טיפים והמלצות

חפשו טיפ/המלצה

פסטיבלים בפפואה

פפואה ניו גיני 16.08.2007

בפפואה ניו-גיני מתקיימים פסטיבלים רבים. הגדול שבהם הוא הפסטיבל בעיר גורוקה, שמתקיים בכל חודש ספטמבר, אך יש מופעים רבים נוספים. מומלץ מאוד לתכנן טיול במדינה זו סביב אחד מהפסטיבלים האלה, ובכל מקרה אלה אירועים מיוחדים מאוד שלא כדאי לפספס אם נמצאים בסביבה.

הפסטיבל בעיר גורוקה

מקום: פפואה ניו-גיני

סיוע למטייל הישראלי

פפואה ניו גיני 10.09.2006

בפפואה ניו-גיני פועל ארגון של נוצרים ידידי ישראל שמסייעים מאוד למטייל הישראלי, וישמחו לארח ישראלים ולדאוג להם. בראש הארגון עומד הכומר אריק אפורה (Eric Efore) שגר בעיר ליי (Lae), ולארגון שלו יש נציגות במקומות רבים בפפואה ניו-גיני: פורט-מורסבי, גורוקה, מדנג, רבאול, ועוד. מומלץ מאוד ליצור איתם קשר כאשר מגיעים לפפואה ולהעזר בהם. פרטי קשר עדכניים ניתן להשיג אצל רוזמרי מקיירנס. להלן מספר מקומות:
LAE: Pastor Eric&Rubina Efore, phone 675-4757261
GOROKA: John Ewandi (highland printing press, by the police station), phone 675-7323691. 
בכל מקרה כדאי להתקשר לאריק, שעומד בראש הארגון, והוא ישמח להפנות אתכם לאיש הקשר המתאים.

נוצרים ידידי ישראל

מקום: פפואה ניו-גיני
טלפון: 675-7323691

שלושה אזורים לפפואה ניו-גיני

פפואה ניו גיני

בפפואה ניו-גיני יש שלושה איזורים ששונים באופן מהותי אחד מהשני, כמו שלוש מדינות נפרדות: אזור הרמות ההרריות (Highlands), איזור החוף והאיים הקטנים, ואיזור נהר הספיק (Sepik). לבעלי זמן מוגבל מומלץ לבחור אזור אחד או שניים ולהתרכז רק בהם.

איזורים בפפואה ניו-גיני

מקום: פפואה ניו גיני

מידע, עזרה וארגון הטיול

פפואה ניו גיני

מידע מצוין על פפואה ניו-גיני, עזרה בהוצאת הויזה ובארגון הטיול, וכן טיפים של מטיילים ישראלים שהיו בפפואה ניו-גיני ניתן להשיג בעיר קיירנס באוסטרליה אצל רוזמרי אמונדסון. רוזמרי היא פפואנית שחיה באוסטרליה עם משפחתה ומנהלת בקיירנס חנות הנקראת THE NIUGUINI SHOP, בה ניתן להשיג, בנוסף למידע ולעזרה, חפצי אומנות מפפואה ניו-גיני.

THE NIUGUINI SHOP

מקום: קיירנס, אוסטרליה

ויזה דרך השגרירות

פפואה ניו גיני

שגרירות פפואה ניו-גיני באוסטרליה נמצאת בעיר בריסביין. אם מעונינים להוציא ויזה לפפואה ניו-גיני ועוברים דרך עיר זו, כדאי להוציא את הויזה שם כדי לחסוך את ההמתנה והתשלום הכרוכים בשליחת הדרכון לעיר זו.

שגרירות פפואה ניו-גיני

מקום: בריסביין, אוסטרליה

משתלם להיות סטודנט

פפואה ניו גיני 22.08.2006

בפפואה ניו גיני כדאי להשתמש בכל מקום ובייחוד באמצעי תחבורה (מטוסים, אוניות, ובערים הגדולות – גם מוניות או תחבורה קרקעית) בתעודת סטודנט. התעודה מכובדת במקומות הכי לא צפויים, למשל ע"י נהגי מוניות (במקומות הספורים שבהם יש מוניות).

תחבורה ציבורית

מקום: פפואה ניו גיני

לא נמצאו תוצאות...

זריחה על פסגת הר ווילהלם בפפואה ניו-גיני

פפואה ניו גיני 13.08.2007

הטיפוס על הר ווילהלם בפפואה ניו-גיני מחייב יומיים לפחות עקב בעיות הסתגלות לגובה. במחנה באמצע ההר שבו מחכים יש גז וכיריים כך שאפשר להביא אוכל ולבשל שם. את החלק השני של הטיפוס צריך להתחיל בסביבות 2-3 בלילה, כדי להגיע לפסגה עם הזריחה. חשוב מאוד להגיע לפסגה מוקדם כי די מהר עננים זורמים מכל הכיוונים ומסתירים את הנוף. יש לקחת בחשבון שהאיזור גבוה וקר מאוד.
בשום אופן אין לנסות לטפס על הר ווילהלם ללא מדריך. למרות שבהתחלה נראה שהשביל ברור, לקראת הפסגה השביל מטשטש ונעלם בין צוקים ואיזורים מסוכנים. בשנות התשעים היה תרמילאי ישראלי שניסה לטפס ללא מדריך, נפל ונהרג במקום. גופתו נמצאה אחרי חיפושים ממושכים.

הר ווילהלם

מקום: פפואה ניו-גיני
אתר: www.pngtours.com/wilhelmtraverse.htm

קנגורו עצים וציפור גן-עדן

פפואה ניו גיני 10.09.2006

מומלץ מאוד ללכת בעיר Lae בפפואה ניו-גיני לגן החיות של האוניברסיטה, על מנת לראות קנגורו-עצים: חיה נדירה מאוד, זן של קנגורו שקופץ בין עצים במקום על האדמה. בנוסף נמצאות בגן זה חיות מקומיות רבות, וביחוד זנים שונים של ציפור-גן-עדן שהיא הציפור הלאומית של פפואה ניו-גיני.

גן החיות של האוניברסיטה

מקום: העיר Lae בפפואה ניו-גיני

אלמוגים ולהקות דגים

פפואה ניו גיני 22.08.2006

ליד העיר רבאול בפפואה ניו-גיני יש מגוון אתרי צלילה יפהפיים. המפרץ של רבאול הוא למעשה לוע וולקני ענק, כך שהים חם מאוד (כשאני צללתי שם טמפרטורת המים היתה 29 מעלות, אין צורך בחליפת צלילה) ויש אלמוגים רבים ולהקות דגים ענקיות. אחד הקירות התת-מימיים של הלוע שימש בזמן מלחמת העולם השנייה כמעגן צוללות, וניתן לראות על הקיר האנכי היורד למעמקים את נקודות העגינה, אולם דווקא הדופן השני של המפרץ, ממול, מרשים יותר מבחינת האלמוגים והחיים התת-מימיים.

המפרץ של רבאול

מקום: פפואה ניו-גיני
אתר: www.diversionoz.com/en/png-rabaul.htm

פסלי ענק

פפואה ניו גיני 21.08.2006

במוזיאון הלאומי שבעיר הבירה פורט-מורסבי יש חדר אחד המוקדש למסכות ופסלי ענק מאיזור הספיק. זהו חדר עם תצוגה יפהפיה והוא לבדו שווה את הביקור בעיר זו. למעשה, כל שאר המוזיאון – שהוא האטרקציה המרכזית בעיר זו, אולי בנוסף לבנין הפרלמנט שסמוך אליו – מתגמד מאוד לעומת חדר זה.

המוזיאון הלאומי

מקום: פורט-מורסבי, פפואה ניו ג'ני
טלפון: 675-252405

לצלול לצד שאריות מהמלחמה

פפואה ניו גיני 20.08.2006

המפרץ שליד העיר מדנג בפפואה ניו-גיני מלא בשאריות ממלחמת העולם השניה: שברי מטוסים, טנקים ועוד. ניתן לצלול אל שברים רבים – אני צללתי אל מטוס הפצצה טבוע, שלם לחלוטין, ברמה שאפשר היה לשחק עם ההגאים ומכונות הירייה.

המפרץ שליד העיר מדנג

מקום: פפואה ניו-גיני
אתר: www.diversionoz.com/en/png-madang.htm

לא נמצאו תוצאות...

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות