תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

דרום איטליה האמיתית

דרום איטליה האמיתית 15-24.5:
מסלול לא שיגרתי החוצה את הרי האפנינים, מבקר במקומות הנידחים והלא מוכרים, חופי הים האדריאטי, עתיקות יווניות ורומאיות, מצודות ומנזרים, כפרים נידחים, כפר הטרולים, מערות הים הכחולות, וגם אמלפי, קאמפניה ופומפיי
מדריך: ד"ר רפי נצר – ארכיאולוג ואקולוג

דרום איטליה האמיתית

טיול לא שגרתי בדרום איטליה הכולל את הרי האפנינים בחלק היפה ביותר שלהם, חופים מדהימים של אמלפי ממערב והים האדריאטי ממזרח, כפרי דייגים ושיט מערות, מנזרים חצובים בסלע שבהם התחילה תנועת הנזירות, עתיקות רומאיות, ביזנטיות ויווניות, מצודות ימי הביניים, ערי בארוק ורנסנס, כפרים נידחים בהרים שבהם ניתן לפגוש את איטליה האמיתית, כולל התושבים, ובין השאר נבקר גם בכפר "טרולים". אוכל טוב ומופע טרנטלה. (בחסות דיזנהוז יוניתורס).
מדריך: ד"ר רפי נצר – ארכיאולוג ואקולוג, דובר איטלקית ומבכירי המדריכים בארץ.
 

לפרטים נוספים והרשמה>>

תכנית הטיול:

יום 1: תל אביב – סוביאקו- טליאקוצו – אקו'וילה
טיסת בוקר לרומא -Roma נסיעה לביקור במנזרים המבודדים והחצובים בסלע של San Benedetto המשקיפים על המבצר והכפר של סוביאקו -Subiaco, על החצרות הפנימיים שבהם, ובעלי הסגנונות המגוונים. טיפוס רגלי קצר במעלה הכפר התלוי עם הגרעין והתיאטרון העתיק של טליאקוצו -Tagliacozzo, והגעה לעיר המרכזית של מחוז אברוצו- לאקו'וילה -L'aquila לינה בלאקויולה.
יום 2: לאקו'וילה, גראן סאסו – סן סטפנו די ססניו, אקווילה
סיור בוקר בעיר העתיקה של לאקו'וילה -L'aquila כולל הכיכרות, הכנסיות והשווקים. לאקו'ולה הינה עיר קסומה בה השאירו את רישומיהם מגדולי האדריכלים והאומנים של הרנסנס והבארוק, וסיור בה הינו לימוד מחמם לב של אוכלוסיית מרכז איטליה בתוך אחד העמקים המרשימים למרגלות רכסי האפנינים. המשך במעלה רכס הגראן סאסו -Gran Sasso לסיור ב"מיבנן" המדיצ'יני הנטוש למחצה של סן סטפנו די ססניו -.-San Stefano Di Sassanio המשך לטיול רגלי קצר בעמק ה"טבטי" למרגלות הרי דולומיטים המתנשאים לגובה של כמעט 3,000 מ', תצפית על הרכבל העתיק שנבנה ע"י ה"דוצ'ה" בפארק ההררי, וחזרה לא. ערב, סיור לילה בעיר ולינה במלון בלאקו'וילה
יום 3: סולמונה- סקאנו – צ'וויטלה אלפרדנה
נסיעת בוקר לעיירה סולמונה -Sulmona-לסיור ושוטטות בפיאצה גריבלדי המרשימה, ולאורך בתי הקפה והחנויות מלאות הצבע מפרחי ה"קונפטי". המשך במורד קניון מרהיב לטיול רגלי סביב האגם הציורי הקטן לפני הסיור בסמטאות הכפר סקאנו – Scanno לשם היגרה בעבר הבלתי ברור אוכלוסייה מרמות אנטוליה, בעלת מנהגים חריגים. טיפוס במעלה עמקים פנימיים צרים, ו"נחיתה" ללינה וא. ערב בכפר צ'וויטלה אלפרדנה – Civitella Alfedena המשקיף על אגם בראה –Barrea או באזור.
יום 4: פארק אברוצו- פסקוקוסטנזו – ואסטו
טיול רגלי קצר בפארק אברוצו – Abruzzo למרגלות הרכסים המשוננים ועל גדות נחלים זורמים בהם מרווים את צימאונם גם הדובים החומים. הגעה לסיור אסתטי במיוחד בעיירת האומנים מהמאה ה-17 של פסקוקוסטנזו ,-Pescocostanzo על פרטי השיש, הפרזול והעץ המעוצבים בקפידה, ומשם חציית האפנינים דרך נוף ציורי של הרים וכפרים לחוף הים האדריאטי, עם עצירה בדרך לצהריים עצמי קל. כניסה למלון במרינה די ואסטו (,)Marina Di Vasto ואפשרות לרחצה בים או שיטוט לאורכו. עליה אחה"צ לסיור דרך ארמונות וכנסיות המרקיזים, שיטוט עצמי בואסטו Vasto חזרה לארוחת ערב ולינה במרינה די ואסטו Marina di Vasto
יום 5: סן מרקו אין לאמיס – מונטה סן אנג'לו, פארק אומברה
חצייה קצרה של חופי מחוז מוליסה -Molise-והעיירה טרמולי – Termoli ומעבר למחוז אפוליה – Apulia. נבקר במונטה סן אנג'לו -Monte San- Angelo. סיור בסמטאות הכפר התלולות, ואפשרות לארוחת צהריים באחת המסעדות המקומיות. עליה לפארק אומברה – Umbra עצירה להתרעננות בצל העצים הנישאים, וירידה דרך היערות לחופי חצי האי גרגנו ,Gargano לסיור של שעות אחה"צ המאוחרות בשולי ה"כף" עליו בנויה העיר העתיקה לתוך הים האדריאטי, לא. ערב ולינה בויאסטה -Vieste
יום 6: שייט בחצי האי גרגנו – קסטל דל מונטה – טראני – פוליאנו א מארה
נצא מהמלון לשייט למערות ולנקבות שנוצרו ע"י גלי הים עם השתקפויות אור כחולות כבדולח לתוכם, לאורך חופי חצי האי גרגנו -Gargano. המשך נסיעה לאורך מצוקי החוף ודרך הכפר מטינאטה –Matinatta לביקור (במידה ותהייה פתוחה) במצודה הנישאה של קסטל דל מונטה -Castel Del Monte שנבנתה ע"י פרידריך השני עם חזרתו מירושלים. ביקור אחה"צ בנמל הדייגים העתיק ובקתדרלה רבת הסגנונות של טראני -Trani, והגעה לא. ערב ולינה בכפר החופי פוליאנו א מארה -Polignano A Mare או באזור.
יום 7: מרטינה פרנקה – אלברובלו – מטרה
נסיעת בוקר דרך לוקורוטונדו Locorotondo- לסיור בעיירה הבארוקית מרטינה פרנקה – Martina Franca שהשתמרה באופיה המקורי. נסיעה דרך חוות ועמקי ה"טרולים", והגעה לסיור עצמי בכפר ה"טרולים", הבנוי ממאות קונוסים לבנים למגורים מעוטרים בציורי קיר – אלברובלו -Alberobello חציית הגבול למחוז בסיליקטה –Basilicata והגעה לפנות ערב לסיור באתר אונסק"ו הבנוי מעיר ביזנטית חצובה בשולי גדות נהר, ועיר בארוקית מעליה על 2 גבעות הרריות ב"סאסי" "Sassi"- אתר אונסק"ו של העיר מטרה – א. ערב ולינה.
יום 8: מערות פרטוסה – חוף אמלפי
נסיעת בוקר לרגלי שלוחת הרים והכפרים מיליאוריקו ,-Migliorico-גרסאנו-Grassano- וטריקאריקו .Tricarico שייט וביקור במערות הנטיפים פרטוסה – Pertosa Grotte והמשך ומעבר למחוז קמפאניה -Campania והמשך חציית האפנינים על מנת להגיע ולסייר במקדשים היוונים המרשימים של פאסטום -Paestum על חוף הים הטיראני. המשך בנסיעה לאורך אחד החופים היפים והציוריים באירופה – חוף אמלפי. א. ערב ולינה (2 לילות)
יום 9: חופי אמלפי – רוולו – אמלפי
איסוף מהמלון לנסיעה לאורך חופי אמלפי -Amalfi- עד לעיירה הציורית פוזיטאנו – Positano על סמטאותיה ובתיה התלויים על הצוקים. אפשרות לשיטוט עצמי במעלות ובמורדות הכפר, וארוחת צהריים עצמאית באחת המסעדות המשקיפות על המים. חזרה לעיירה אמלפי -Amalfi- לביקור בקתדרלה המפורסמת ובמוזיאון, ונסיעה במעלה ההר לסיור ושוטטות בעיירת ההרים ראוולו,-Ravello- עם תצפיות עוצרות נשימה ממרומי וילה צ'מביונה. בערב, נצא למופע טרנטלה Tarantella כולל ארוחת ערב. לינה.
יום 10: פומפיי – מונטה קסינו – שדה התעופה ברומא –תל אביב
לאחר ארוחת הבקר, נצא צפונה לביקור בחורבות פומפיי Pompei שכוסתה באפר וולקני בעקבות התפרצות הווזוב Vesuvio בשנת 79 לספירה, אירוע אשר גרם לשימור מבני הציבור, הבתים הפרטיים וגם בני אדם. העיר מהווה דוגמא נפלאה לדרך החיים באותה עת. קירות מעוטרים, מבני ציבור, ביניהם גם בית זונות, וכל זאת על רקע הר הווזוב הניצב מנגד. בתום הביקור נמשיך צפונה ונגיע למונטה קסינו Monte Cassino עיר עתיקה אשר נוסדה ע"י הוולשים ואשר סמוך לה יש מנזר של הבנדיקטנים שהיה יעד מבוצר של הגרמנים והתפרסם בקרבות שנערכו באזור במלחמת העולם II בפלישה לאירופה ואשר נמשכו 8 חודשים. הנופלים בקרבות, ביניהם גם חיילים מא"י נקברו בבית הקברות הנמצא בסמוך למנזר. ונמשיך לשדה התעופה ברומא לטיסה חזרה ארצה.
מחיר הטיול: 1790 יורו לאדם בחדר זוגי. בקבוצה מעל 25 איש
תוספת ליחיד בחדר: 350 יורו

מחיר הטיול כולל:
טיסות תל אביב – רומא – תל אביב
9 לילות במלונות טובים – 4 כוכבים או הטוב בנמצא
חצי פנסיון
רכב צמוד
מדריך ישראלי מומחה – ד"ר לארכיאולוגיה דובר איטלקית
כניסות לאתרים
מופע טרנטלה
הדרכה מקומית
שיט במערות

המחיר לא כולל:
ארוחות צהריים
הוצאות אישיות
ביטוח בריאות – חובה!
כל מה שלא כלול
טיפ למדריך ישראלי


מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות