טיפים והמלצות

חפשו טיפ/המלצה

סוכן או אינטרנט?

07.11.2007

פעמים רבות לפני שאני יוצאת לחופש, אני מתלבטת: האם להזמין מלון דרך סוכנות נסיעות או אולי להסתמך על האינטרנט? ניסיתי את שתי הדרכים וגיליתי שלכל אחת מהן יש יתרונות, אך גם חסרונות. אני אוהבת את היחס האישי והאפשרות לשוחח על החופשה המועדפת עלי עם סוכן נסיעות, אבל קרה לא פעם (ולא פעמיים!) שהתאכזבתי. לפני שנים אחדות סוכן נסיעות המליץ לי בחום על מלון קטן בפריז. "אחי היה שם ונהנה מכל רגע", הבטיח. מעודדת מההמלצה החמה הזמנתי ארבעה לילות במלון, אבל לזוועתי החדר התגלה ככוך אפל ומחניק עם מיטה חורקת ומקלחת דולפת. המלון עצמו היה ממוקם בשכונה מרוחקת למדי מהאזורים התיירותיים, ברחוב רועש ולא סימפטי. אני יודעת שעל טעם ועל ריח אין להתווכח, אבל קשה לי להאמין שמישהו באמת נהנה להתאכסן במקום כזה. בבוקר מצאתי בכוחות עצמי מלון חביב ונעים במרכז העיר, ואפילו במחיר נמוך בעשרה אירו ללילה מהמלון שהסוכן המליץ עליו! 

אין צורך לומר שבחופשה הבאה שלי, הפעם בלונדון, החלטתי להסתמך על האינטרנט. "חרשתי" את הרשת ומצאתי מלון במיקום מרכזי שענה על כל דרישותי, כולל הכספיות. אלא שגם בפעם הזאת התאכזבתי כשגיליתי שהחדר שהופיע באתר המלון היה מרוהט בהידור ומהחלון שלו נשקף נוף יפה של ריג'נט פארק, בעוד שהחדר שאני קיבלתי היה בעורף המלון, הריהוט שלו היה בסיסי למדי והוא השקיף על קיר של בניין סמוך. 

אז מה עושים? נדמה לי שהפיתרון הוא להיעזר בשתי האופציות. ראשית, לקבל הצעה מסוכן נסיעות, אבל לפני שמסכמים את הפרטים כדאי לגשת למחשב ולבדוק באינטרנט מידע על המלון. הכי חשוב, לא להתעצל: לפתוח מפה ולבדוק היכן המלון ממוקם ועד כמה קלה הגישה ממנו למרכז העיר. נסיעה ארוכה (ולפעמים מפחידה) ברכבת תחתית אחרי בילוי לילי במסעדה או בתיאטרון במרכז העיר יכולה להרוס את כל התענוג.

לא נמצאו תוצאות...

שיט באנטארקטיקה

בריטניה 06.12.2007

בחודש ינואר 2005 יצאנו לטיול שיט מרתק של 18 יום באיי פוקלנד, באיי ג'ורג'יה הדרומיים ובאנטארקטיקה. השיט על גבי אוניית המחקר  Akademik Shokalskiy היה חוויה אדירה ובלתי נשכחת. בסך הכל היינו 49 מטיילים ממקומות שונים בעולם, וארבעים אנשי צוות. בצוות היו מדריכים מקצועיים מהשורה הראשונה, והם הנעימו את זמננו בהרצאות מאלפות ובהסברים מרתקים בשטח. נהנינו מכל דקה בטיול הזה – חוויה מומלצת לכל חובב טבע אמיתי.
בין היתר בילינו ארבעה ימים מופלאים בקבוצת האיים הסוב־אנטארקטים של איי ג'ורג'יה הדרומיים, ובאמצעות סירות זודיאק נחתנו כמה פעמים ביום במקומות שונים באיים. (צילום: נורית פרח)

אוניית המחקר Akademik Shokalskiy

מקום: איי פוקלנד, איי ג'ורג'יה הדרומיים ואנטארקטיקה

לא נמצאו תוצאות...