם קורמורנים, שקנאים, אנפות, ברווזים, אווזים ועיטים; דגי מים מתוקים, ביצות, תעלות וקני-סוף, אגמים שמכוסים בחבצלות מים ודיונות חול נודדות ומרביתו נחשב לשמורת טבע מוגנת שהוכרזה ב-1991 לאתר מורשת עולמי של אונסק"ו

חלקים גדולים מהדלתא שמורים מאוד ונמצאים מחוץ לתחום לתיירים ולדייגים. 

יותר מ-14,000 אנשים חיים באזור הדלתא, וקיאקים מסורתיים מעץ וסירות משוטים הם אמצעי התחבורה העיקריים בין 57 כפרי הדייגים שבדלתא. 

כדי לבקר בדלתא כדאי להגיע קודם אל טולצ'ה (Tulcea), העיר הקרובה ביותר, בה תמצאו שירות אוטובוסים ורכבת. בעיר אפשר לשכור קיאקים או סירות משוטים לשיט בדלתא ואף להזמין את שירותיו של מדריך או דייג מקומי. 

אינטרנט
מידע נוסף אודות הדלתא של הדנובה
מידע על טיולים ופעילויות באזור הדלתא

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק