תפריט עמוד

חתונה בטהיטי

מחפשים רעיון מקורי לחתונה? בכתבת הווידיאו שלפניכם הצעה לטקס בנוסח משפחות האצולה של איי הים הדרומי (צילום וכתיבה: דבי הרשמן ומשה שי)

כתבת הווידיאו שלפניכם מציגה שיחזור בן זמננו של טקס נישואים של בני משפחות האצולה בים הדרומי. הסרט צולם על ידי צוות "מסע אחר" דבי הרשמן ומשה שי שהכינו כתבה על האי מורייה (Moorea) שבאוקיינוס השקט.

האי מורייה שייך לטהיטי, שהוא אחד מקבוצת האיים שמרכיבה את פולינזיה הצרפתית. זוהי קבוצה של 118 איים קטנים שממוקמת במרכזו של משולש, שצלעו האחת האי הוואי, השניה ניו זילנד והשלישית אי הפסחא. מורייה נחשב אחד האיים היפים בעולם, גם בחלק זה של העולם שידוע ביופיו הבלתי רגיל. זהו הר געש ששקע בים והוצף במים, ובזכות העבודה הזו הוא נהנה מנוף דרמטי של פסגות הרים ירוקות מעל לגונות כחולות זוהרות.

קצב החיים במורייה הוא רגוע ואיטי אפילו יותר מאשר בטהיטי, והאי נחשב לאתר נופש מהמבוקשים בעולם, במיוחד בקרב בליינים של חוג הסילון ונאהבים של ירח דבש. בשולי תעשיית התיירות הענפה של המקום פורחת גם תעשיית חתונות אקזוטיות. נאהבים מכל העולם באים להתחתן דווקא כאן, במה שבמורייה טוענים שהוא שיחזור של חגיגות החתונה של אצילי האיים בימים עברו, לפני שהומרה דתם לנצרות.

החתונות מספקות פרנסה ללהקת הפולקלור המקומית, שמשתתפת בטקס בריקודים ובשירים. הרקדניות בסרט שלפניכם לובשות את הלבוש המסורתי של בנות האצולה הפולינזיות: חצאיות קש, חזיות עשויות מקליפות אגוזי קוקוס ועטרות של נוצות צבעוניות.

הזוג המתחתן הוא מדנמרק. במהלך הטקס מושיבים את החתן-כלה באפיריון שנטבל במים, לצווארם נתלות מחרוזות של פרחי היביסקוס, נדלקו לפידים ונשמעים צלילי מיתר ותרועת קונכייה, התשובה של בני פולינזיה למארש החתונה המסורתי.

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר
    תגובות פייסבוק