תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

פסטיבל המסכות בשלג 21-27.1

פסטיבל המסכות פרניק הוא הגדול מסוגו בבלקן, מחייה את מסורות ה"קוקרי" וה"סורווקי" העתיקות, חלקו המרכזי הוא מצעד בן יומיים של קבוצות מכל רחבי בולגריה והעולם. מסורת פגאנית של גירוש שדים, תהלוכות אש, הליכה על גחלים, פעמונים, תלבושות, ריקוד ומוזיקה. בנוסף לפסטיבל נכיר את נופי הרי בולגריה המושלגים, והערים פלובדיב, וסופיה, חיי הכפר האותנטיים, חשיפה לתרבות הבולגרית, פולקלור, מוזיקה, ריקוד ורוחניות. הטיול מודרך על ידי זאב בן אריה, דוקטורנט למדעי הדתות ומומחה לבלקן. ביחד עם ד"ר אילינה אביגה, מומחית לרוחניות בלקנית, מיסטיקנית, מרפאה, תיאולוגית ופילוסופית נגן מהרכב אסן מרינוב, כולל מפגשים עם קבוצות נגנים, מופיעים ומתחפשים. הירשמו מראש להבטחת מקומכם, בטיולים מהסוג הזה (פסטיבלים) הביקוש רב ומספר המקומות מוגבל.

פסטיבל המסכות בשלג 21-27.1

תוכנית הטיול:
ייתכנו שינויים עקב אירועי הפסטיבל ומזג אוויר.

יום 1 חיי הכפר בבולגריה

נחיתה בסופיה עם בוקר, נצא לכפר המקסים רדוויל, לרגלי ההר הגבוה בבלקן, לבית האירוח הפרטי שלנו. נכיר את חיי הכפר, נצא עם גיפים נהוגים על ידי מקומיים לקניון האיבר הסמוך, נופי השלג היפים של בולגריה, נכיר את מלאכות היד, הסבתות המזמרות והנערות הרוקדות, לינה רדוויל.

יום 2. פלובדיב
נצא לכיוון פלובדיב, הבירה התרבותית של בולגריה, ניפגש עם אנשי האחווה הלבנה, נראה את העיר היפה הרומאית ועותומאנית, נבקר בגלריות ומוזיאונים, אחר צהריים נחזור לאזור רדוויל ונרחוץ במעיינות החמים של דולנה בניה הסמוכה, לינה ברדוויל.

יום 3. שלג בהרים
נעלה למרומי המוסלה ברכבל, מקום של שלגים וסקי, נוף נפלא, חוויה של חורף, לאחר מכן נרד לקניון של בלי איסקר, העמק של גובדרצי, וניסע לעיירה סמוקוב, ניפגש עם אנשים, ונסיים בכפר המעיינות החמים של דונה בניה, אחר הצהריים נמשיך בגילוי העולם הכפרי של בולגריה, כולל פולקלור. לינה רדוויל

יום 4. מנזר רילה ופולקלור
ניסע למנזר רילה, הקדוש והחשוב ביותר בבולגריה, ומשם נמשיך לאזור פרניק, ניפגש עם קבוצות שמכינות עצמם לקראת פסטיבל הקוקרי, ונעמיק בפולקלור. נגיע לסופיה אחר הצהריים ונתחיל לגלות את העיר היפה. כולל יציאה בערב לאירועי תרבות, לינה סופיה

יום 5. תרבות בסופיה
נגלה את המוזיאונים, גלריות ואתרים של העיר היפה, כולל בית הכנסת וקתדראלת אלכסנדר נייבסקי, המוזיאון ההיסטורי והאקדמיה לאמנות שהקים בוריס שץ, נבקר גם באתר האחווה הלבנה וניפגש עם אנשים. לעת ערב בפעם הראשונה לפסטיבל פרניק הנמצא ליד סופיה. לינה בסופיה.

יום 6. פסטיבל פרניק
בבוקר נשלים את הביקור בסופיה, לאחר מכן נצא אל הפסטיבל שהוא הגדול מסוגו בעולם, נבקר במוזיאון העירוני, נצפה בתהלוכת התלבושות, מעל 6000 מציגים מכל רחבי בולגריה. הופעות ובמות, אורחים מהעולם, וגם המכרות, בערב נבלה בסופיה, לינה בסופיה.

יום 7. פסטיבל פרניק
בבוקר נשלים את הביקור בסופיה ולאחר מכן נצא ליום נוסף של פסטיבל פרניק, תהלוכה ססגונית שלא נגמרת, מסכות ותלבושות, פעמונים, מוזיקה וריקודים. במידה והזמן יאפשר זאת נטייל באתרים באזור. זה יום מלא של טיול, צריך להיות בשדה התעופה רק ב22.00.

מחיר הטיול בקבוצה מעל 24 איש 990 יורו
מחיר הטיול לקבוצה מעל 18 איש 1080 יורו לאדם בחדר זוגי

המחיר כולל:

3 לילות במלונות 4-5 כוכבים
3 לילות בית הארחה רדוויל
חצי פנסיון
רכב צמוד

מדריך מומחה מקומי נגן מהרכב אסן מרינוב

3 ימים עם ד"ר אלינה אביג'ה, תיאולוגית, פילוסופית, מרפאה ומיסטיקנית.
מפגשים עם רקדנים ומוזיקאים

השתתפות באירועי הפסטיבל
מדריך ישראלי מומחה

טיפים לנותני שירותים בחו"ל.
כניסות לאתרים ומוזיאונים
רכבל אחד
מעיינות חמים
טיסות סדירות לסופיה

 

המחיר לא כולל:
שתייה אלכוהולית ונוספת בארוחות
ארוחת צהריים – הוצאה מינימאלית
הוצאות אישיות
ביטוח בריאות חובה
טיפ למדריכים ונהגים

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות