טיפים והמלצות

חפשו טיפ/המלצה

חפשו את זוהרב ואוטארי

ארמניה 07.09.2006

בטיולנו בארמניה הגענו, בעקבות כתבה שלכם, לבית קברות יהודי שליד הכפר ירגיס (Eghegis). הביקור שם היה מרגש. ברצוננו לספר על נער בן 14 ושמו זוהרב, בנו של מי שהיה שומר בית הקברות הזה, שבעת שהותנו בבית הקברות הגיע למקום עם קבוצת ילדים חביבים מהכפר. הנער שימש לנו מדריך, הביא לנו מים לשטוף את המצבות כדי שנוכל לקרוא טוב יותר את הכתוב עליהן, הביא מסור וניסר ענפים שהפריעו לצלם את המצבות הכתובות. כשרצינו לעזוב את המקום, הוביל אותנו לשרידי מבנים ליד בית הקברות, שנראו כמו שרידי בית. תהינו אם אלה היו בתים של אותה הקהילה היהודית שחיה שם, אך לא מצאנו שום סימן לכך. אחר כך הוביל אותנו הנער לשתי נביעות מים.
לסיום הוזמנו אל בית הוריו. אביו היה באותו הזמן במוסקבה, ואמו אירחה אותנו בחמימות וכיבדה אותנו במאכלים מעשה ידיה. אנחנו ממליצים לכל מי שמגיע לביקור בבית הקברות היהודי לחפש את הנער זוהרב ממשפחת זוהרביאן.
את הטיול שלנו בארמניה עשינו בלוויית אוֹטארי הארמני. בביתו ישנו ושם גם אכלנו מתבשילי ארמניה. במכוניתו טיילנו מרגע שהגענו לגבול ארמניה ועד שחזרנו לגרוזיה. האיש מדבר עברית טובה, נהג מצוין, יודע לספר על המקומות שבהם מטיילים, והעיקר — מארח בחמימות ומכל הלב. המעוניינים לטייל עם אוטארי מוזמנים לפנות אליו לטל' 10392004־374 (אפשר לומר שזו המלצה שלנו.

בית קברות יהודי

מקום: הכפר ירגיס, ארמניה
טלפון: 374-10392004

לא נמצאו תוצאות...

לא נמצאו תוצאות...

לא נמצאו תוצאות...