תפריט עמוד

מפת עקבה, ירדן

חפש מפה

המדריך המלא לטיול לירדן

 

 

ירדן נמצאת במזרח התיכון. היא גובלת בצפון בסוריה, במזרח בעיראק, בדרום-מזרח ובדרום בערב הסעודית ובמערב בגדה המערבית ובישראל. לירדן מוצא לים סוף בסמוך לעקבה.
כשמונים אחוז משטחי ירדן הם מדבר. במרכז המדינה מתנשאת רמה, שגובהה בין 600 ל-900 מטר מעל פני הים. הפסגה הגבוהה ביותר במדינה, ג'בל רם (1,754 מטר מעל פני הים), נמצאת סמוך למפרץ עקבה.
הנהרות העיקריים של ירדן הם הירדן, המסמן את גבולה המערבי; היַרמוך, העובר לאורך הגבול הסורי ורמת הגולן, ונהר אַזְרק הנשפך אל ים המלח.

 

צילום: ג'ייסון קנדל

כתבות מירדן

מבוא לנדודים 44: החיים סטייל ג'ורדן
מבוא לנדודים 44: החיים סטייל ג'ורדן

בנדודיו יצא רונן רז עם מריאנה והג'יפ לחפש עפיפונים בירדן השכנה, ומצא מעיינות חמים, עיירות רפאים נבטיות, נווה מדבר עם אגם כחול, ובדואי מחופש לג'וני דפ. בדרך גילה את החיים הטובים, סטייל ג'ורדן

ואדי מובארכ – גילויו של קניון "חדש" בצפון אדום
ואדי מובארכ – גילויו של קניון "חדש" בצפון אדום

סקר קניונים לא מוכרים בהרי אדום בירדן שערכו חבורת ישראלים הביא להיכרות עם הקניון המיוחד ואדי מובארכ. מסלול מתוך ספר חדש הסורק את הקניונים מדרום ים המלח אל פטרה, ומביא מסלולי טיול אתגריים בחבל ארץ יפהפה זה.

מעבר להרים ולמדבר – טיול לפטרה וואדי רם
מעבר להרים ולמדבר – טיול לפטרה וואדי רם

אם בעבר מעטים הצליחו להתגנב לפטרה כדי לחזות בשרידיה של העיר הנבטית הקדומה, היום אפשר לטייל בה בחופשיות ובדרך ליהנות מהנופים הפראיים של המדבר, ומקבלת הפנים החמה של יושביו. נסענו לבדוק על מה כולם מדברים וחזרנו נפעמים