תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

אלסקה פרימיום

טיול מאורגן לאלסקה בקבוצה קטנה של עד 12 מטיילים, במסלול עומק יחודי ומאוד לא שגרתי. כולל צפייה בדובים, שיוטים לקרחונים, טיסת נוף ועוד.

אלסקה פרימיום

מופעל ע"י גלמונד מסעות גיאוגרפיים

טיול אקסקלוסיבי לאלסקה, בקבוצה קטנה של עד 12 מטיילים ובמסלול עומק מאוד לא שגרתי: צפייה בדובי קוטב ודובי גריזלי, שיוטים לקרחונים, טיסת נוף, שהייה בלודג'ים מיוחדים ועוד. מדריך: עידו גייר.
תאריך יציאה 01/0911/18 תאריך חזרה 13/091/18

1 לספטמבר: ת"א – אנקורג' (מפגש הכנה)
הטיול מתחיל באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר באלסקה בה גרים כחצי מתושבי המדינה כולה. בשעות אחה"צ ניפגש במלון ואת שארית היום נקדיש לתדרוך לקראת הימים הבאים. לינה באנקורג'.

2 לספטמבר: דובי גריזלי בשמורת קטמאי
שמורת קטמאי היא אחד המקומות הטובים בעולם לצפות בדובים בסביבתם הטבעית. בכל שנה מיליוני סלמונים מגיחים מים ברינג ונודדים במעלה הנחלים שבאזור. דגים אלו מהווים מקור מזון לאוכלוסיית הדובים החומים הגדולה בעולם. כאן ניתן לצפות בדובים עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרים מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מקרוב (בעונת הדייג הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא יחידה במינה.
ההגעה לאתרי הצפייה והחזרה נעשות בשתי טיסות קצרות: יוצאים בטיסת בוקר מאנקורג' לעיירה קינג סלמון הממוקמת ליד הפארק, ומשם ממשיכים אל השמורה בטיסה במטוס ימי קל. הבחירה באתר המדויק שבו ייערך הסיור נתונה בידי חברת התעופה, אם כי האתר הנבחר לרוב הוא Brooks Camp – שם נמצאים פקחים של השמורה אשר מפקחים על האתר ונותנים הכוונה למבקרים בו. כאן גם נמצאים מפלי ברוקס המפורסמים, בהם ניתן לחזות בהמוני הסלמונים השוחים במעלה הזרם ואת הדובים הרעבים ממתינים להם במעלה המפלים. היום מסתיים בשעות אחה"צ המאוחרות בטיסה בחזרה לקינג סלמון, ומשם בחזרה לאנקורג' בשעות הערב המאוחרות.

3 לספטמבר: גאות ושפל ומפרצים קרחוניים
היום מתחיל בנסיעה דרומה לאורך מפרץ Turnagain Arm היפהפה אשר מהווה את אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם. הנסיעה מסתיימת בעיירה וויטייר (Whittier) ומשם עולים על המעבורת לעיירה ואלדז (Valdez)
העיירה ואלדז ממוקמת על חופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה שופע בעלי חיים וקרחונים. המפרץ התפרסם לפני כעשרים שנה כאשר מיכלית הנפט אקסון ואלדז עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. כיום, רבות מאוכלוסיות בעלי החיים הצליחו להתאושש ולחזור למצבם המקורי לפני האירוע והמפרץ הוא אחד המקומות היפים והמומלצים באלסקה. לינה בואלדז.

4 לספטמבר: הקרחונים של מפרץ קולומביה
יום מלא של שייט בקרבת קרחון קולומביה. שדה הקרח קולומביה הוא אחד הקרחונים הגדולים של אלסקה. במהלך עשרים השנים האחרונות הקרחון נסוג בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא מותיר אחריו אזור נרחב זרוע בגושי קרח ענקיים ומרהיבים. מפרץ הנסיך וויליאם הינו יעד אידיאלי לשיט בזכות המים השקטים והנופים המרהיבים שבו. במהלך השייט עוברים בין גושי קרח מדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון ונפלו למים במפץ אדיר. לעיתים ניתן להבחין ביונקים ימיים (כגון אריות, כלבי ים ולוטרות ים) שתופסים שמש. היציאה מואלדז בשעות הבוקר והחזרה בשעות הערב.
5 לספטמבר: מפלי ענק, דרכי עפר וטיסת נוף מרהיבה
נסיעה צפונה מואלדז עד מקארת'י בשמורת רנגל – סט. אליאס (Wrangell St. Elias). במהלך הנסיעה נחצה את מעבר תומפסון (Thompson Pass), ונעצור להליכה קצרה שתוביל אותנו למרגלות קרחון וורת'ינגטון (Worthington Glacier). נקודות עצירה נוספות לאורך הדרך הן מפלי ליברטי ונהר הקופר (שניהם בקרבת העיירה צ'יטינה).
שטחה של שמורת רנגל – סט. אליאס גדול יותר משטחה של שוויץ. היא מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה) וכוללת בתוכה כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה. בלב הפארק שוכנות העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט, והדרך אליהן נחשבת לאחת הדרכים הפראיות והיפות של אלסקה. מקארת'י היא עיירה קטנטנה שהוקמה לפני יותר מ-100 שנה בעקבות התפתחותם של מכרות הנחושת באזור. המכרות ננטשו בתחילת שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסויימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין לא נחשבת ליעד תיירותי גדול וזאת עקב הנגישות הקשה למקום וכתוצאה מכך העיירה משמרת את אופיה הייחודי והפרוע.
בשעות אחר הצהריים נצא לטיסת נוף מעל שמורת רנגל סט. אליאס. מכיוון שמדובר על אחת השמורות הפראיות בעולם, טיסה היא הדרך הכמעט יחידה לראות את פנים השמורה ואת האזורים ההרריים שלה. אחד היתרונות הבולטים של טיסה מעל השמורה היא היכולת לצפות בקרחונים ובפסגות ההרים מהאוויר, רק כך ניתן להעביר את עצמת הנוף של השמורה המדהימה הזו. משך הטיסה כ-50 דק', והיא מתחילה ומסתיימת בשדה התעופה של מקארת'י. לינה במקארת'י.
6 לספטמבר: סיור על קרחון רוט וביקור בעיירת הרפאים קניקוט
שעות הבוקר מוקדשות לסיור על הקרחון רוט (Root Glacier) בליווי מדריכים מקצועיים. קרחון זה נמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. משך הסיור הוא 4-6 שעות, ובו נצפה בנוף הייחודי של הקרחון מקרוב הטומן בחובו מפלי מים נעלמים לתוך הקרח, בריכות טורקיז צלולות ומערות קרח. את הציוד הנחוץ לסיור מסוג זה (סוליות מסמרים וקסדות) יספק המדריך. בתום הסיור חוזרים לקניקוט.
בשעות אחה"צ נצא לסיור מודרך במפעלי העיבוד הנטושים של מכרות קניקוט. למרות שהמפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה ה-20 הם השתמרו בצורה מרשימה עד היום ומהווים יעד תיירותי מרתק. במהלך הסיור נתוודע לפעילות המכרות, להיסטוריה של המקום ולאורח החיים של העובדים במכרות ובמפעלים – חוויה מעניינת, מרתקת ומומלצת ביותר. לינה במקארת'י.
7 לספטמבר: צבעי הסתיו של הרי ה- Alaska Range
היום ניסע מערבה על ה- McCarthy Highway וצפונה על ה- Richardson Highway עד העיירה פקסון (Paxson). פקסון מסמנת את הכניסה לדרך ה- Denali Highway, דרך עפר ששימשה בעבר כנתיב הגישה לשמורת דנאלי ונחשבת לאחת הדרכים היפות באלסקה ובעלת נופים מרהיבים. בדרך נחלוף על פני נהרות ענק, משטחי טונדרה פתוחים ואגמים רבים. בנוסף יתכנו פגישות עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). היום מסתיים בלודג' מבודד ומקסים צפונית לפקסון בליבו של ה- Alaska Range.
8 לספטמבר: נופי הקדומים של ה-Denali Highway
ה-Denali Highway היא דרך עפר באורך כ-135 מייל שנמתחת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range וככזאת היא אחת הדרכים היפות באלסקה. הדרך חוצה נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצידם של אגמים רבים, ומאפשרת פגישות עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). יעד הנסיעה להיום הוא שמורת דנאלי, אחת האטרקציות הפופולריות באלסקה. בשמורה נמצא ריכוז מרשים של בעלי חיים, והיא נקראת על שמו של ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה (6,195 מ'), אשר נמצא בתחומה. לינה באזור הכניסה לשמורה.

9 לספטמבר: בעלי החיים של שמורת דנאלי
הפארק מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, בו ניתן לפגוש את עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, אשר תהווה את מסלול הנסיעה להיום. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה במגוון רחב של בעלי חיים, ביניהם דובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. מומלץ להצטייד במצלמה על מנת לתעד את הנופים ההרריים הדרמטיים, ואולי גם את פסגת הר דנאלי. את 2 הלילות הקרובים נעביר בלודג' מבודד בחלקו הפנימי של הפארק באזור הנקרא קנטישנה (Kantishna). בערב נתכנס כדי לחגוג את ערב ראש השנה באחד המקומות המיוחדים והמתאימים ביותר לחגיגות מסוג זה. הלינה בלודג' בתנאי כלכלה מלאה.

10 לספטמבר: מבחר טיולים באזור הלודג' בדנאלי
היום יוקדש לפעילויות שונות לבחירתכם, בהובלת מדריכים מקצועיים מצוות הלודג'. בין האפשרויות ניתן לבחור בטיולים רגליים, צפייה בבעלי חיים, טיולי אופניים, דייג, ואפילו חיפוש זהב. הלינה ב- Kantishna Roadhouse.

11 לספטמבר: מדנאלי לפיירבנקס
את החלק הראשון של היום, נקדיש לנסיעה חזרה על דרך העפר בשמורה. משמורת דנאלי נמשיך בנסיעה צפונה לפיירבנקס (Fairbanks), העיר השניה בגודלה באלסקה. הדרך חוצה את רכס ה- Alaska Range ומספר נהרות גדולים מצפון לו. במידה ויתאים ללוח הזמנים, נוכל גם לבקר בקמפוס של האוניברסיטה המקומית, שם נמצא "המוזיאון של הצפון", אחד המוזיאונים המרשימים ביותר באלסקה. הלינה בפיירבנקס.

12 לספטמבר: דובי קוטב לאורך האוקיינוס הארקטי
פיירבנקס מהווה בסיס מצויין לגישה ליישובים המבודדים לאורך האזור הארקטי של אלסקה. רוב האוכלוסיה באזור החוף הארקטי היא של בני האינואיט, וההגעה אל הכפרים היא באמצעות טיסה בלבד. התכנית להיום תתחיל בטיסת בוקר מפיירבנקס אל עיירת הילידים המרוחקת Kaktovik, שם נצא לצפות באחד מבעלי החיים הפראיים והיחודיים ביותר באלסקה, הלא הוא דב הקוטב. הצפייה בדובים היא מרכבים ו/או מסירות קטנות, חוויה ייחודית המשלבת גם טבע מרהיב וגם אפשרות לחזות בדרך החיים של הצפון הארקטי. בסיום היום חוזרים לפיירבנקס ללילה נוסף ואחרון בטיול.
*שימו לב: כצפוי באזור הארקטי, מזג האויר באזור בהחלט עלול להשפיע על לוח הטיסות. בהתאם, יתכנו שינויים של הרגע האחרון בבחירת יעד הטיסה או בלוחות הזמנים. כמובן שנעשה כל מאמץ כדי להגיע לדובים, אך לא ניתן להבטיח את יציאת הסיור ב-100%.

13 לספטמבר: פיירבנקס – ת"א
נסיעה לשדה התעופה של פיירבנקס, שם יגיע הטיול לסיומו. על מנת שלא נהיה בלחץ של זמנים, המטיילים מתבקשים להזמין את הטיסות היוצאות החל מהשעה 12:00 ואילך ולא לפני כן.

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות