תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

סרי לנקה – אל אי הפילים והמקדשים

סרי לנקה, מדינת האי הקסומה השוכנת באוקיינוס ההודי, מציעה למבקרים בה חופים יפיפיים, היסטוריה מרתקת, אתרי מורשת עולמיים רבים, מקדשים עתיקים, קולינריה ממטבחים מגוונים, בעלי חיים פראיים ותה אחד מפורסם, אשר הופכים אותה ליעד חובה למטיילים מרחבי העולם.
במהלך טיול מאורגן בן 10 ימים נלך בעקבות האתרים ההיסטוריים, הגנים והפארקים הלאומיים היפיפיים והתרבות המרתקת, ונגלה את קסמה של מדינת האי האקזוטית, אשר במשך שנים רבות נותר עלום מהעולם המערבי.

סרי לנקה – אל אי הפילים והמקדשים

מיי טריפ בשיתוף עם מסע אחר

תוכנית הטיול

 • ביקור בבית היתומים לפילים בפינאוולה
 • ביקור באתרים ארכאולוגים מרתקים
 • ביקור במקדשים מרהיבים – מקדש המערות בדמבולה, מצודת סיגרייה ומקדש השן
 • סיור בנוארה אליה – "אנגליה הקטנה"
 • קנדי – חוות התבלינים במטאלה, הגנים הבוטניים המלכותיים ומופע פולקלור
 • טיול בפארקים הלאומיים החשובים – מינרייה והורטון פליינס
 • ראפטינג

פירוט המסלול

ימים 1-2: נחיתה בסרי לנקה וביקור בבית יתומים לפילים בפינאוולה

עם הנחיתה בשדה התעופה בקולומבו נצא בנסיעה אל עבר יעדנו הבא, דאמבולה, אתר צליינות בודהיסטי ובו מערך מערות מרשים. במהלך הנסיעה נעצור לביקור בבית יתומים לפילים בפינאוולה, אליו נגיע בתזמון מושלם להאכלת הבוקר והמקלחת היומית. בית היתומים לפילים, אשר הוקם בשנת 1975 במטרה לשמש מקלט לפילים פצועים ונטושים, מתפרש על-פני שטח של כ-100 דונם של צמחייה עשירה ומהווה בית לכ-80 פילים, קטנים וגדולים כאחד. עם ההגעה לדאמבולה נעבור לבית המלון לארוחת ערב ולינה.
לינה: Sungreen Resort & Spa (או דומה)

יום 3: טיפוס אל מצודת הסלע בסיגרייה וטיול בפארק הלאומי מינרייה

בשעות הבוקר נצא לסיור מרתק במצודת סלע האריה בסיגרייה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. העיר סיגרייה נבנתה במאה החמישית על-ידי הנסיך קשיאפה, ובמהלך 18 שנות שלטונו בנה בעיר ארמונות מפוארים, גנים מטופחים ואת מבצר סלע האריה. במהלך הביקור במבצר נוכל לחזות ביסודות שנותרו זכר לממלכה העתיקה, לצד ציורי קיר מרשימים בדמותן של נשים יפיפיות שזכה לכינוי "הבתולות השמימיות של סיגרייה", ושער הכניסה לאתר, אשר בעבר היה בדמות אריה וכיום נותרו ממנו רק טפריו. בשעות אחר הצהריים נצא ברכב ספארי מרווח ובטיחותי לטיול בפארק הלאומי מינרייה, שם נוכל לחזות במה שנקרא "The Gathering" – במהלך העונה היבשה, עת מאגרי המים מתחילים להתרוקן, הפארק הלאומי מינרייה, המתפרש על פני שטח של כ-90 קמ"ר, מהווה מוקד משיכה להמוני בעלי חיים בזכות מרחבי העשב הפוריים שבו, ביניהם מאות פילים אסייתיים המגיעים מהאזורים הסובבים את השמורה אל האגם שבמרכז הפארק כדי להרוות את צימאונם, לאכול ואף להתרבות.
לינה: Sungreen Resort & Spa (או דומה)

 יום 4: מקדש המערות בדמבולה, חוות התבלינים במאטלה וקאנדי

הבוקר נצא בנסיעה אל עבר קנדי, העיר השנייה בגודלה בסרי לנקה השוכנת על רקע נוף פסטורלי בין הרים ואגמים. במהלך הנסיעה נעצור לביקור במקדש המערות בדמבולה, השוכן על סלע בגובה 150 מטרים מעל פני הים וטומן בחובו למעלה מ-80 מערות אשר שימשו בעבר למגורי נזירים. חמשת מסתורי הסלע הגבוהים ביותר באתר הפכו למקדשים, ובמהלך השנים הורחבו והפכו למערות של ממש. במהלך הסיור נעבור בין המערות השונות, נתרשם ממאות פסלים שונים שנוצרו בדמותם של בודהה, מלכי סרי לנקה ואלים שונים ומהציורים היפיפיים המעטרים את קירותיהם ומספרים את סיפור חייו של בודהה, משם נמשיך לביקור בחוות התבלינים במאטלה, הידועה בתבליניה המגיעים מכל קצות תבל, ונוכל ללמוד ולטעום קצת מהתבלינים האקזוטיים המאפיינים את מטבחה של סרי לנקה, לצד כאלו המשמשים לצורכי קוסמטיקה ומרפא. עם ההגעה לקנדי נסייר בשוק הגדול ובמפעל מסכות מסורתיות.
לינה: Hotel Topaz (או דומה)

יום 5: קנדי: שמורת יער הגשם, גני פראדנייה, מקדש השן ומופע פולקלור

יום זה יוקדש לעיר קנדי וסביבתה. במהלך הבוקר נבקר בגנים הבוטניים המלכותיים בפראדנייה, אשר הוקמו ע"י הבריטים ומרכזים בתוכם אוסף עצום של עצים אקזוטיים וצמחייה עשירה מרחבי האימפריה הבריטית, ובמרכז אבני החן, בו נתוודע למגוון סוגי אבני החן המעניקות לאי את פרסומו. בשעות הצהריים יתאפשר למעוניינים ליהנות מזמן חופשי במרכז העיר קנדי, או (במידה ויתאפשר) ליהנות מטיול רגלי בין העצים העבותים בשמורת יער הגשם המלכותית, המקום בו צולם הסרט טרזן בכיכובה של בו דרק. בשעות אחר הצהריים נבקר במקדש השן, בו שמורה אחת משיניו של בודהה בתיבת זהב. נסיים את ביקורנו בעיר במופע פולקלור הכולל ריקודים מסורתיים ומופע אש מדהים.
לינה: Hotel Topaz (או דומה)

יום 6: קנדי – מטעים ומפעל תה – נוארה אליה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל העיירה נוארה אליה, במהלכה נוכל להתרשם ממטעי התה הפוריים המנקדים את האזור. עם ההגעה לנוארה אליה נצא לסיור בעיירה, אשר שימשה בתקופת השלטון הקולוניאלי בסרי לנקה כיעד נופש אהוב במיוחד על הבריטים. האחרונים השאירו את חותמם בנוארה אליה, ובעת הסיור נוכל להתרשם מהמבנים בעלי האופי האנגלי המשבצים את העיירה והעניקו לה את הכינוי "אנגליה הקטנה".
לינה: Araliya Green Hills Hotel (או דומה)

יום 7: מישורי הורטון – ארץ התה – מפלי דבון – הגשר התלוי בקיטולגאלה

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בנסיעה מנוארה אליה מצוידים בארוחת בוקר אל עבר שמורת מישורי הורטון, השוכנת בגובה של 2134 מטרים מעל פני הים ונחשבת למישור הגבוה ביותר במדינה. נערוך מסלול הליכה ביער העבות השוכן בנוף פסטורלי בין שניים מההרים הגבוהים ביותר במדינה, ובתוכו צמחייה אנדמית ופרחים מרהיבים, פרפרים ובעלי כנף ססגוניים, קופים ושלל חיות נוספות הצצות בין העצים, ונגיע עד לנקודת התצפית World's End , המשקיפה ממצוק תלול בגובה של למעלה מ-800 מטר מעל המדרגה תחתיו על המישורים הנרחבים והנוף הפסטורלי. בתום הסיור נצא בנסיעה אל עבר קיטולגלה, המקום בו צולמה סצנת הפיצוץ בסרט 'הגשר על נהר הקוואי', נהנה מראפטינג בנהר הקיטולאגה, ולאחריו נצא בנסיעה אל עבר המלון שלנו באזור החוף המערבי.
לינה: The Palms Hotel (או דומה)

 יום 8: החוף המערבי וסיור בגאלה

בוקר זה יוקדש לאזור החוף המערבי. לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט מהנה בלגונה של נהר מאדו, לצד לטאות מים ענקיות ובעלי כנף מסוגים שונים, נעצור לביקור במכרה אבן הירח (מונסטון) – אבן חן המצויה באזור זה בלבד, נעבור באזור שנפגע אנושות באסון הצונאמי שפקד את האי ב-2004 ונבקר במדגרה של צבי ים – מפעל מופת של אדם יחיד, שהוקם במטרה לשמר את מיני הצבים הייחודיים של האי. משם נמשיך לסיור בעיר הנמל העתיקה גאלה, המהווה את נקודת המפגש בין אדריכלות הולנדית קלאסית לנוף טרופי, אשר יחדיו יוצרים אווירה עשירה ביופי ייחודי. במהלך הסיור נהלך ברחובותיה של גאלה ונוכל להתרשם מהשילוב המרתק בין האדריכלות האירופאית למסורת האסייתית, הבתים העתיקים והחומה המרשימה, אשר בגינם זכתה העיר העתיקה בתואר אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
לינה: The Palms Hotel (או דומה)

יום 9: בוקר חופשי בבנטוטה – קלוטרה – קולומבו

בשעת בוקר מאוחרת נפרד מהמלון והנוף הטרופי הקסום ונצא בנסיעה אל עבר קולומבו. משכימי הקום מביניכם יוכלו לפני כן להספיק לערוך צעידה באחת מרצועות החוף היפות ביותר בסרי לנקה ולצפות בזריחה העולה מעל צמרות עצי הקוקוס, לרחוץ במימי האוקיינוס או ליהנות מטבילה בבריכת המלון. בשעות הצהריים נגיע לעיר קולומבו, בירת סרי לנקה, בה משולבים מבנים קולוניאליים עם מקדשים בודהיסטיים והינדואים, המעידים על עברה העשיר. הביקור בקולומבו יכלול את כיכר העצמאות, תצפית על היכל העירייה ופארק ויקטוריה. כמו כן, נקדיש זמן להשלמת קניות בחנות המזכרות הממשלתית ובמרכז קניות גדול. נסיים את היום במפגש סיום של הטיול, ארוחת ערב והתארגנות לקראת החזרה ארצה בשעת בוקר מוקדמת למחרת.
לינה: Best Western (או דומה)

יום 10: השיבה לישראל

יום אחרון לטיול. לאחר ארוחת בוקר אחרונה בקולומבו ובהתאם לזמני הטיסה, נצא אל עבר שדה התעופה, שם נפרד מהצוות המקומי ונעלה על טיסה (דרך יעד ביניים) חזרה לישראל, מלאים בחוויות מהנות ותמונות מרהיבות.

מחיר הטיול

מחיר לאדם בחדר זוגי – 2,490$

תוספת לחדר יחיד –  550$

המחיר כולל

 • מפגש היכרות והכנה לטיול טרם מועד הטיול
 • מדריך ישראלי מומחה מצוות MY TRIP
 • טיסות בינלאומיות עם Ukraine International Airlines כולל עצירת ביניים באוקראינה
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • טיפים לכלל נותני השירות המקומיים
 • מלונות ולודג'ים בדרגת תיירות טובה
 • מדריכים/נהגים מקומיים דוברי אנגלית בעלי ניסיון רב
 • העברות ל/מ שדה התעופה
 • כניסות לאתרים לפי המפורט במסלול

המחיר לא כולל

 • הוצאות אישיות וביטוחים
 • ויזה לסרי לנקה (40$)
 • דמי צילום
 • טיפ למדריך הישראלי
 • כל מה שלא מצוין במפורש ככלול במחיר

הערות

 • יש לפנות למשרד הבריאות להנחיות בנוגע לחיסונים
 • גודל הקבוצה עד 24 מטיילים
 • הטיול מותנה ברישום של 16 משתתפים
 • ייתכן שינוי בסדר הביקורים באתרים ובשמורות בשל אילוצים שונים
 • ביטול לאחר הרשמה: נא לעיין בתקנון החברה לטיולים מאורגנים

למעבר מפרט הטיול המלא ולבחירת תאריכי יציאה לחצו כאן – טיול מאורגן לסרי לנקה

 

 

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות