תפריט עמוד

חוות מונו פליז

חוות מונו פליז שבפנמה הוקמה כדי לאפשר למבקרים ולתיירים לשהות בתנאים נוחים בשמורת טבע מבודדת, הרחק מן הרעש והלכלוך של הערים הגדולות (צילום ועריכה: אייל ברטוב)

מונו פליז (הקוף השמח) ממוקמת באזור פונטה בוריקה (Punta Burica) בפנמה, על חוף האוקיינוס השקט, לא רחוק מן הגבול עם קוסטה ריקה. המקום הוקם כדי לאפשר למבקרים ולתיירים לשהות בתנאים נוחים בשמורת טבע מבודדת, הרחק מן הרעש והלכלוך של הערים הגדולות.

השמורה הוקמה בעיקר כדי להגן על אכלוסיית הקופים הגדולה שחיה במקום. מלבד היער העבות יכולים האורחים במקם ליהנות גם מיתרונותיו של חוף ארוך, מבודד ויפה במיוחד.
ג'ון גארווי, אמריקאי מלוס אנג'לס, הקים את המקום לפני שש שנים ועבר לגור בו. בעל החיים הבולט ביותר בשמורה הם קופי הסנאי, שנמצאים ברשימת בעלי החיים בסכנת הכחדה חמורה.
אוכלוסיית הקופים בשמורה ניזונה מבננות, מנגו פאפאיה ועלים שונים. מלבד הקופים אפשר לראות כאן גם שקנאים, חסידות, עופות אחרים רבים, איגואנות, ארמדילים ומגוון עשיר מאוד של פרפרים.

כמו כן אפשר לפגוש כאן צפרדעים, קרפדות, ועטלפים. יתושים וזבובי חול נדירים באזור זה למרבה השמחה.

התחבורה המקומית מבוססת על משאיות שעושות בתדירות די גבוהה את הדרך מפוארטו ארמואלס (כשלושים קילומטר מן השמורה). אפשרות הגעה נוספת היא בסירה.
המגורים בשמורה כוללים שלוש בקתות פרטיות. לשתיים מהן צמודה גינה. הבקתה השלישית ניצבת על החוף עצמו. כמו כן יש במקום בריכה גדולה שמימיה מגיעים ממעיין סמוך.

לפרטים מלאים על השמורה לחצו כאן.

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק