תפריט עמוד

הרי הקרפטים, רומניה

בלבה של יבשת אירופה המתועשת, המודרנית והמפותחת אפשר לנסוע לרומניה ולגלות שלא כל היבשת הפכה כזו. יש עדיין כמה מקומות בהם שואבים מים מן הבאר

למטייל בהרי הקרפטים ברומניה נדמה שהוא נוסע בזמן. בתחילת המאה ה-21 אתה לא מצפה למצוא ביבשת אירופה איכר שחורש את השדה במחרשת יד רתומה לצמד שוורים. אתה גם לא מצפה לראות את בת זוגו יוצאת מן הבית עם דלי פח, צועדת אל הבאר ושואבת מים. 
במהלך ביקור בהרי הקרפטים עולה שוב ושוב המחשבה: "האם אנחנו באירופה? האם זו המציאות או שמא, מבלי להרגיש נקלענו לשמורת טבע בה משחזרים את חיי האיכרים ביבשת לפני כמה מאות שנים?"
ברומניה זו המציאות. גם היום. חיי הכפר כמעט ולא השתנו במהלך מאה השנים האחרונות. העובדה הזו מאפשרת למבקרים להציץ אל אורח החיים הכפרי באירופה של המאה ה-19. לא קשה לשער שלא יעבור זמן רב עד שהפערים יצטמצמו. לא קשה לנחש שבעוד כמה שנים גם הכפרים בקרפטים ייראו אחרת, אבל עכשיו יש עוד הזדמנות להביט בהם בהשתאות.
ויש גם את הטבע. ביערות שבאזור ההררי אפשר עדיין לראות דובים משוטטים באופן חופשי, אפשר ליהנות מיופי פראי, ללא מגבלות, גדרות, חוטי חשמל או דרכים רחבות וסלולות.
בלבה של יבשת אירופה המתועשת, המודרנית והמפותחת אפשר לנסוע לרומניה ולגלות שלא כל היבשת הפכה כזו. יש עדיין כמה מקומות בהם שואבים מים מן הבאר.
צילומי הווידיאו של אייל ברטוב מביאים אלינו כמה ממראות הטבע וחיי הכפר הפשוטים והיפים האלה.

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק