תפריט עמוד

מפת אוסטרליה

חפש מפה

המדריך המלא לטיול לאוסטרליה

הרפובליקה של אוסטרליה משתרעת על פני יבשת אוסטרליה, הנמצאת בין האוקיינוס השקט לאוקיינוס ההודי. מדובר במדינה השישית בשטחה בעולם. אורכה ממזרח למערב הוא כ-4,000 קילומטר, ורוחבה מצפון לדרום כ-3,200 קילומטר. רוב שטחה של אוסטרליה מדברי. במקביל לחלק הדרומי של החוף המזרחי הפורה נמשכת רצועה הררית (האלפים האוסטרליים) ופסגתה, הר קוזיאסקו (2,228 מטר מעל פני הים), היא הנקודה הגבוהה ביותר במדינה. ממערב לרכס ההררי נמצאת שפלת אגני הנהרות דרלינג ומאריי, המהווה את מרבית שטחה של ניו סאות' וויילס, אחת המדינות המרכיבות את הרפובליקה הפדרטיבית של אוסטרליה (המדינות הנוספות הן קווינסלנד, ויקטוריה, אוסטרליה הדרומית, אוסטרליה המערבית, הטריטוריה הצפונית, טסמניה).
במרכז אוסטרליה נמצאת ימת אירי, שאליה נשפכים מרבית נהרות המדבר. מערבה משם פני הארץ שטוחים יותר והאקלים הופך יבש ומדברי. המישור הענק נקטע מדי פעם על ידי אגמי מלח, צוקים כמו איירס רוק ורכסי הרים, כמו הרי מקדונל, שבסמוך לעיר אליס ספרינגס. הקצה הצפוני של אוסטרליה הוא איזור טרופי, הנמצא בתוך חגורת המונסון.
האי טסמניה, השוכן דרומית למלבורן, אף הוא אחת המדינות המרכיבות את אוסטרליה. כמו כן שייכים לאוסטרליה איי כריסטמס ואיי קוקוס שבאוקיינוס ההודי; קוראל סי איילנד, האי לורד האו והאי נורפוק שבאוקיינוס השקט; ואיי טורס שבין אוסטרליה לפפואה ניו-גיני. אוסטרליה תובעת בעלות על כ-3,000,000 קילומטר רבוע משטחה של יבשת אנטארקטיקה.כשמונים אחוז מתושביה של אוסטרליה מתגוררים בערים שבשולי היבשת, ביניהם פרושים המרחבים העצומים, נשלטים בידי הטבע הפראי. בעלי חיים מוזרים ואנדמיים, יערות גשם סבוכים, שונית האלמוגים הגדולה בעולם ומדבר אדום רחב ידיים ושומם שבאמצעו ניצב סלע ענק ומסתורי. טיול באוסטרליה

צילום: מטג' פריבלסקי