תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

אתיופיה – חגיגות הטימקט והשבטים העתיקים

במהלך טיול בן 13 יום באתיופיה נצא במסע המשלב את הנופים ההרריים, בעלי החיים הנדירים, הכנסיות העתיקות, הארמונות המפוארים והתרבות העשירה של צפון אתיופיה יחד עם דרום אתיופיה, בין המקומות היחידים בעולם בהם עוד ניתן לפגוש בשטח מצומצם יחסית קבוצות אתניות רבות אשר שומרות גם בימינו על אורח חייהם הייחודי. השילוב המרתק של שורשים יהודיים ונצרות עתיקה, יחד עם המגוון הנופי והשבטים העתיקים החיים במדינה, הופכים את הטיול באתיופיה לחוויה מיוחדת במינה.

אתיופיה – חגיגות הטימקט והשבטים העתיקים

מיי טריפ בשיתוף עם מסע אחר

תאריכים: 15-27.1.2019

פירוט המסלול

יום 1: אדיס אבבה – בהר דאר – שייט באגם טאנה וביקור במפלי הנילוס

ברוכים הבאים לאדיס אבבה, בירתה של אתיופיה והאיחוד האפריקאי. עם הנחיתה נפגוש  במדריך ונמשיך בטיסה לבהר-דאר, בירתה של מדינת אמהרה השוכנת בגדות אגם טאנה בצפון-מערב אתיופיה. לאחר הנחיתה נעבור למלון בעיר להתארגנות קלה, ומשם נצא לשייט באגם טאנה, מקורו של נהר הנילוס הכחול והימה הגדולה ביותר במדינה, המתפרש על פני שטח של 3,156 קמ"ר ומכיל בתוכו עשרות איים בהם מנזרים וכנסיות עתיקות. במהלך השייט נבקר בשני איים ובמנזרים סביב האגם, נעצור לארוחת צהרים ולאחר מכן נמשיך אל אחד מאתרי הטבע המפורסמים ביותר באתיופיה – מפלי הנילוס הכחול Tis Isat, המזרימים כמויות גדולות של מים במורד הנילוס, נופלים מגובה של 45 מטר ויוצרים ענני מים שהעניקו להם את שמם באמהרית "המים המעשנים".

לינה: Blue Nile Resort Hotels (או דומה ברמתו)

 יום 2: בהר דאר – ביקור בכפר מקומי – סיור בגונדר

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בכפר אוורה אמבה (Awra Amba), בין המקומות היחידים במדינה בו הנשים והגברים חולקים בנטל ובמעמד באופן שווה, כמעין קיבוץ. במהלך הביקור נוכל להתרשם מאורח חייהם של המקומיים ועבודות היד שהם מכינים. משם נמשיך בנסיעה אל עבר גונדר – "הקמלוט של אפריקה" – השוכנת למרגלות רכס הרי הסימיאן וטומנת בחובה טירות עתיקות, כנסיות מרשימות, אווירה מיוחדת וקהילה יהודית קטנה. במהלך סיורנו בעיר נבקר במבנים מיוחדים, ביניהם ארמונות המלך והמלכה וכנסיית היילי סלסי, אשר כל קירותיה מעוטרים בציורים יפיפיים.

לינהGoha Hotel  (או דומה ברמתו)

יום 3: הפארק הלאומי הרי סימיאן – אתר מורשת עולמית של אונסק"ו

היום נסע לטיול בפארק הלאומי סימיאן – "הגג של האפריקה" – המתפרש על פני 220 קמ"ר ומהווה בית לבעלי חיים נדירים כמו השועל הסימיאני, הבבון גאלדה והזאב האתיופי. עם ההגעה לפארק נצא בסיור רגלי בין הנופים היפים ביותר באפריקה המשלבים פסגות הרים משוננות, עמקים ציוריים ויערות עבותים, ונפגוש בבעלי החיים האנדמיים השוכנים בפארק, ביניהם בבון מזן זנוב, המתפאר ברעמה שלא הייתה מביישת אפילו את האריה.

לינהGoha Hotel (או דומה ברמתו)

יום 4: סיור בלליבלה והשתתפות בחגיגות הטימקט

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לשדה התעופה ונעלה על טיסה אל עבר לליבלה (Lalibela), השוכנת במדינת אמהרה בגובה של 2,630 מטרים מעל פני הים. לליבלה, אתר מורשת עולמי הידוע בכנסיות החצובות בסלע געשי המצויות בו, נחשב בעיני רבים לפלא השמיני של העולם העתיק. לאחר הגעתנו למלון נצא לסיור מקיף בין האתרים הקדושים בעיר, רבים מהם קרויים על שם מקומות בירושלים, מה שהעניק לה את הכינוי "ירושלים החדשה", ונבקר במתחם הכנסיות החצובות, חלקן מוכרות כאתרי מורשת עולמיים, אשר נבנו במאה ה-12 על ידי הקיסר לליבלה ומציעים למבקרים בהם מסע בזמן אלפי שנים אחורה. המתחם מכיל בתוכו מבנים מסותתים להפליא וגילופים שונים בסגנון ערבסקה, מגן דוד, צלב ומוטיבים דתיים נוספים. בתום הסיור המרתק נצא לחגוג עם המקומיים את חגיגות הטימקט – "חג ההתגלות" – במהלכו ארונות הברית מוצאים מהכנסיות ונישאים על ראשם של מכובדי הדת אל עבר מקור מים קרוב, כאשר הקהל הרחב לבוש לבן ומלווה אותם עם מטריות צבעוניות, דגלי ענק רקומים בזהב וצלבים, שירים, ריקודים ותיפופים.

לינה: Cliff Edge Hotel (או דומה ברמתו)

 יום 5: לליבלה – מערת כריסטוס, כנסיית סיינט ג'ורג' וביקור בכפר מקומי

היום נמשיך בסיורנו בעיירה וסביבותיה, במהלכו נבקר במערת כריסטוס (Kirstos), השוכנת בקצה יער עצי ערער ומכילה בתוכה את כנסיית ימרהנה כריסטוס, הנחשבת לאחת הכנסיות השמורות ביותר מהתקופה האקסומית המאוחרת, משם נמשיך להשלמת הסיור במתחם הכנסיות החצובות של לליבלה, ונבקר בכנסיית סיינט ג'ורג', הקדוש הלאומי של אתיופיה, החצובה כולה באבן הטוף האדמונית. נחתום את היום המרתק בביקור בכפר השוכן בקרבת העיר, שם נוכל להיחשף לתרבות האתיופית ואורח חייהם של המקומיים.

לינה: Cliff Edge Hotel (או דומה ברמתו)

יום 6: ביקור בשוק מקומי בליבלה – ארבע מינץ' – שייט באגם צ'אמו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור קצר אחרון בלליבלה, במהלכו נבקר בשוק המקומי, אליו מגיעים תושבי הכפרים הסמוכים למכור את מרכולתם, לאחריו נסע אל שדה התעופה ונעלה על טיסה אל עבר יעדנו הבא, ארבע מינץ' (דרך אדיס אבבה). ארבע מינץ' (Arba Minch) – "ארבעים המעיינות" – שוכנת על מצוק המשקיף על האגמים ומהווה נקודת יציאה אידיאלית לטיולים בעמק אומו. עם ההגעה לעיר נצא בנסיעה לאגם צ'אמו (Lake Chamo), שם נהנה משייט בין התנינים הארוכים והגדולים ביותר באפריקה ונפגוש גם היפופוטמים ועופות מים רבים.
לינה
: Paradise lodge (או דומה ברמתו)

יום 7: מפגש עם שבט הדורזה ושבט קונסו

יום זה יוקדש לשבטים המרתקים של האזור. הבוקר נצא לביקור בכפר Chencha, שם נוכל להכיר את שבט הדורזה (Dorze), שבט קטן ומיוחד, הידוע בזכות יכולת האריגה המסורתית ומבנה הבתים עם גגות קש גבוהים הדומה לאיגלו. השילוב של הנופים עם הבדים הארוגים הצבעוניים מעשיר את הביקור. בתום הסיור נמשיך בנסיעה לכפר קונסו, שם נפגוש בבני שבט הקונסו (Konso), הקרויים כך על שם אחת הגבעות באזור, ונקבל הצצה על פסלי העץ הגדולים המעטרים את קברי השבט, החקלאות הייחודית המפרנסת את בני השבט ועוד.

לינה: Kanta Lodge (או דומה ברמתו)

יום 8מפגש עם שבט טסמאי וטקס קפיצת השוורים של שבט ההאמר

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיורנו בעקבות שבטי האזור. במהלך הסיור נבקר בשוק המקומי במחוז ווייטו ונפגוש בבני טסמאי (Tsemay) שבט נוודי המתקיים מחקלאות ומזוהה בגלימות מעור פרה אותן עוטות הנשים והמחרוזות הצבעוניות אותם עונדים הגברים, משם נמשיך בנסיעה לטורמי, במהלכה נעצור לצפייה בטקס קפיצת השוורים של שבט ההאמר, טקס הבגרות הייחודי של בני השבט. במהלך הטקס הנער המתבגר מתבקש לקפוץ הלוך ושוב מעל גבם של שמונה שוורים העומדים בצמוד זה לזה, כאשר רק מי שיצלח את המשימה יוכרז כ"מזה" (גבר) ויוכל להתחתן עם אחת מבנות השבט.
לינה: Buska Lodge (או דומה ברמתו)

 יום 9: סיור אנתרופולוגי בעמק האומו

היום נהנה מסיור אנתרופולוגי בעמק האומו, המהווה מאז ומתמיד כמקום מפגש של תרבויות וקבוצות אתניות רבות. במהלך היום נצא לשייט בנהר האומו – "מלכת אפריקה" – אשר לאורכו חיים שבטים רבים, נפגוש בבני שבט דסנץ (Daasanach) המתפרנסים מרעיית כבשים ובקר ונוהגים לקשט את גופם בצבעי גוף ומחרוזות, ונבקר את שבט הקארו (Karo) – שבט גדול המונה כ-1000 אנשים. בני השבט חיים בבקתות קש, מקשטים את גופם בשלל צבעים העשויים מתערובת של גיר, פחם ואבקת סלעים בגווני לבן ואדום, ולעיתים אף נועצים מסמרים בחלקים שונים בפניהם.

לינה: Buska Lodge (או דומה ברמתו)

יום 10: המשך הסיור בעמק האומו – שבט ההאמר ושוק שבטי

לאחר ארוחת הבוקר נסע לביקור בשבט המפורסם ביותר באזור, שבט ההאמר (Hamar), הידועים באומנות הקדרות שלהם, כמו גם במראם הססגוני. בני השבט מורחים את גופם ושיערם בחומר אדמדם, הנשים לובשות חצאיות עור קטנות מקושטות בצדפים וחרוזים והגברים מעצבים את שיערם בצורה מיוחדת מבוץ צבעוני. לאחר מכן נמשיך אל עבר הכפר קיי אפר (Key Afer), המפורסם בזכות השוק הססגוני המתקיים בו, המושך אליו את שבטי האומו המוכרים בו את מרכולתם. הסיור בשוק מאפשר למבקרים בו לקבל הצצה נוספת על מנהגיהם ותרבותם המסקרנת של השבטים.

לינה:  Nasa Guesthouse Jinka(או דומה ברמתו)

יום 11: שבט מורסי – אדיס אבבה

הבוקר נצא בנסיעה אל עבר הפארק הלאומי מאגו, המתפרש על פני שטח של 2612 קמ"ר ומהווה בית לשלל חיות בר ולשבט המורסי, הנחשב לאחד השבטים המבודדים ביותר בעולם. נשות השבט קלות לזיהוי בשל מטבעות החרס המעטרות את שפתן התחתונה ואוזניהן. במהלך הביקור נפגוש בבני השבט, נלמד על אורחות חייהם המיוחדים, נחזה בקרבות מסורתיים בין גברי השבט ונזכה לטעימה מחיי היום יום של השבט בלב הטבע הפראי. בתום הסיור המרתק נצא בנסיעה לשדה התעופה בג'ינקה, נעלה על טיסה חזרה לאדיס אבבה, ועם הנחיתה נעבור למלון להתמקמות ומנוחה.
לינה: Dreamliner Hotel (או דומה ברמתו)

ימים 12-13: סיור באדיס אבבה – טיסה לישראל

בוקר טוב אדיס אבבה! לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לסיור בעיר הגדולה ביותר באתיופיה, במהלכו נבקר במוזיאון הלאומי, אחד המוזיאונים הנחשבים באפריקה, המציג שכפול של "לוסי" – שלד האדם הקדמון ביותר –  אשר שימשה כנקודת מפנה בחקר האבולוציה, נמשיך לסיור במוזיאון האתנולוגי ובקתדרלת השילוש הקדוש המכילה את כיסאות המלכות וקברי הקיסרים המרשימים. בשעות הערב נהנה מארוחה עשירה, ולאחריה נעבור לשדה התעופה, שם נעלה על טיסה חזרה לישראל. הנחיתה צפויה ליום ה-13 בטיול.

מחיר הטיול

מחיר לאדם בחדר זוגי – 3,735$

תוספת לחדר יחיד –  550$

המחיר כולל

 • טיסות ישירות לאתיופיה וחזרה עם חברת Ethiopian Airlines
 • טיסות פנים
 • מפגש היכרות והכנה לטיול טרם מועד הטיול
 • מדריך ישראלי מומחה מצוות MY TRIP
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • מלונות ולודג'ים בדרגת תיירות טובה
 • טיפים לכלל נותני השירות המקומיים
 • אוטובוס בצפון המדינה
 • ג'יפים בדרום המדינה
 • מדריכים/נהגים מקומיים דוברי אנגלית בעלי ניסיון רב
 • העברות ל/מ שדה התעופה
 • כניסות לאתרים לפי המפורט במסלול

המחיר לא כולל

 • הוצאות אישיות וביטוחים
 • ויזה לאתיופיה
 • צילום תמונות ווידיאו בשבטים
 • טיפ למדריך הישראלי
 • כל מה שלא מצוין במפורש ככלול במחיר

הערות

 • יש לפנות למשרד הבריאות להנחיות בנוגע לחיסונים
 • גודל הקבוצה עד 24 מטיילים
 • הטיול מותנה ברישום של 16 משתתפים
 • ייתכן שינוי בסדר הביקורים באתרים ובשמורות בשל אילוצים שונים
 • ביטול לאחר הרשמה: נא לעיין בתקנון החברה לטיולים מאורגנים

 

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות