תפריט עמוד

מקדשי רנאקפור

מקדשי הג'יניים של רנאקפור נחשבים למקדשים היפים והחשובים ביותר בהודו. אייל ברטוב ביקר באתר המקדשים וחזר עם תמונות למזכרת (צילום: אייל ברטוב)

מתחם מקדשי רנאקפור, כשישים קילומטר מצפון לאודיפור בחבל רג'סטאן, הוא אחד ממתחמי המקדשים הג'ייניים הגדולים, היפים והחשובים ביותר בהודו. המקדשים שוכנים בעמק מבודד ברכס אראבאלי והכניסה אליהם חופשית.

המקדש העיקרי הוא מקדש צ'ומוקה (Chaumukha), המקדש בעל ארבע הפנים, שמוקדש לאדינאת והוקם לפני יותר מ-500 שנה. במתחם המקדשים ניצבים גם שני מקדשי ג'יין אחרים המוקדשים לנמינאת ולפאראסנאת. לא הרחק מהם ניצב מקדש לשמש. במרחק קילומטר אחד במעלה הדרך ניצב מקדש אמבה מאטה.

ההגעה באוטובוסי אקספרס שיוצאים מאודאיפור. משך הנסיעה כשלוש שעות. מחיר הנסיעה כחמישים רופי.

הג'ייניזם היא דת הודית שהתפתחה לפני 2,500 שנה, על בסיס ההינדואיזם. לג'יין רק כחמישה מיליון מאמינים אבל השפעת הדת גדולה מאוד יחסית לכוחה. הסיבה העיקרית היא שהמאמינים בה נמנים בדרך כלל על שכבות אמידות יותר בחברה ההודית, ובשל העובדה שרבים מעקרונותיה המוסריים אומצו על ידי ההינדים.

הג'יינים בולטים בתחומים רבים, בעיקר בעסקים ומדע אך גם בחינוך, אמנות וחקלאות. לג'ייניזם היה חלק חשוב בתרבות ההודית, כשהם תורמים לפילוסופיה, לאמנות, לאדריכלות ולמדע ההודי.

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  תגובות פייסבוק

  כתבות מצפון הודו

  טיול לרג'סטן: תמצית הודו כולה
  טיול לרג'סטן: תמצית הודו כולה

  רג'סטן, מדינת המלכים, סוחפת ומסחררת את המטייל בה עם ערים צבעוניות, ארמונות מהרג'ה מפוארים ואינספור שווקים נפלאים. טיול לרג'סטן הוא מסע אל התמצית המזוככת של הודו, על המורכבות והיופי האינסופי שלה

  חציית ההימלאיה ההודית – טיול ברכבי שטח
  חציית ההימלאיה ההודית – טיול ברכבי שטח

  טיול ברכבי שטח החוצה את רכס ההימלאיה ההודית עובר במעברי ההרים הגבוהים בעולם ומספק נופים מרהיבים ומגוונים, מעמקים מיוערים עם נהרות שוצפים לאזורים צחיחים משובצים באגמי טורקיז ומוקפים בפסגות מושלגות. לצד אלה יש פה מקדשים, מנזרים וכפרים מבודדים ...

  מסע בצפון הודו
  מסע בצפון הודו

  אזור צפון הודו מציע עולם ומלואו: נופים הרריים ירוקים לצד נופים מדבריים, ארמונות ומבצרים מפוארים, מקדשים מרשימים, טקסים דתיים מרגשים על גדת נהר הגנגס, שווקים צבעוניים ומרכזים רוחניים. כמה תחנות שמומלץ לבקר בהן בצפון הודו, כדי לחוות את ...