תפריט עמוד

ערב סלסה בסיישל

אייל ברטוב מזמין אתכם להציץ אל הווי חייהם של תושבי איי סיישל. זה המקום לנפוש בין חופים לבנים, מי ים צלולים, תרבות מרתקת והרבה שלווה (צילום: אייל ברטוב)

כשישים מאיי סיישל הם אטולים, איי אלמוגים שטוחים שנוצרו כאשר שוניות אלמוגים עלו מעל לפני המים. איים אלה המתנשאים לגובה של עד 15 מטר מעל לפני הים. הידוע שבהם הוא אלדברה (Aldabra), אי צבי היבשה הענקיים. איי אלמוגים חשובים אחרים הם קוסמולדו (Cosmoledo), אמירנטס (Amirantes) ואסמפשן (Assumption). רק כמחצית מהאיים מיושבים, ותושביהם מתפרנסים מחקלאות ודייג. פרנסתם של תושבי סיישל מתבססת על עצי הקוקוס. פרט לאלה מגדלים כאן גידולים חקלאיים אקזוטיים: קינמון, וניל ועוד.
התרבות המקומית של איי סיישל מושפעת רבות מהתרבויות האפריקניות. הריקוד המקומי נקרא מוטיה (Moutia), אותו רוקדים לצלילי מקצבים אפריקניים. המוזיקה האופיינית לסיישל מורכבת ממגוון צלילים הודיים, אירופיים, סיניים וערביים. כלי הנגינה המרכיבים את המוזיקה המקומית הם אקורדיונים, בנג'ו וכינורות המשתלבים עם קולותיהם של מיתרי המאקאלאפו (makalapo), הזז (zez – סוג של סיטאר), התופים האפריקניים והבום (bom).
בסרטון הווידאו שלפניכם תוכלו להציץ בערב ריקודי סלסה מלא אנרגיה ושמחת חיים, שנערך באי באי מאהה (Mahe), הגדול באיי סיישל.

מתי ואיך להגיע?
העונה הטובה ביותר לבקר בסיישל היא בין מאי לספטמבר. לחובבי צלילה, מומלץ להגיע בחודשים מרץ עד אפריל או ספטמבר עד נובמבר, אז הראות מתחת לפני המים טובה במיוחד.
אפשר להגיע לסיישל דרך אירופה או קניה בטיסות של אייר פראנס, בריטיש איירווייס, החברה הקנייתית ואייר סיישל.

מידע נוסף 

מרכז מידע לתיירים באי מאהה

שעות פתיחה: שני-שישי 17:00-8:00, שבת12:00-9:00 .
כתובת: Independence House, Victoria, Mahe.
טלפון: 610800/3/4/5.

מרכז מידע באי לה דיג
שעות פתיחה: ראשון 12:00-9:00, שני-שישי 17:00-8:00, שבת 12:00-9:00 ו-17:00-15:00.
כתובת: La Pass, La Digue.
טלפון: 234393.
מרכז מידע נוסף פועל בשדה התעופה של האי פרלן.

האם המאמר הזה עזר לך?

עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

תגובות פייסבוק

מסע אחר - המרכז לנסיעות