תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול מאורגן להודו – דרך המהרג'ות ומשולש הזהב

טיול מאורגן אל הלב התרבותי של הודו: רג'סטאן ומשולש הזהב. חוויה לכל החושים, ערבוביה של צבעים, ריחות, צלילים וטעמים בתת היבשת המופלאה. 8 ימים, שני תאריכי יציאה במרץ 2019

טיול מאורגן להודו – דרך המהרג'ות ומשולש הזהב

בהפקת חברת כרמל תיירות

תאריכי יציאה: 7.3.19, 28.3.19 | 8 ימים

הודו – תת יבשת, המקור לטעות בשמם של האינדיאנים, ומושא תאוותה של אירופה משך מאות שנים. מרכז רוחני דתי עתיק המשפיע גם כיום על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בהודו נפגוש בערבוביה של צבעים ,ריחות, צלילים, וטעמים, המצפים את המבקר; התנסות חושית שבה נמהל היפה והכעור, הברור והנעלם. נצא אל ליבה התרבותי של המדינה המופלאה – רג'סטאן, משולש הזהב, מוצאן של אימפריות ענק, וביתו של ענק כלכלי מתעורר. נקבל הצצה למדינה, היכולה למלא היכלות של ספרים ותיאורים אין קץ, מפגש עם עולם קרוב רחוק.

ימים 1+2: תל אביב  – ניו דלהי ( New Delhi ) – סיור ריקשות בעיר העתיקה

ניפגש בשדה התעופה ונטוס לדלהי בטיסה ישירה. לאחר הנחיתה וסידורי הקרקע, נצא ליום מלא של חוויות בהעיר הענקית. למבקרים לראשונה ואפילו לשנייה נדמית העיר כחיה בערבוביה של צבעים וקולות שאינם נודמים לרגע. נצא אל העיר העתיקה, העיר המוגהולית מהמאה ה- 16. נרכב בריקשות בסמטאות העיר העתיקה, בלב שוק ססגוני של תכשיטים ובדים לכלות וחתונות, נבקר במסגד הגדול של דלהי – הג'אמה מסג'יד ( Jama Masjid ) נעבור בסמטאות רחוב השוק עד למצודה האדומה – סמל הריבונות ההודית, נמשיך לביקור בראג' גהאט – אתר שריפת גופתו של מהאטמה גנדי המהווה מוקד עליה לרגל לתושבי הודו, ובשעות הערב, נשוב למלוננו.

יום 3: ניו דלהי 

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את הטיול בבירת הודו – שילוב נדיר של ישן וחדש. נערוך סיור מקיף, ונחווה את החדש והמבריק מול הישן המתפורר. נראה את אזור הממשל ובו בנייני הפרלמנט, משרדי הממשלה ובית הנשיא. נבקר בשער הודו המרשים, נמשיך אל הקוטאב מינאר, שהיה מרכז החאליפות המוסלמי ששלט בצפון הודו, מגדל האבן הגבוה בהודו. נמשיך אל מקדש הסיקים – גורודוארה (Gurudwara Bangla Sahib). נותיר זמן חופשי לשיטוטים וקניות בבזאר מקומי . נשוב לבית המלון ללינה.

יום 4: אגרה ( Āgrā ) – הטאג' מאהל ( Taj Mahal ) – מבצר אגרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה לעבר אגרה. דרך חלונות הרכב נוכל לראות את גודלה ורב גוניותה של הארץ, ולקראת צהרים נגיעה לאגרה המשמשת כמרכז מוביל בתחום האומנות והמסחר עוד מתקופת המוגולים מהמאה ה-16.  נצא לסיור מעמיק בטאג' מאהאל, שנבנה כיצירת אהבה, ע"י הקיסר המוגולי 'שאח ג'אהאן', לזכר אשתו האהובה- 'מומטאז מאהל'. מן המבנים המפורסמים והמצולמים בעולם שאין משנה אם מגיעים אליו בזריחה או בשקיעה, כדי להישאר פעורי פה למולו. נסיים את יומנו במבצר אגרה שניצב לגדות נהר יאמונה ממנו השקיף שאה גאהן על בניית הטאג' מהאל לאחר שנכלא ע"י בנו שתפס השלטון בהפיכה. לעת ערב נגיע לבית המלון ללינה.

יום 5:  פטיפור סיקרי ( Fatehpur Sikri ) – ג'איפור ( Jaipur ) "העיר הוורודה" – צפייה בסרט הודי

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו באגרה, ונמשיך לפטיפור סיקרי – עיר הרפאים, בירת האימפריה המוגולית שנבנתה ע"י השליט המוגולי אכבר ( Akbar ), ושימשה כבירה 14 שנה בלבד. העיר ננטשה בשל מחסור במים ושלל מבניה נשתמרו באופן מפליא עד ימים אלו. פטיפור סיקרי היא דוגמא מובהקת לעיר מבוצרת מוגולית בעלת הגדרות ברורות לעיר פרטית וציבורית. נצא מערבה בדרכנו לעבר ג'איפור. נצא לסייר בג'איפור, בירת רג'סטאן. נצפה על סמלה של העיר, "ארמון הרוחות" (הוואה מאהל), מבנה אשר שימש את נשות שליטי העיר הרג'פוטים. נצא לטיול רגלי, ונתדווע מעט לאוכלוסיה המקומית ונותיר זמן למעוניינים לגעת קצת ברוחה של העיר. ונסיים את יומנו בסרט הודי בקולנוע מקומי. בשעות הערב נגיע למלוננו ללינה.

 

יום 6:  ג'איפור ( Jaipur ) – רכיבה על פילים אל מבצר אמבר פושקאר ( Pushkar )

לאחר ארוחת בוקר נצא לסייר בג'איפור, "העיר הורודה" המכונה כך בשל הצבע העז הוורוד של רבים מבנייניה, נטפס כשאנו רכובים על גבי פילים, אל מבצר אמבר האדיר Amber fortress, בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לארמונם החדש. בנייתו של המבצר החלה ב- 1592 והוא יושב על מדרון גבעה, מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג'פוטית. נעלה לביקור בארמון המהרג'ה המשמש כמוזיאון. לאחר מכן נמשיך למרכז העיר לביקור בחצר הארמון שהפך למוזיאון  ובהמשך נעלה על הרכב ונצא מערבה בדרכנו לפושקאר ללינה. לעת ערב , נעלה על עגלות רתומות לגמלים ונפליג לתוככי מדבר טהר , שם נפגוש משפחת צוענים ונהנה מהפולקלור הייחודי להם . ארוחת ערה ולינה בפושקאר .

יום 7:  פושקאר ( Pushkar ) – סדנת יוגה בזריחה – טיול ג'יפים

השכם בבוקר נקום לחוויה רוחנית במקומה המתאים – סדנת יוגה מול זריחה עם מדריך מקומי. לאחר בוקר רגוע במיוחד נצא להתוודע עם עיר הקדושה ומרכזה הרוחני – פושקאר. עיירה קטנה היושבת סביב אגם יפיפה המוקף מדרגות רחצה ומקדשים. להינדים פושקר היא מרכז חשוב של עליה לרגל עקב הימצאותו של אחד מ – 3 המקדשים הבודדים המוקדשים לאל ברהמה. נתכנס לחוות טקס מקומי, במקדשו של האל ברהמה סביב האגם הקדוש **. נמשיך ונסייר ברחובות העיירה הצבעוניים המלאים חנויות של תכשיטי כסף ובגדים ונותיר זמן לטיולים עצמאיים בשווקים של העיר. בשעות הצהריים נצא לסיור ג'יפים בגבעות העוטפות את פושקאר, נרד משבילי האוטבוסים לראות מעט את הודו החלקאית כפי שנותרו מאות בשנים.

**השתתפות בטקס אינה חובה, ומותנית בהנחיות המקדש.

יום 8:  פושקאר ( Pushkar ) – ג'איפור ( Jaipur )  – דלהי ( New Delhi ) – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל אט אט להיפרד מן העולם המדהים אליו התחברנו בימים האחרונים. נצא בדרכנו לג'איפור  שם נעלה על טיסה לדלהי ומשם טיסת המשך לישראל.

 

שימו לב: תכנית הטיול הינה תכנית עקרונית, שינויים בסדר הביקורים / הימים יכולים להתרחש עקב מגבלות / שינויים במהלך הטיול. חברת כרמל תיירות תעשה ככל שביכולתה להבטיח את הצלחת הטיול וביקור בכל האתרים המפורטים בתוכנית (טל"ח).

מחיר הטיול: 1,295 $

המחיר כולל:

טיסות סדירות ישירות לדלהי הודו, כולל מיסי נמל וביטחון.

טיסות פנים \ רכבות \ העברות כמפורט – נידרש על פי תכנית הטיול

**כולל מיסי נמל ותוספת דלק מסי הנמל, היטלי הדלק והביטחון מעודכנים נכון ל 01/08/2018.

ייתכנו שינויים והמחיר הסופי ייקבע ע"י חברות התעופה וייגבו ע"י נציג כרמל במועד קבלת כרטיס הטיסה ובסמוך למועדי יציאת הטיול.

**סכומים אלה מועברים בהתאמה לחברות התעופה ולכרמל אין רווח מגביה זו.

בתי מלון: דרגת תיירות ראשונה

דלהי מלון 5* – TAJ VIVANTA SURAJKUND

אגרה מלון 5* – CLARKS SHIRAZ

ג'ייפור מלון 4* – PARK OCEAN-4

פושקר מלון 4* – DERA MASUDA-4

סיורים וביקורים אטרקציות כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול.

כלכלה: חצי פנסיון

אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע תכניות הטיול והעברות.

טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

מדריך ישראלי מקצועי מצוות מדריכי כרמל תיירות.

המחיר לא כולל:

אשרת כניסה להודו – אינה כלולה בעלות הטיול. פרטים מטה.  

**אי קבלת אשרת כניסה אינה מהווה עילה לביטול הזמנת הלקוח ע"פ תנאי דמי הביטול.

ביטוח רפואי – כבודה והוצאות אישיות.

תוספת לאדם בחדר ליחיד.

הוצאות בעלות אופי אישי: משקאות המוגשים במהלך הארוחות, כביסה, סרטים בתשלום בחדרים ושרותי חדרים.

דמי סבלות.

הוצאות אישיות אחרות.

תשר למדריך הישראלי 5 $ ליום לאדם

**נדרש דרכון בתוקף – חצי שנה מיום היציאה לטיול

אשרת כניסה להודו:

ניתן להנפיק ויזה באמצעות חברת כרמל – נא לשאול את סוכני הנסיעות במעמד ביצוע ההזמנה.

הנפקה דרך חברת כרמל – עלות של 380 שקל

לצורך הנפקת האשרה יש צורך לשלוח למשרדינו טופס הנפקת ויזה, צילום דרכון ברור וצבעוני \ צילום איכותי וצבעוני של תמונת פספורט עדכנית – את כל המידע יש להעביר בקובץ סרוק – יחיד כל נוסע.

הנפקת אשרת כניסה דרך חברת כרמל אפשרית עד 2 ימי עסקים טרם יציאת הטיול.

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות