תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

השייט המקיף לאנטארקטיקה בהנחיית צלם הטבע יוסי אשבול – 21 יום

מסע צילום וטבע אל איי פוקלנד, ג׳ורג׳יה הדרומית
ואנטארקטיקה בהנחיית צלם הטבע יוסי אשבול

השייט המקיף לאנטארקטיקה בהנחיית צלם הטבע יוסי אשבול – 21 יום

מופעל ע"י חברת "יומן מסע"

כל הסופרלטיבים על היבשת החמישית בגודלה כבר נכתבו. גן עדן עלי אדמות, המקום הבתולי האחרון, נוף עוצר נשימה וחוויה מטלטלת של פעם בחיים. ואתם יודעים מה?
הכל נכון. הכל נכון ויותר מכך. מסע לאנטארקטיקה זו חוויה של פעם בחיים ורק מי שיתמזל מזלו לקחת חלק במסע הזה, גם אם כבר חרש חצי עולם וחושב שראה הכל, יוכל להבין זאת.
המסע המקיף כולל גם את איי פוקלנד ואיי ג׳ורג׳יה הדרומית. איי פוקלנד הם הרבה יותר מאיי מריבה בין ארגנטינה לבריטניה. הם בעיקר טבע מרהיב במלוא הדרו – צוקים גבוהים מעל ים כחול, חופים לבנים, מרבדי דשא ירוקים
אינסופיים וביתם של מושבות פינגווינים ענקיות ואלבטרוסים. איי ג׳ורג׳יה הדרומית הם לא פחות מגן עדן עבור חובבי בעלי החיים. בחופים מקבלים את פני המטיילים מאות אלפי פינגווינים ממינים שונים ובראשם הפינגווין המלכותי המהפנט, עשרות פילי ים, דובי ים, ציפורי ים. כולם חיים יחד בהרמוניה. זהו המסע המקיף ביותר לאנטארקטיקה והוא ללא ספק עונה על ההגדרה של ״המסע המושלם״.

ימים 1-2 (29-30.10) – פוארטו מאדרין (Puerto Madryn) – העלייה לסיפון האוניה
היום הראשון של המסע המקיף לאנטארקטיקה מתחיל בפוארטו מאדרין , ארגנטינה – עיירת נמל קטנה, הממוקמת מערבית לשמורת הטבע בחצי האי ואלדס ונחשבת לאחת מפנינות הטבע המדהימות ביותר בדרום אמריקה, היא נקודת ההתחלה של המסע. ההגעה לפוארטו מאדרין מתבצעת באופן עצמאי ובערב ניפגש עם הקבוצה והמדריכים לשיחת היכרות ולינה בבית המלון. העליה לסיפון האוניה תתבצע למחרת בשעות הצהרים וכבר בעלייתכם לסיפונה של האוניה תבינו שאתם בידיים הכי טובות שיש. צוות המדריכים, צוות השירות והקצינים של הספינה יקבלו את פניכם, יעבירו לכם תדריך בטיחות והיכרות ולאחר מכן ארוחת קבלת הפנים של הקפטן. יוצאים לדרך!

ימים 3-4 (31.10-1.11) – האוקיאנוס הדרומי
שייט באוקיינוס האטלנטי דרומה אל עבר איי פוקלנד. במהלך השייט, ילוו את הספינה אלבטרוסים ויסעורים וישנן הזדמנויות רבות לצפות בלווייתנים ובדולפינים, אשר ניתן לראות באזור זה. צוות המדריכים יערכו מצגות מעשירות בנושא בעלי החיים, ההיסטוריה והגאולוגיה של איי פוקלנד ויכינו אתכם ל״נחיתה״ הראשונה שלכם במסע. זהו גם זמן מצוין להכיר את השותפים למסע ואת צוות המדריכים באופן אישי. משך ההפלגה תלוי במזג האוויר והים, אבל הצפי הוא להתקרב לאיי פוקלנד המערביים (West Falklands) בערב של יום 4.

יום 5 (2.11) – מערב פוקלנד (West Falklands)
אחרי שלושה ימים בים מגיע הרגע המרגש בו לראשונה מתגלה פיסת יבשה באופק. אלו הם איי מערב פוקלנד. מקומות היישוב המערביים ביותר בפוקלנד הם חוות מרוחקות, אשר נמצאות בבעלות משפחתית שישה או שבעה דורות. נפליג בסירות הזודיאק ונחווה טעימה ראשונה מהכמות הבלתי נתפסת של בעלי החיים שאתם צפויים לפגוש במסע. איפה עוד ניתן לראות כבשים רועות לצדם של מושבות אלבטרוס ופינגווינים מסוג רוקהופר, פינגווין מלכותי ופינגווין מקרוני חיים יחדיו בהרמוניה? רק בפוקלנד.
מי שירצה, יוכל לבקר באחת הבקתות ואם יהיה מספיק נחמד, יקבל גם הזמנה לכוס תה ועוגה.

יום 6 (3.11) – סטנלי, פוקלנד המזרחית (Stanley, East Falkland)
היום תינתן הזדמנות מיוחדת במינה לחוות את החיים האורבניים של איי פוקלנד.
סטנלי, עיר הבירה ולמעשה העיר היחידה באיי פוקלנד, מונה כ- 2000 תושבים. נקראת על שם הלורד סטנלי, שהיה השר הממונה על הקולוניות החיצוניות בממשלה הבריטית בסוף המאה ה- 19. העובדה שמדובר בעיירה שהיא לגמרי בריטית קרוב ל- 13 אלף ק״מ מבריטניה הופכת את הביקור למיוחד ומעניין מאוד. תוכלו לשוטט בין חנויות המזכרות המרוכזות ליד הנמל, לבקר במוזיאון המקומי הסוקר את הזואולוגיה, הביולוגיה וההיסטוריה הצבאית בפוקלנד, להצטלם ליד הקתדרלה הדרומית ביותר בעולם, לשתות בירה בפאב המקומי, או סתם להסתובב ברחובות ולהביט באנשים החיים חיי שגרה במקום כ״כ מרוחק ומבודד. הרבה אנשים לא יודעים, אבל בסטנלי ממוקמת מושבת הג׳ינג׳ים הגדולה ביותר בעולם, כך שאם אתם שייכים לזן נכחד זה, סוף סוף תרגישו שמצאתם את מקומכם ותהרהרו לעצמכם, האם הסיבה האמיתית למלחמה על איי פוקלנד ב- 1982 היא למעשה, תכנית טרנספר מתוחכמת לגי׳נג׳ים של מרגרט טאצ׳ר במסווה של חשיבות אסטרטגית והמצאות שדות נפט באזור.

ימים 7-8 (4-5.11) – האוקיאנוס הדרומי
נאמר שלום לאיי פוקלנד, נצא מזרחה לעבר נקודת ההתכנסות האנטארקטית (Antarctic Convergence) ונכנס באופן רשמי למים הטריטוריאליים האנטארקטיים. במהלך היומיים הקרובים, יהיו הזדמנויות רבות לצפות בעופות הים המלווים את הספינה ולנסות ולאתר לווייתנים. המדריכים יערכו מצגות והרצאות לקראת הביקור באיי ג'ורג'יה הדרומית ויכינו אתכם לחוויית הטבע המדהימה ביותר שחוויתם מימיכם.

ימים 9-12 (6-9.11) – איי ג'ורג'יה הדרומית (South Georgia)
תנשמו עמוק, הכינו את המצלמות, רוקנו כרטיסי זיכרון, מגיעים אל איי ג׳ורג׳יה הדרומית.
עבור חובבי בעלי החיים, ארבעת הימים הקרובים יהוו את שיאו של המסע. איי ג׳ורג׳יה הדרומית ממוקמים באופן ייחודי בתוך ההתכנסות האנטארקטית, אך מחוץ לגבול של הקרח הימי השנתי. האיים, אשר גודלם כ- 3755 קמ"ר, הם ביתם של עשרות מיליונים של פינגווינים, פילי ים, דובי ים, וציפורי ים. נוף הררי מרהיב, קרחונים, קו חוף סלעי ומחוספס ומגוון עצום של חיות בר, כולם במרחק נגיעה. באמצעות סירות הזודיאק נרד לחופים וניקח חלק במופע הטבע המטריף הזה. נצפה בפילי הים הענקיים והעצלנים, בכלבי הים הפרוותיים והתנהגותם האגרסיבית והמשעשעת ובכמות הבלתי נתפסת של הפינגווינים המלכותיים בגדלים שונים, מגוזלים פרוותיים ועד למבוגרים הפוטוגניים. נבקר בתחנת צייד הלווייתנים ההיסטורית גריטוויקן (Grytviken), שם נמצא מוזיאון צייד הלווייתנים, כנסיית הימאים הנורווגית, תחנת הסקירה האנטארקטית הבריטית אשר עודנה פעילה, וגם נרים כוסית יין כמחווה של כבוד מעל קברו של החוקר האנטארקטי האגדי, סיר ארנסט שקלטון (Sir Ernest Shackleton). כאות הזדהות, מטיבי הלכת מבינכם יוכלו לצאת לטיול רגלי קצר ממש במקום בו שקלטון ערך את המסע המפורסם שלו.

ימים 13-14 (10-11.11) – ים סקוטיה (Scotia Sea)
ההרפתקה באיי ג׳ורג׳יה הדרומית מסתיימת והאוניה ממשיכה דרומה, אל המקום אליו כולכם חלמתם להגיע, אל אנטארקטיקה. המדריכים ימשיכו בהרצאות ומצגות לקראת ההגעה אל היבשת בעוד שמחוץ לאוניה ניתן לצפות בגושי קרח עצומים אשר ילכו ויתרבו ככל שנתקרב אל חצי האי האנטארקטי. זהו גם זמן מצוין לנסות לאתר לווייתנים ולצפות בקבוצות של פינגווינים צוללות במים ומטפסות על גושי הקרח הצפים.

ימים 15-18 (12-15.11) – מגיעים לאנטארקטיקה!
החלום מתגשם, הגענו לאנטארקטיקה!
סיפורים ששמעתם וסרטים שראיתם לא יוכלו להכין אתכם לקראת המפגש עם אנטארקטיקה.
הקרחונים המתנשאים לגובה של מאות מטרים, גושי הקרח הצפים בצורות שונות, כאילו פוסלו בידי אמן ושרשרות ההרים המכוסים שלג לבן וטהור יקבלו את פניכם ויותירו אתכם פעורי פה. להשלמת החגיגה, שפע של בעלי חיים במרחק נגיעה: מושבות של אלפי פינגווינים ממינים שונים, כלבי ים, דובי ים ועופות ים מסוגים שונים. צוות האוניה שואף לבצע כמה שיותר ירידות אל החופים באמצעות סירות הזודיאק ובדרך אל החופים, ניתן לפגוש לעיתים בלוויתנים, בכלבי הים הרובצים על הקרחונים הצפים ובפינגווינים המקפצים סביב סירות הזודיאק במרדפם אחרי דגים. אלו הם ארבעה ימים עמוסים בחוויות, אדרנלין וזיכרונות לכל החיים.

ימים 19-20 (16-17.11) – מעבר דרייק (Drake Passage)
המסע קרוב לסיומו. המדריכים יערכו סיכומים, יציגו תמונות של מטיילים (יש גם פרסים לצלמים המוכשרים שבינכם שירצו להשתתף בתחרות הצילום) ובין לבין תמצאו את הזמן לצאת לבדכם אל הסיפון, לצפות בבעלי חיים בדרך חזרה לאושואיה, לעכל את החוויה ולחשוב על אנטארקטיקה המופלאה ועתידה השברירי.

יום 21 (18.11) – ירידה מהאוניה באושואיה
הגעה בבוקר אל הנמל של אושואיה. לאחר הפרידה מהשותפים למסע ומצוות המדריכים, ההסעה תיקח אתכם לשדה התעופה ואת הנשארים באושואיה אל בית המלון.

* לתשומת לבכם, טיול מסוג זה שונה מטיול רגיל. המסלול המפורט כאן הוא המתוכנן
אולם ייתכנו שינויים בלו״ז ובמסלול בהתאם למצב הים, מצב הקרח ומיקומם של בעלי החיים. השינויים יתבצעו ע״פ שיקול הדעת של הצוות המקצועי וקפטן האוניה ועל המטייל לקבל זאת בהבנה.

תאריכי יציאה ומחירים
29.10-18.11.2017, החל מ – 8,995$ לאדם.

לפרטים פנו אלינו בטלפון: 072-3925486

מחיר הטיול כולל
לינה בבית מלון ברמה גבוהה מאוד בפוארטו מאדרין (ב-29.10) לפני היציאה לשייט.
מדריך צילום – צלם הטבע יוסי אשבול (מותנה במינימום 15 מטיילים ישראלים).
הדרכה באנגלית ע"י צוות המדריכים של האוניה.
כל הלילות המצוינים בתכנית בתא ע"פ בחירתכם.
כלכלה מלאה במהלך ההפלגה.
עמדת קפה / תה ועוגיות 24 שעות ביממה.
מעיל מיוחד דו שכבתי אטום למים ולרוח (במתנה)
זוג מגפי גומי אטומות למים בהשאלה למשך תקופה ההפלגה.
כל סיורי החוף, הרצאות וסרטי טבע בערבים ובמהלך ההפלגות בים.
תדרוך מפורט וליווי אישי לכל אורך הדרך.

מחיר הטיול אינו כולל
טיסות בינ"ל וטיסות פנים.
שירותי קרקע לפני ואחרי ההפלגה (למעט לינה בבית מלון בלילה הראשון).
פעילויות אופציונליות כמו שייט בקיאקים (בתוספת תשלום של 695$, מותנה בהזמנה ותשלום מראש).
טיפים לנותני השירותים באוניה (הנחיות יינתנו למטיילים לפני היציאה למסע).
הוצאות אישיות כגון: כביסה, טיפים, משקאות, שירותי אינטרנט וכו'.
מיסי נמל והיטל בטחון.
ביטוח בריאות ומטען.
כל מה שאינו מופיע תחת הסעיף "כולל".
מידע נוסף

תנאי תשלום:
עם אישור ההזמנה תשלום מקדמה על סך 1500$ לצורך שריון מקום.
את יתרת הסכום יש לשלם עד 91 ימים לפני היציאה.
דמי ביטול:
מרגע ההרשמה ועד 91 ימים לפני היציאה: 750$.
90 יום או פחות לפני היציאה: 100%% דמי ביטול
טיסות:
הטיסות אל השייט וחזרה יוזמנו לכל מטייל בנפרד, מאחר ומטיילים רבים רוצים לשנות את טיסתם, להקדים או לאחר, לטוס במחלקותת שונות ולהוסיף אתרי טיול בדרום אמריקה. בהתאם ללוח הטיסות הזמינות, ייתכן ונאלץ להוסיף לילות בבתי מלון לפני/אחרי ההפלגה. עלות לילות אלה תחול על המטיילים בהתאם.
הבהרות נוספות:

המחיר הינו למטייל ע״פ התא הנבחר.
ההדרכה במהלך ההפלגה מתבצעת בשפה האנגלית ע״י מדריכים מקצועיים אשר ביצעו את המסע פעמים רבות.
לטיול לאנטארקטיקה אין דרישות פיזיות מיוחדות ומטיילים הזקוקים לעזרה יקבלו אותה מצוות האוניה במסירות רבה. עם זאת, על המטייל נדרש למסור מידע רפואי בסיסי לצורך ביצוע ההזמנה. וייתכן כי יידרש להציג אישורים רפואיים.
המסלול המוצג הינו המסלול הקלאסי של השייט המקיף לאנטארקטיקה. בתאריכים מסוימים ישנם מסלולים נוספים, קצרים/ארוכים יותר השונים במקצת מהמסלול הקלאסי.

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות