תפריט עמוד

האי פונזי, קניה

רוב המבקרים בקניה נוהגים להגיע לביקור קצר שעיקרו טיולי ספארי בשמורות הטבע המדהימות. אבל יש לקניה עוד כמה צדדים מרתקים – התרבות המקומית, החיים הכפריים והחופים הנפלאים. מיקי אלקלס ביקר באי פונזי שליד מומבסה וחזר עם תמונות למזכרת (צילום ועריכה: מיקי אלקלס)

קניה נחשבת אחד היעדים המרתקים והרב-גוניים ומתאימה לכל סוגי הטיילים, צעירים ומבוגרים כאחד. תיירים רבים מגיעים לקניה במסגרת טיולים מאורגנים וכמעט כולם מגיעים לביקור קצר, בדרך כלל בן שבוע, שעיקרו טיולי ספארי בשמורות הטבע המדהימות. בדרום קניה נמצאות השמורות המפורסמות, מסאי מארה, אמבוסלי וצאבו שנחשבות לשמורות העשירות בעולם. פה תוכלו לראות את חיות הבר בסביבתן הטבעית – עדרי פילים חוצים את המישורים, ג'ירפות ענקיות טועמות מצמרות העצים והיפופוטמים שוחים בנהר.
אבל כדי לקבל מושג על החיים האמיתיים בקניה מומלץ להקדיש מעט זמן לביקור תושבי המקום. בקניה יש יותר משלושים קבוצות אתניות, ולכל אחת מהן שפה משלה. הקבוצות הגדולות ביותר הן הקיוקויו (22 אחוז מהאוכלוסייה), הלוהיה (14 אחוז), הלואו (13 אחוז) והקלנז'ין (12 אחוז). תושבי קניה מתמודדים במאבק יומיומי בקשיים ובעיות רבות, החל מעוני גדול, רעב, ומחלות קטלניות (אחוז נשאי האיידס עומד על 15 אחוז) ועד בעיות אקולוגיות וסכסוכי גבולות. למרות כל אלו מצליחים השבטים המקומיים לקיים חיים פעילים ולשמור על שמחת חיים ויצירתיות. הם חיים חיי חקלאות וטבע, מתפרנסים מעבודת כפיים ומקיימים חיי קהילה ענפים.
אחד ממוקדי המשיכה העיקריים של קניה הוא אזור החוף המציע אתרים עתיקים, ערי נמל יפות, חופים נפלאים ואתרי צלילה. עיר הנמל מומבסה נחשבת לאחד היעדים המועדפים על מטיילים, אחרי ביקור בניירובי. בעיר היפה תוכלו להתרשם מהנמל העתיק מהמאה ה-12, מהעיר העתיקה והמרתקת וממצודת פורט ג'יזס הפורטוגזית אשר חולשת על הכניסה לנמל. מהנמל יוצאים טיולי שיט בספינה חד מפרשית (דאו) לסיור מסביב לעיר ולתצפיות מקו המים.
אחד האתרים המומלצים לביקור מדרום למומבסה הוא האי פונזי, שלמרות התמסחרותו בשנים האחרונות, עדין אפשר למצוא בו דוגמה לחיים הפשוטים והכפריים בקניה. אל האי מגיעות ספינות דאו שיוצאות מאזור מומבסה. השיט נמשך כשעה וחצי. ישנן חברות תיירות מקומיות בבתי המלון בממובסה דרכן אפשר להזמין שיט מסוג זה.

מידע נוסף: באתר לשכת התיירות הקנייתית.

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  תגובות פייסבוק

  כתבות מקניה

  סיפורים מאפריקה: חידת הטוסיק הלבן
  סיפורים מאפריקה: חידת הטוסיק הלבן

  הצבע החום-אפור של האנטילופות ואוכלי העשב בסוואנה האפריקאית משתלב היטב בסביבה ומהווה הסוואה מצוינת. אז למה לרובם יש גם כתמים לבנים, בעיקר על האחוריים, שבולטים לעין וכמו זועקים "הנה אני"? על הצבע הלבן והתקשורת המיוחדת בין טורפים לנטרפים

  שבטים באפריקה: להיות בת שבט
  שבטים באפריקה: להיות בת שבט

  המפגש הראשוני עם תושבי אפריקה מסקרן ומעלה שאלות לגבי האותנטיות של אורח החיים המוצג בפני המטייל שבא מבחוץ. גילה התרסי, מדריכת טיולים באפריקה, מביאה טעימה מחייהן של נשים בשבטים אפריקאים ומהרהרת איך היו נראים חייה לו היתה בת ...

  קניה וטנזניה עם ילדים
  קניה וטנזניה עם ילדים

  ספארי בטנזניה או בקניה מתאים לא רק כטיול בר מצווה, זוהי חוויה מיוחדת לילדים בכל הגילים וגם להורים שלהם. מאיזה גיל אפשר לטייל עם ילדים באפריקה ולאן כדאי לנסוע? טיפים והמלצות על הכנות לנסיעה, מה כדאי לארוז ובאיזה ...